Dali Zensor 3 vs Monitor Audio BX2

sztylet

New member
Witam Was serdecznie. Posiadam aktualnie taki zestaw: Kolumny: Monitor Audio BX2, wzmacniacz AMC XIA i odtwarzacz ONKYO C-N7050, wszystko spiete przewodami Melodika Purple. Otóż po osłuchaniu się z tymi kolumnami, chciałbym czegoś lepszego. BX2 graja jakoś tak płasko analitycznie i ta góra... Góra jest taka jakby nazwać taka metalowa talerzowa...I jakby to ująć te BX2 są głośne...Bardzo mnie zaintersowaly Dali Zensor 3. Potrzebuje stonowanej góry, ale takiej wiecie detaliczniej, zeby bylo krystalicznie i te soprany brzmiały tak gładziutko i żeby niskie tony tak ladnie schodzily nisko. Niby mówią ze Dali Zensor 3 dadzą to czego oczekuje, to prawda?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Lepiej poszukaj ze "starej" serii Silver, można jeszcze znaleźć w salonach w bardzo dobrych cenach.
Jakościowo będzie to krok do przodu.
Zensory są przereklamowane ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Najlepiej gdzieś posłuchać i samemu ocenić.
Tannoy Revolution XT6, Boston Acoustics A26... a propos tych ostatnich, to kolega krzysztofradio robił ostatnio ciekawe porównanie, zestawił owe Bostony z głośnikami o wiele, wiele droższymi i zgadnij co wybrał? ;)
Podpowiem, że w jego przypadku cena nie była głównym kryterium.
 

sztylet

New member
hehe, wiem ze zabrzmie pusto, ale za wyglad w Tannoy mowie nie, a nie przekonasz mnie ze Bostony za 900 zl za pare beda graly lepiej...
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Tony wysokie w wykonaniu Dali Zensor na pewno będą łagodniejsze niż Monitor Audio BX2 ,głownie wynika to z faktu budowy samych głośników .Dobrą propozycją mogą być też Tannoy Mercury 7.2 to prawdziwy klasyk ,główną zaletą tych kolumn jest całkowita "nie nachalność" może nie są jakieś super przejrzyste ale słucha się tego naprawdę przyjemnie ,głównie zasługa to w ponad przeciętnej muzykalności
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
hehe, wiem ze zabrzmie pusto, ale za wyglad w Tannoy mowie nie, a nie przekonasz mnie ze Bostony za 900 zl za pare beda graly lepiej...
Tannoy wprowadził nowe wykończenia i na żywo prezentują się bardzo dobrze, zresztą nie wygląd jest w nich najważniejszy, a brzmienie ;)
black.jpg
white.jpg
Co do drugiej kwestii, nie mam zamiaru do niczego Cię przekonywać, a jedynie nakłonić do odsłuchów, sam wyrób opinię.
Dla mnie Zensory nie są warte tej ceny, w tej kwocie znajdziesz porządne monitory, do tego nie oklejone folią imitującą lakier.
Monitor Audio Silver 2 są w podobnej cenie, a kulturą grania zostawiają je daleko w tyle.
 

sztylet

New member
Dzisiaj zadzwoniłem do jednego salonu. Pan z salonu powiedział, ze nie musze zmieniac kolumn, poniewaz to co oczekuje osiagne jesli zmienie kable na Melodika BSC2330. Serio kable maja taki wpływa na jakosc czy to tylko takie voodoo?
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Dzisiaj zadzwoniłem do jednego salonu. Pan z salonu powiedział, ze nie musze zmieniac kolumn, poniewaz to co oczekuje osiagne jesli zmienie kable na Melodika BSC2330. Serio kable maja taki wpływa na jakosc czy to tylko takie voodoo?

To zadzwoń do tego salonu i zapytaj czy pożyczają kable do odsłuchu. Pożycz, posłuchaj i przekonaj się sam czy jest to voodoo czy nie. Odpowiednio dobrane kable mogą pozytywnie wpłynąć na brzmienie zestawu, ale nie wszyscy są w stanie takie różnice wychwycić. Gdyby wszystko było takie proste to by się majtki przez głowę wkładało :hihi:
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Dzisiaj zadzwoniłem do jednego salonu. Pan z salonu powiedział, ze nie musze zmieniac kolumn, poniewaz to co oczekuje osiagne jesli zmienie kable na Melodika BSC2330. Serio kable maja taki wpływa na jakosc czy to tylko takie voodoo?

Kable mają wpływ na dźwięk ale nie sądzę aby zmiana była jakaś diametralna .Jeżeli ograniczenie jest wynikiem słabych kolumn czy wzmacniacza to przecież kupno nawet lepszych czy droższych kabli nie zmieni tego ,może być nawet jeszcze gorzej ponieważ wyjdą wszystkie (dodatkowe) braki w dźwięku które zwykłe kable maskowały

Jak rozumiem ten "pan" sprzedaje kable Melodika ,bo oczywiście najlepszy sprzęt to ten, który aktualnie jest na stanie w sklepie
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Jak ktoś kto sprzedaje sprzęty radzi takie głupoty to omijambym ten salon szerokim łukiem, niedługo się okaże ze wystarczy kupić BX i tylko kable coraz lepsze. Takimi kablami to może coś wniesiesz ale nie zmienisz diametralnie grania kolumn, to chyba jasne.
 

GleNinja

New member
hmm czyżby zamiast 10 par kolumn i jednego kabla, ten pan miał 10 rodzajów kabli i tylko jedne kolumny? bo przecież kable zmieniają barwę dźwięku a nie kolumny? :)
 

sztylet

New member
Z ciekawości zmieniłem cinche z dotychczasowych Melodika Purple na jakies no name co byly dolaczone do odtwarzacza. I nie slysze roznicy, odsluchiwane i na sluchawkach i na kolumnach...
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Przecież te Melodika to zwykle miedziaki, poprawnie wykonane i tyle, pewnie wewnątrz tak jak te No name.

Ani BX ani Z3 nie dadzą Ci cech jakie oczekujesz, to zwykle monitory w dodatku zbyt drogie, miałem Z3 i jarałem się do czasu kiedy nie przywiozłem do domu lepszych, większość firm które trzeba importować są zbyt drogie w Polsce, dystrybutorzy nas dymają i będę się tego trzymał, z reszta każdy świadomy słuchacz Ci to powie. Są marki, które się lubi i trzeba się na dymanie zgodzić, tyle. Wymiana BX na Z3 to krok w bok a nie do przodu. Każde z nich grają inaczej, komu co pasuje, żadne z nich nie grają dobrze...
 
Do góry