Dali zenzo5 czy Monitor Audio BX5 ?

Michallterai

New member
Witajcie, jestem nowy na forum. Potrzebuję pomocy przy doborze kolumn do zestawu Onkyo tx 8050 z CD ( lub Onkyo tx Nr 616 z CD).Skłaniam sie ku stereo 8050. Myślałem o kolumnach Dali zenzo5 albo Monitor Audio BX5 , ze względów na gabaryty i zabudowę pomieszczenia. Zestaw na grać w pomieszczeniu ok 25m, głównie muzyka 80%, z radia internetowego, cd i USB, rock, pop, chillout, r&b, soul, a reszta 20% filmy. Budżet na 2 głośniki 2000-3000zł.

Dziękuję za pomoc, pozdrawiam

Michał
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Do 25m2 Zensor 5 i BX5 będą za małe. Jak już to Zensor 7 i BX6. Jednak do muzyki, której słuchasz uważam że lepsze będą Paradigm 9 v.7 lub Roth Oli40.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
1) Jesli mają byc małe to i tak będą upchane - to nie za dobrze
2) Onkyo nawet 8050 nie gra zbyt cieplo, dlatego dobrałeś dobre propozycje: Zensor lub BX są cieple i uzupelnią sie z elektornika, ale
3) Niestety do Twojej muzyki, jak pisze kolega, nie sprawdzą sie moim zdaniem. Nie będzie z nich raczej oczekiwanego wykopu, rytmu i uderzenia.
4) dlatego rozejrzałbym sie jeszcze za Klipschami (F20, RF62) oraz JBL (E90, ES90, Studio 190) zmiescisz sie w budzecie, a powinno byc lepiej (moj typ Klipsch, ale mousisz byc swiadomy, ze mniejsze kolumny w Twoim pomieszczeniu nie "wyrobią" tak jak powinne.
5) z Onkyo 616 bedzie gorzej niz z 8050, tym bardziej, ze wykorzystanie to prawie w calosci muzyka. Zrezygnuj z amplkitunera Kina na rzecz wzmacniacza stereo - to dobry krok.
6) Musi byc Onkyo? Denon, Yamaha, Harman, Marantz grają lepiej. Moj typ dla Twojej muzy to Harman, Denon tym bardziej w polaczeniu z proponowanymi kolumnami

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak jak pisał krzysztofradio Zensory i MX BX grają ciepło i dobrze zagrają z raczej jasno grającym Onkyo. Zerknij jeszcze na Oli30 i RF-52, aczkolwiek uważam, że bedzie brakowało basu. Możesz wtedy pomyśleć o dobrym subie o konstrukcji zamkniętej np. z oferty REL. Może pomyśl o wzmacniaczu stereo + do tego osobno tuner.
 

mart

New member
Paweł Sz mam do Ciebie pytanie. Mam HK 235 + denon pma 720AE.jakie głosniki proponujesz do denona? Pokój okk. 25 m.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja mam z tym wzmacniaczem Roth Oli40 i gra to naprawde dobrze. Jak najbardziej do takiej muzyki się nadają. Możesz też odsłuchać Monitor Audio BX6. Bas lepszy w Oli, wysokie ciut lepsze w MA.
 

Michallterai

New member
DZięki Panowie za wskazówki.

Muzyka ogólnie różna będzie u mnie grała, nastawiam się głównie na radio internetowe, czasami cd, a 2-4 razy w miesiącu filmy.

Kolego "krzysztofradio" dlaczego nie Onkyo 8050, czytałem wiele opinii i testów, że to dobry sprzęt?
Nie szukałem i nie orientowałem się w Harnach, słyszałem że są częściej wadliwe.
Ewentualnie jaki model byście polecili z jakim Cdekiem?

Pozdrawiam
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Harmany są/były wadliwe jeśli chodzi o amplitunery KD, jeśli chodzi o wzmacniacze nie spotkałem się ze szczególną awaryjnością tego sprzętu. Do Rocka, Popu musisz szukać wzmaków dość dynamicznych. Sam takich szukałem, bo mam podobny gust muzyczny, a w zasadzie słucham wszystkiego co dobre. Dla mnie dobre w tych gatunkach były: NAD, EXposure, Music Hall i Marantz. Słuchałem jeszcze Rotel, Cambridge Audio. Ponoć Arcam też jest dość dynamiczny i dobry przy takiej muzyce, ale nie miałem okazji testować.
 
Do góry