Dali Zensor 7 vs Pylon Audio Sapphire 25

Bobby75

New member
Witam,

szukam kolumn podłogowych do pokoju tymczasem 14m2. Kolumny jeszcze przez jakiś czas będą grały z amplitunerem Yamahy rx-v777 i odtwarzaczem Yamaha Cd-S700 za jakiś czas ampli zamienię na wzmacniacz Yamahy. Odsłuchiwałem kilku kolumn z których Pylon Audio Sapphire 25 naprawdę mi się podobały choć grały z dużo lepszą elektroniką niż moja. Waham się ze względu na dwie rzeczy :

-po pierwsze pylony mają basreflex z tyłu i tu upatruję przewagi Dali gdyż w takim małym pokoju może mieć to znaczenie
-po drugie to taka nie do końca zweryfikowana nowość na rynku

Co myślicie chciałbym dokonać niebawem zakupu :)
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
przy takim metrazu to faktycznie pylony z tylnym bass reflexem, to moze byc problem. Zensoty 7 ciut za duze jak na taki metraz. Zerknij w mniejszego brata - 5
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na ten metraż radziłbym odsłuchać mniejsze modele. Sapphire 23 lub Zensor 5. Osłuchiwałem oba modele, a właściwie Sapphire 23 i 25 oraz kilka razy Zensor 7. Niestety nie w bezpośrednim porównaniu. Zensory zawsze mi się podobały jednak muszę przyznać, że Sapphiry mi się też spodobały. Polskie kolumny wydały mi się trochę szybsze na basie. Brzmienie obu niemęczące. Musisz posłuchać. To popularne modele więc nie powinno być problemu.
 
Do góry