Dali Zenzor 7 (5.0) + DENON AVR-X2200W

tomek976

Member
Witam.
Własnie zamówiłem zestaw jak w temacie. Wybaczcie jeżeli wykażę się brakiem wiedzy ;-)
Szczerze mówiąc wahałem się miedzy zestawem kolumn Klipsh 28 a Dali Zenzor 7. Po lekturach forów byłem bardziej nastawiony na klipsh. Sprzedawca zdecydowanie polecił mi Dali, twierdząc że jakiś czas temu robił wiele odsłuchów i sam wybrał dla siebie własnie takie. Polecił mi również Denona 2200 jako optymalne do tych kolumn.
Osobiście wcześniej zastanawiałem się nad Onkyo 646 i kolumnami Klipsh rf28
Teraz myślę czy nie wymienić tego Denona na onkyo 646 bo wg opisu Onkyo jest mocniejsze a kolumny dali mają mniejsza sprawność akustyczną niż Klipsh.

Czy ma ktoś jakieś doświadczenia, porównania takich zestawów?
Czy do Dali Zenzor polecane sa jakieś marki amplitunerów ?
 
Ostatnia edycja:

KamilaKornet

New member
Ja na dziś się wstrzymałam z zakupem. Najlepiej odsłuchać na żywo. Miałam nabyć Onkyo tx-rz900 ale brzmienie w stereo tej marki mi nie odpowiada.Za to Yamaha rx-a1050 pokazała zupełnie inne brzmienie...Na Dali zensor 7( w 5.1 z subem) już praktycznie byłam zdecydowana ale skoro słucham rocka i muzykę progresywną w stylu Abraxas a obok ampli stały akurat starsze a ja celuję w KLIPSCH RP-280F to właśnie ta marka pokazała zupełnie inne czyste wysokie tony i może ciut lepszego basu to uważam ze ta amerykańska firma pokazuje pazur w stereo...mimo iż wiele osób z forum odradza klipsch to ja wolę troszkę dozbierać więcej i być zadowolona..są bardziej dynamiczne i efektowne a Dali zensor zbyt ciepły i spokojny.Twierdzą inni że z Yamahą to dobre połączenie ale z innym ampli może już nie być tak dobrze.Najepiej odsłuchać na żywo.
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Wszystkie Onkyo ampli nie nadają się do stereo i kropka, ich audio jest twarde,sztywne, słaba przestrzeń, wysokie raczej suche.Może ten Denon gra troche lepiej.
 

tomek976

Member
Sprzęt jeszcze do mnie nie dotarł ale dziś miałem możliwość krótkiego porównania dali 7 z klipsch r28f. Byłem w szoku ze Dali jest sporo mniejsze a raczej R28f takie wielkie :). Porównanie to może duże słowo, sprzedawca przełączał mi utwór że tak się wyrażę dynamiczno rokowy ze skrzypcami z amplitunera Onkyo 646.
Na szczęście bardziej podobało mi się dali ;-) faktycznie grało jakby bardziej naturalnie, o dziwo nie grało ciszej mimo że sprawność w db klipscha jest dużo wyższa...
Zakupiłem dziś suba do oglądania filmów, niestety Dali był już poza moim zasięgiem cenowym i wybór padł na KLIPSCH Reference R-10SW
Ciekawe co z tego wszystkiego wyjdzie :)
 

KamilaKornet

New member
Sprzęt jeszcze do mnie nie dotarł ale dziś miałem możliwość krótkiego porównania dali 7 z klipsch r28f. Byłem w szoku ze Dali jest sporo mniejsze a raczej R28f takie wielkie :). Porównanie to może duże słowo, sprzedawca przełączał mi utwór że tak się wyrażę dynamiczno rokowy ze skrzypcami z amplitunera Onkyo 646.
Na szczęście bardziej podobało mi się dali ;-) faktycznie grało jakby bardziej naturalnie, o dziwo nie grało ciszej mimo że sprawność w db klipscha jest dużo wyższa...
Zakupiłem dziś suba do oglądania filmów, niestety Dali był już poza moim zasięgiem cenowym i wybór padł na KLIPSCH Reference R-10SW
Ciekawe co z tego wszystkiego wyjdzie :)



Bo podobno Dali Zensor gra dobrze z Onkyo a do dynamicznej i ostrej Yamahy raczej Klipsch lepiej da radę ale koniecznie trzeba ulubioną muzykę posłuchać na konkretnym ampli.
 

tomek976

Member
Nie zmieniłem zestawu, czekam na Dali 7 z Denonem 2200.
ps.
Niestety przegapiłem promocję w której sprzedawali zestaw 5.0 Dali Zensor7 + Denona avr-x2200 + DBT-1713UD tylko o drożej 500pln niż ja zapłaciłem za same głośniki i amplituner.
Na szybko, może tymczasowo zamówiłem CD starego dziadka CDC-1460
 
Ostatnia edycja:

pawelkrolak1

New member
"Proszę też pamiętać, że głośniki muszą się wygrzać, za jakiś czas będą grały zupełnie inaczej" Mam ten zestaw kolumn z Onkyo AVR 646 i dzwięk bardzo mi sie podoba w stereo, jak i w jakim stopniu moze sie zmienic dzwięk po wygrzaniu? Głosniki na razie graja od ok tygodnia
 

tomek976

Member
Wczoraj odebrałem sprzęt i ma pytanie o tylne/boczne głośniki.
U mnie będą umieszczone z tyłu w podobnej odległości co przednie(około 3m), nie bardzo mam możliwość ustawienia ich po bokach.
W instrukcji nie znalazłem informacji o zestawie z tylnymi- bez bocznych. Na wszystkich diagramach głośniki tylne są jako dodatkowa opcja do bocznych.W W amplitunerze sa oczywiście osobne wyjącia do tyłu i boków.
Pytanie jest takie czy mam te kolumienki podpiąć pod surround czy pod surround back pozostawiając surround wolne ?

Drugie pytanie dotyczy subwoofera. Mam klipsch 10 z dwoma gniazdami RCA, w ampli sa dwa wyjścia.
posiadam kabel 2RCA-1RCA. W tej chwili podpiąłem złącze SUB1 w ampli do left/LFE, right w subwooferze zostawiłem wolne- czy tak ma być ?
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
jesli masz zestaw 5.0 to podepnij pod surround back. Podlaczenie suba, mozesz zostawic jak masz, ew. wpiac rowniez chincza do wolnego right w subie
 

tomek976

Member
dzięki za odpowiedzi.
Odnośnie tylnych głośników to próbowałem w amplitunerze zmienić ustawienia i przepiąć je na BACK , w ustawieniach nie ma opcji samego tyłu, jest tylko surround+back lub sam surround. W efekcie jak przepnę kolumny na BACK i ustawie surround+back amplituner będzie myślał że mam tez boczne kolumny których fizycznie nie podłączę. Zapewne spowoduje to nieodpowiednie rozdzielanie dźwięku/mocy.
Trochę to dziwne bo jest "milion " innych ustawień głośników dodatkowych, górnych, odbijających itp a nie ma opcji dla samych tyłów ...

Poziomy głośności z AVR2200X z CD przy standardowych ustawieniach bez kalibracji w pomieszczeniu 30m użyteczny zakres 25 dla cichego słuchania, 45 jest juz na tyle głośno że powyżej mozna bać się reakcji sąsiadów ;-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry