dali zensor 7 a wzmacniacz 8ohm

beney

New member
stoje przed wyborem kupna wzmacniacza stereo do glosnikow dali zensor 7, zastanawiam sie nad vincent 236 a cambridge audio azur 740, oba jak podaje producent graja z impedencja 8 i 4 ohm a co z 6, gdyz zensory sa 6 ohm? do 740 mam w komplecie do kupienie kompakt a do vincenta jakos nie moge nic znalezc takze tez przyjme kazda sugestie w tej kwesti.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Zgadza się. Masz podane przedziały od - do, a nie że tylko zagra z 4 Ohm i 8 Ohm. Nie wiem jak gra Vincent, ale ponoć bdb. Ja słuchałem CA model 650 i nie powalił mnie na kolana. Do plusów mogę zaliczyć: ładny wygląd, spokojne i nie meczące brzmienie, dość detaliczny, raczej do spokojniejszego repertuaru. Do wad: słaby mimo nie najmniejszego zasilacza, trzeba mocno kręcić gałką głośności żeby był na porównywalnym poziomie głośności co konkurenci, mało dynamiczny. Ogólnie bardzo fajny wzmak jeśli ktoś lubi spokojne brzmienie. Dynamiką, szczególnie przy kawalkach rockowych - Music Hall A35, Nad C326, Exposure 1010 zmiotły tego CA. Kiedyś wyczytałem w necie że lubi być awaryjny, będąc w salonie spytałem o to sprzedawcę i ten powiedział że niższe modele 3xx, 5xx, 6xx raczej nie mają takich problemów i mało jest reklamacji, ale również powiedział że problem ten występował w wyższych seriach. Więc nie wiem czy już w serii 7xx czy może w jeszcze wyższych. Ja ze swoich odsłuchów polecam tego Music Hall A35 i jak chcesz wyższy model to Exposure 2010. Ja mam model 1010 i jestem super zadowolony, a do tego nie potrzebuje dużo miejsca bo ma obudowę zamkniętą bez kratek wentylacyjnych. Gość mi też mówił że testuje tego Vincenta i że również świetny wzmak, ale nie odsłuchiwałem go więc nie będę się wypowiadał. Napisz jaki masz metraż? I czy wzmak ma być z CD czy bez, bo często odtwarzacz CD kosztuje tyle samo co wzmak.
 

beney

New member
do vincenta jeszcze nie znalazlem zadnego cdka a do ca 740 oczywiscie cd tego samego modelu ca 740c, metraz mam 25m, dzieki ogolnie za info odnosnie ohmow...
 

beney

New member
a powiedzialby mi ktos do ktorego zlacza w amplitunerze kd podczas ogladania filmow wpina sie wzmacniacz stereo do ktorego podloczone sa przednie kolumny?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Chyba da radę, ale wtedy nie będziesz sterował głośnością wzmaka podgłaszając ampli do KD. Czyli byś musiał zapamiętać na jakim położeniu miałeś zostawioną galkę potencjometra we wzmaku podczas kalibracji KD. Chyba że mi się coś pomieszało?:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Powiem ci że chyba nie, ale niech lepiej wypowiedzą się też koledzy bo nie jestem pewnien. Osobiście też się kiedyś zastanawiałem nad tym ale nie próbowałem. Gdyby to bylo takie proste to większośc z nas by nie miała problemu z podłączeniem wzmaka, bo zone 2 ma teraz sporo budżetowych ampli. A nawet jakby to było możliwe, to pewnie jakość dźwięku by znacznie spadła w porównaniu do bezpośredniego spięcia wzmaka i kolumn. Tu masz podobny temat Hi-Fi i Muzyka • Zobacz temat - Jak podlaczyc wzmacniacz do amplitunera?. Sam jestem ciekaw jaki by to dało efekt? Masz 3 rozwiązania, oprócz tego teoretycznie Zone 2. Kupić ampli z pre-out, przepinać kable, lub kupić taki router Beresford TC-7220 - Przełącznik Audio - 2 pary Wzmacniacz-Kolumny - Beresford Media&Electronics | GFmod Audio Research.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ponoć w tym urządzeniu że nie, bo nie ma wlasnego zasialnia. Ale ile w tym prawdy...? poczytaj sobie Unikatowy router audio Beresford TC-7220 | HD-Opinie.pl. Nie powiem że też nie myślałem o tym sprzęcie, ale cena mnie trochę odstrasza. Ja wolałem kupić banany i przepinać kable. Chwila roboty. Ale nie ukrywam że z czasem może człowiek dla wygody zainwestuje w taki router.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

beney

New member
Ja jestem jeszcze o tyle w komfortowej sytuacji ze nie mam jeszcze ampli do kd i mogę dobrać sprzet by uniknąć takich manewrow...chociaż pewnie skonczy sie na przrkladaniu wtykow ;p bo jakoś nie moge rozgryzc tematu jak najtańszego ampli do kd tak zeby upskalowal do fhd, obslugiwal 3d i połączył sie z azur 740a...może sugestie?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry