Dali Zensor 7

majeran

New member
Witam,
Zastanawiam się czy warto kupić Dali Zensor 7 (wizualnie są śliczne) , ale czy warto w nie inwestować? Czy zostać przy(sprawdzonych w opiniach)monitorach audio bx6,cena jest podobna. Czy coś możecie podpowiedzieć w tym temacie? Chciałbym poznać wasze opinie, na formu mało piszecie o tym modelu?Osobiście nie słyszałem jeszcze żadnych z nich więc czekam na waszą ocenę tych kolumn.
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście że warto i nie chodzi wcale tylko o wygląd.
Zresztą są wpisy tych którzy odsłuchiwali różne modele w sklepie i wybrali Dali.
Popytaj Blackninja o ofertę to też będziesz zadowolony podwójnie.
 

kwantom

New member
Witam,
Zastanawiam się czy warto kupić Dali Zensor 7 (wizualnie są śliczne) , ale czy warto w nie inwestować? Czy zostać przy(sprawdzonych w opiniach)monitorach audio bx6,cena jest podobna. Czy coś możecie podpowiedzieć w tym temacie? Chciałbym poznać wasze opinie, na formu mało piszecie o tym modelu?Osobiście nie słyszałem jeszcze żadnych z nich więc czekam na waszą ocenę tych kolumn.
Pozdrawiam
cześć.
masz rację najważniejsze jest to jak grają. oczywiście cena i wygląd mają znaczenie, ale to jest sprawa względna. nie ukrywam te kolumny pod względem wyglądu mnie urzekły. jakość wykonania to ocena celująca. wróćmy jednak do dźwięku. tak się składa że te same monitory brałem pod uwagę i po odsłuchaniu zensor 7 i bx6. zgadnij co wybrałem? powiem tak: bx6 grają mocno i dynamicznie ale brakuje im średnich tonów, z kolei zensor 7 w całym zakresie częstotliwości grają klarownie malując (dosłownie) obraz dźwiękowy w najdrobniejszych szczegółach. zanim podjąłem decyzję sprawdziłem je na różnych gatunkach muzyki i Dali wygrał. bx6 to raczej rock. nadmienię że brałem pod uwagę też inne firmy ale miałem zawsze jakiś niedosyt. na ten temat można jeszcze trochę napisać ale to zawsze przy ocenie i wyborze kolumn będzie subiektywna wypowiedź. w tym wypadku moja. uważam że kolumny trzeba "dostroić" do ucha. oczywiście zamierzam dokupić resztę, czyli vocal i 4 sztuki zensor 1.
ciekaw jestem co wybrałeś i twojej opinii. jak co to napisz.
pozdrawiam
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ja, moze wybrałbym BX, ale sluchalem kilka razy Dali Zensor 5, Dali 7. Powiem tak, Znakomicie nadaja sie do spokojniejszej muzyki typu blues, jazz, z powodu ocieplenia srednicy. 7 znacznie lepsze niz 5, bo piątki nie domagają przy mocniejszym wykopie. Niestety mi jedank brakuje w nich pazura, energii, dynamiki, co nie umiejsza klasy tych kolumn. Wyglad nowoczesny.
 

majeran

New member
dali

wielkie dzieki za wasze opinie, powoli rozumuję już jak grają u was , kończę remont pokoju(25m) i dopiero napiszę co wybrałem.Z blackninja wstępnie już rozmawiałem ... Do tego zetawu typuję hk avr265 ewentualnie onkyo TX-NR609... a wiec co wybrać dali 7 czy monitory bx6 ?
jeszcze raz dzieki za opinie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wg mnie Harman zagra lepiej przy tych kolumnach szczególnie uwzględniając Muzykę.
 

majeran

New member
ogolnie

Kiki.....
Masz dużo postów więc myśle że, wiedzę tym bardziej dzięki za podpowiedź jeszcze tydzień max dwa i odezwę się co i jak...
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Owszem, Harman najlepiej gra w muzyce przy Denonnie, Onkyo, ale mysle, ze w tym przypadku za bardzo ocieplisz. Dali potrzebuja orzeźwienia i dynamiki. Harman z BX zagra sweitnie, ale z Dali poszedlbym na Onkyo. Posłuchaj.
 

Bauma

New member
Monitor Audio - BX5 - Zespoły głośnikowe - Testy sprzętu audio test BX5
Dali - Zensor 5 - Zespoły głośnikowe - Testy sprzętu audio test Zensor 5

poczytaj teorię o mniejszych "braciach" BX6 i Z7. masz już i tak komfortową sytuację - wybór ograniczyłeś do 2 modeli z którymi nie powinieneś mieć problemu aby odsłuchać... w jednym poście pisałem, że dla mnie różnica w dźwięku była na tyle mała, że nie wskazałbym z zamkniętymi oczami czy gra BX6 czy Z7... ale posłucham przed decyzją na swojej elektronice i swojej płycie, jeśli sytuacja się utrzyma to biorę Z7 za sam wygląd - bardziej pasują jako meble... chyba, że będzie jak kolega wyżej napisał, że dana elektronika nie zgra się z kolumną i sytuacja się zmieni...

Swoją drogą jak myślicie lepiej dobrać kolumny do elektroniki czy odwrotnie?
 

majeran

New member
Sony

Posiadam ze starego kina domowego kolumny sony ss-mb115. U mnie grają jako podstawkowe za pare dni zastąpią je dali zesor 7 lub monitory bx6 to już pewne.Czy te soniaki nadają sie jako tylne do kina domowego ,czy lepiej kupic zestaw 5.0 tych co wyżej wymieniłem ? Tak wyglądają ;

sony ss-mb115 - Szukaj w Google


Czekam na wasze opinie pozdro
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Witam,
miał ktoś okazję porównać serię zensor i lektor?? W niektórych sklepach można spotkać zestawy oparte na jednej czy drugiej serii a w tych samych cenach a teoretycznie lektor seria wyższa chyba że wychodzi i to wyprzedaż
 

wrx

New member
Bez reklam
Mam pytanie:
jak glosniki Dali Zensor 7 + subwoofer wypadna na tle tych, ktore mam w podpisie?
Z obecnych jestem wiecej niz zadowolony, natomiast biale Dali to byloby to stylistycznie ;).
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Klipsch F3 chcesz porównywać z Dali Zensor 7? Pod jakim wzgledem? Przeciez duzo juz napisano. Dali są cieple, delikatniejsze, czego niemozna powiediec o F, szczegolnie F3.

Bialy w Dali Zensor jest pomyłką. Tylko front jest w High Gloss, natomiast boki i gora to zwykly chropowaty material. Wygladają strasznie plastikowo.
 

xeo151

New member
Bez reklam
Do Dali Zensor 5 czy 7 to tylko wzmacniacz/amplituner Yamahy z serii Natural Sound, jedynie ta firma robi sprzęt który ładnie gra i nie jest przebajerowany nienaturalnym brzmieniem muzycznym jak np. basowy HK.
 

xeo151

New member
Bez reklam
YAMAHA też ma hi-endowy sprzęt jak np. A-S 2000, ale chodziło mi raczej o brzmienie całej serii natural sound, które jest bardzo przyjemne i naturalne dla ucha.
 
Ostatnia edycja:
Do góry