Dali Zensor 5 (5.1) - Pomoc w konfiguracji

Henry

Active member
Bez reklam
Rozmawiamy o jakości dźwięku w stereo a nie filmach czy koncertach w 5.1. Włącz sobie płytkę audio na Marantz 5008 a nastepnie na PM 6005, a usłyszysz różnicę. Koledze pewnie bardziej chodzi o rozbudowę zestawu w przyszłości i zasadność dokupowania wzmacniacza stereo.
Dokładnie tak.

Dziękuję wszystkim za dobre rady, no może nie dla sąsiadów:). Przy okazji zapytam bo nie zamierzam kupować w najbliższym czasie wzmacniacza stereo ale czy przy tych głośnikach i tym metrażu to może poprawić znacznie jakość muzyki?

Muzyka może być też wielokanałowa, a na tym wzmak się nie popisze.
Baltazar, przeczytaj powyzszy post autora wątku. Tu nie chodzi o wyższość jednego nad drugim, a ewentualne rozszerzenie KD o wzmak stereo.

@Mitv, wzmacniacz zawsze możesz dokupić, zobaczysz czy brzmienie amplitunera cię satysfakcjonuje i wtedy zdecydujesz. Ampli Marantza bardzo dobrze grają w stereo i wielu osobom w zupełności wystarcza.
 

MITV

New member
Widzę że już zdążyliście wszystko wyjaśnić:). Wydaje mi się że to będzie na tyle duża zmiana dla mnie w jakości dźwięku że na początek spokojnie ampli do muzyki mi wystarczy, a później tak jak pisaliście mogę dokupić wzmacniacz i zabawa od nowa:)
 

MITV

New member
Marantz będzie miał preout bo przy wyborze min. tym się kierowałem. Zdecydowałem się na Z7 chodź jeszcze do zakupu nie doszło, byłem też kilka dni temu w sklepie audio sporo popytałem i wiele jak nie wszystko się pokrywało z Waszymi wypowiedziami. Więc jak możecie pomóżcie jeszcze przy wyborze: suba i kabli. Myślałem o dali e-9f a teraz już nad Velodyne EQ-MAX 8 lub Rel t5. Macie doświadczenie/wiedzę który lepiej spiszę się w kinie, który w muzyce, który będzie najmniejszym kompromisem? Nie wiem czy to dobre miejsce o pytanie o kable ale jak odpowiecie to się nie obrażę:): czy długość kabli do frontów i vokalu powinna być taka sama? Jaką jakość przewodnika wybrać i grubość/przekrój. Do frontów i wokalu potrzebuję kable o dł. 1-2m, do surroundów 10 i 12m. Dziękuję za pomoc
 
Do góry