Darmowy serwer DLNA ?

SATAn_

New member
Bez reklam
Szukam jakiegos darmowego programu, ktorym postawie serwerek DLNA. Niestety samsungowy menadzer niewiem czemu,ale konczy po chwili prace na bledzie. Sprawdzalem TVersity,ale nie odpala serwerka, serviiio ciekawy. Od wczoraj testuje Mezzmo, działa,prosty ale platny. Uzywa ktos z was innych programow tego typu ?
 

Jelon

New member
Nie wiem czy to Ci pomoże ale na stronce samsung jest opis w FAQ, żeby zainstalować Samsung PC Share Manage. Teoretycznie powinien być na płycie dołączonej do TV.
Jak dla mnie to i tak chyba lepiej podpiąć sobie pena albo hdd do TV (oszczędność na prądzie :)
 

SATAn_

New member
Bez reklam
Napisalem ze samsungowy menadzer konczy prace po bledzie wiec po co mi instrukcja instalacji ? Za cholere nie moze dodac zadnej partycji...
 

SATAn_

New member
Bez reklam
Nic nie daje przeinstalowanie,wydaje mi sie ze problem Tkwi w HDD - choc nie jestem pewien. Program dziala,wyberam Moj komputer/C oraz D czyli partycje i w tym momencie blad....

Jakiej płycie ?
Ja nie miałem żadnej płyty

Tu masz kopie plyty

Kod:
http://chomikuj.pl/legalne_gps/Samsung+LE40B651/TV+LCD+Samsung+LE40B651,203837178.rar
 
Ostatnia edycja:

stroozyk

New member
Witam
Mam ten sam problem. Mój system to Win7, program włącza się normalnie ale po wskazaniu jakiejkolwiek partycji.. wysypuje się..
Ale ja dałem sobie rade trochę inaczej.
Dodałem folder z zawartością rzeczy które chce udostępniać do Biblioteki i wchodzę do niego w PC Share M.. przez Bibliotekę.
 

adamuadamu

New member
witam
samsungowy pc share manager to porażka z powodu czasu, jaki potrzebuje na przeskanowanie folderów - po 15 min czekania na udostępnienie jakichś 200 filmów i 200gb muzyki poddałem się, zabiłem proces i odinstalowałem

osobiście polecam darmowego klona wildmediaserver - nazywa się homemediaserver (homemediaserver***) - może dużo więcej niż standardowy (podcasty, transkodowanie problematycznych mediów itp), szybki - skanowanie wspomnianego zestawu mediów trwa poniżej minuty. jedyne ALE - jest po rosyjsku (tzn. proponuję zassać triala wildmediaserver, potestować sobie przez dozwolone 15 dni, ew. porobić zrzuty ekranu z ustawieniami i przejść na hms - to samo, jedynie bukwy trzeba odszyfrować)

co do wms11 - straciłem godzinę na próby udostępnienia czegokolwiek - serwer był widoczny w TV, ale żadnej zawartości
 

posith

New member
Witam,
polecam bardzo dobry i przyjazny serwer DLNA serviio.org


  • jako jedyny z serwerów DLNA odtwarzała mi wszytko na moim samsungu le40c550.
  • Dla samsunga supportuje także napisy w postaci .SRT (nazwa musi być identyczna z plikiem wideo)
  • (napisy na srt mozna zmienic chocby przez SubeditPlayer, czy subtitle workshop)

  • Pobiera dane dot filmów i seriali z baz online (na podstawie metadanych plików lub nazw plików i folderów)
  • Tworzy wirtualne katalogi np.
Series/Name/Season, Last viewed, Movies, Directors, All titles, etc.
Także poruszanie sie po bibliotece przez TV jest bardzo przyjemne.​
W załączniku parę zrzutów ekranu serwera po stronie windows (bardzo prosta obsługa)
Włączasz, dodajesz katalogi, (jeśli są sieciowe to należy podać ścieżkę UNC (\\nazwa_hosta\katalog)
Zaznaczasz jaki typ danych w katalogu (i czy ma szukać info online).
Serwer ma też prężną społeczność, więc na pewno będzie miał wiele ciekawych nowych funkcji.
Polecam wszystkim niezdecydowany, a Samsung PC Share manager odradzam :p

pozdrawiam,
posith
 

Attachments

  • screenshot62.jpg
    screenshot62.jpg
    30,3 KB · Wyś: 505
  • screenshot63.jpg
    screenshot63.jpg
    24,8 KB · Wyś: 479
  • screenshot65.jpg
    screenshot65.jpg
    25,4 KB · Wyś: 420

posith

New member
ps3 media server najlepszy z najlepszych działa na wszystkim

niestety mi PS3 MS nie odtwarzał żadnych mkv, które odtwarza mi serviio.. naprawdę polecam,
przetestowałem większośc serverów ze strony:

www_rbgrn_net/content/21-how-to-choose-dlna-media-server-windows-mac-os-x-or-linux

( w adresie zamienić "_" na ".")
ale tylko serviio odtwarzał wszystko (i przesyłał napisy!!! do samsunga serii C)
 

stroozyk

New member
To ja napisze zupełnie odmiennie. Przetestowałem wszystkie z tutaj podanych, tzn:
-tvMobili
-PS3 Media Server
-Wild Media Server
-Serviio
-TVersity

I koniec końców dalej zostaje przy SAMSUNG PC Share Manager 4.2, bo:
-żaden z wymienionych wyżej nie obsługuje wznawiania odtwarzania
-żaden z wyżej wymienionych nie przerzucał mi napisów w taki sposób jak ten "oryginalny", tzn, że w Narzędziach w trakcie filmu pojawia się Opcja Ustawienia Napisów
-na dzień dzisiejszy możliwość transkodowania jest zupełnie niepotrzebna w C650
-jest prosty i segreguje Wideo,Muzykę,Zdjęcia tak jak powinien, bez Tworzenia dodatkowych folderów

Szkoda że nie ma możliwości odświeżenia zawartości biblioteki z poziomu TV tak jak można to zrobić we WMS, ale trudno.
 

posith

New member
(..) SAMSUNG PC Share Manager 4.2, bo:
-żaden z wymienionych wyżej nie obsługuje wznawiania odtwarzania
serviio obsługuje, nie przy wszystkich plikach, obsługuje tez przewijanie
-żaden z wyżej wymienionych nie przerzucał mi napisów w taki sposób jak ten "oryginalny", tzn, że w Narzędziach w trakcie filmu pojawia się Opcja Ustawienia Napisów
tak, to niestety żaden nie SAMSUNGOWY serwer nie bedzie tego robił, ale znalazlem sposób..
najpierw puszczasz film z usb lub przez pc share managera, wlaczasz ustawienia napisow. ustawisz czcionke, strone kodową (raz sie to robi).. i potem działa na napisach z innych DLNA też..
jest to obejście, ale działa.
-na dzień dzisiejszy możliwość transkodowania jest zupełnie niepotrzebna w C650
transkodowanie można wyłączyć jesli sie chce w serviio.
ale w innych niestety trzeba.. szczegolnie w wersjach, oraz innych tv np sony czy LG
-jest prosty i segreguje Wideo,Muzykę,Zdjęcia tak jak powinien, bez Tworzenia dodatkowych folderów

Osobiście foldery w serviio znajduję bardzo potrzebne. Sortowanie po Serialu, sezonie, czy rodzaju filmu. lub katalogi last viewed, lub newly added są bardzo przydatne.

Szkoda że nie ma możliwości odświeżenia zawartości biblioteki z poziomu TV tak jak można to zrobić we WMS, ale trudno.
Tutaj sie nie wypowiem bo nie wiem..

PC share manager niestety tez nie odwarzal mi wszystkich filmow - szczgolnie MKV - a serviio tak (o dziwo - z wylaczonym transkodowaniem) .. tutaj FFmpeg duża działa..
 
Ostatnia edycja:

slimak

New member
Bez reklam
I koniec końców dalej zostaje przy SAMSUNG PC Share Manager 4.2, bo:
-żaden z wymienionych wyżej nie obsługuje wznawiania odtwarzania
-żaden z wyżej wymienionych nie przerzucał mi napisów w taki sposób jak ten "oryginalny", tzn, że w Narzędziach w trakcie filmu pojawia się Opcja Ustawienia Napisów
-na dzień dzisiejszy możliwość transkodowania jest zupełnie niepotrzebna w C650
-jest prosty i segreguje Wideo,Muzykę,Zdjęcia tak jak powinien, bez Tworzenia dodatkowych folderów

To ja dodam jeszcze do listy:

Indeksy z obrazkami w filmie.
Skok na początek
Skok na koniec.
Przewijanie z „zmienną” prędkością.
Opcja ustawienia z pilota: wielkości, kodowania, opóźnienia napisów.


Filmy których SAMSUNG PC Share nie odtwarza nawet po zmianie na .avi inne serwery również nie odtwarzają. Przynajmniej tak jest u mnie, testowałem TVMOBiLi, Serviio.
Dla mnie możliwość wznawiania odtwarzania od miejsca zakończenia oglądania, oraz przewijanie z „zmienną” prędkością i indeksy z obrazkami w filmie są bezcenne. ;-)


95% używam SAMSUNG PC Share Manager 4.1 czasami jak nie chce mi się czekać 5 min na dodanie nowego filmu do „bazy" PC Share to używam TVMOBiLi.
 

Bucek

Banned
potrzebny serwer DLNa z transkodowaniem, wsparciem akceleracji na IOnie, na Linuksa nie Windows, obslugujacy dobrze napisy ...

co?
 

posith

New member
Nie sprawdziliscie Mezzmo. Sprawdzcie i porownajcie z reszsta :)

Mezzmo nie jest darmowy.. u mnie w takim razie odpada..

pozatym, osobiście nie potrzebuje wypasionego interefejsu na kompie dla serwera DLNA. on ma serwować i umożliwiać pewne operacje na telewizorze..

co do Samsung PC managarea, nie mówię że jest zły (bo też go sprawdzałem i podołał). tylko u mnie na kompie (nie wiem jak u Was) potrafił zajmować do 500 MB ramu.. gdzie serviio zajmuje około 80MB. to też jest ważna miara dla mnie przy doborze.
 

slimak

New member
Bez reklam
U mnie obciążenie procesora 4-7% pamięć fizyczna 51%.
W czasie oglądania mkv 1080 4-7% pamięć fizyczna 51%.
 

SATAn_

New member
Bez reklam
Mezzmo nie jest darmowy.. u mnie w takim razie odpada..

Tak,nie jest darmowy. Choc jak teraz go testuje to wypada jak dla Mnie swietnie,prosta konfiguracja,szybkie dzialanie, po polsku co mi nie robi roznicy ale to juz plus. Sadze ze wart tych 95zl (choc kupic nie zamierzam)
 
Do góry