Dali v/s yamaha

PIGMENT33

New member
Posiadam kolumny Dali Lektor 8 , amp. Yamaha 3067, Oppo 93 Nuforce, kable Nakamichi. Bas mam rozlazły. niski. mało środka i góry. Chcę sprzedać te kolumny i zakupić kolumny Yamaha NS-777. Prawdopodobnie te kolumny są parowane pod dobre brzmienie z elektroniką Yamahy. Poradźcie w temacie. Wszelkie odpowiedzi mile widziane.Pozdrawiam.
 

artoneq

New member
Posiadam kolumny Dali Lektor 8 , amp. Yamaha 3067, Oppo 93 Nuforce, kable Nakamichi. Bas mam rozlazły. niski. mało środka i góry. Chcę sprzedać te kolumny i zakupić kolumny Yamaha NS-777. Prawdopodobnie te kolumny są parowane pod dobre brzmienie z elektroniką Yamahy. Poradźcie w temacie. Wszelkie odpowiedzi mile widziane.Pozdrawiam.

Dali Lektor 8 to faktycznie dużo basu, a w połączeniu z ampli Yamahy może być w dole i za dużo i za ciepło do stereo chodź zapewne w kd sprawdza się świetnie. Yamaha ogólnie, w wersji budżetowej, gra ciepło i przyjemnie. Kilkanaście lat temu posiadałem kolumny Yamahy i byłem z nich bardzo zadowolony. Dziś raczej nie zdecydowałbym się na nie, może dlatego że moje upodobania się zmieniły, preferuję neutralność bardziej niż przesycenie ciepłem. Przyznaję że NS-777 nie znam ale nie sądzę by ponad 2 razy tańsze kolumny zagrały lepiej. Odliczając podatki i cła pozostaje zapewne realne z 30 zł na wyprodukowanie 1 szt. głośnika w chinach, trzeba sobie zadać pytanie, czy to może dobrze grać? Jakie materiały zastosowano. Tak czy inaczej proponuję zabrać ampli i przetestować w sklepie.

Ampliunery kd nie zachwycają w stereo, po prostu nie są do tego stworzone. Nie ma się co oszukiwać. Poszukując kompromisu pozostaje zakup wzmacniacza.
 

PIGMENT33

New member
KIKI
myślę , że znasz olsztyński Corab. Byłem tam ze swoimi lektorami plus Oppo , podłączyliśmy do Denona PMA 1510. Żadna rewelacja, dla mnie nic się nie zmieniło. Podłączyliśmy tamtejsze Avance i już było dużo lepiej, ale żaden cud ( bas rozlazły).Podłączyliśmy do wzmaka Dali Icon 6 mk2. Tak samo zabrzmiały jak lektory. Lubię bas punktowy oraz wysoką górę. Zakup z używki do 4 tysi.
 

PIGMENT33

New member
Czy ktoś pozwoli mi w okolicy przesłuchać na Yamasze AX900 ??? To chyba dobry kierunek??? Jeszcze wpadłem na pomysł tuningu kolumn pod swoje preferencje w Sanoku.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Zerknij do watku z moją ankietą w Ampkach. POsluchaj Quadrali Chromium - wyjątkowo szybki i punktowy bas. Nie bedzie go tak duzo jak w Lektorach
 

PIGMENT33

New member
KRZYSZTOFRADIO-
POSŁUCHAŁBYM, ale nie mam gdzie, nawet zapłaciłbym za taki przesłuch. Masz może jakieś propozycje????
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Znam Corab - ale masz możliwość przetestowania różnych modeli na dworcowej.
Tam są z trochę wyższej półki. Ale myślę że warto odsłuchać Xaviany, Mordan-Shorta, Triangle, Kefa. Myślę że znajdziesz coś dokładnie w celu.
Pogadaj z Markiem to Ci sprawdzi coś w klasie cenowej.
 

artoneq

New member
KIKI
myślę , że znasz olsztyński Corab. Byłem tam ze swoimi lektorami plus Oppo , podłączyliśmy do Denona PMA 1510. Żadna rewelacja, dla mnie nic się nie zmieniło. Podłączyliśmy tamtejsze Avance i już było dużo lepiej, ale żaden cud ( bas rozlazły).Podłączyliśmy do wzmaka Dali Icon 6 mk2. Tak samo zabrzmiały jak lektory. Lubię bas punktowy oraz wysoką górę. Zakup z używki do 4 tysi.

Jeśli dla Ciebie Lektory 8 i dali ikony 6 mk2 tak samo zabrzmiały to co było źródłem, Denon z Oppo? Ikony wręcz pięknie otwierają górę pasma w przeciwieństwie do Lektorów grających głównie dołem. Lektory nawet przez Dali są proponowane do zestawienia 5.0 z uwagi na obfitość dołu. Ikony to już inna bajka.
 
Ostatnia edycja:

PIGMENT33

New member
Był ze mną kolega i też nie odczuł żadnej różnicy lektor a icon. Może to wina małego pokoiku odsłuchowego ???
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

PIGMENT33

New member
Znam Corab - ale masz możliwość przetestowania różnych modeli na dworcowej.
Tam są z trochę wyższej półki. Ale myślę że warto odsłuchać Xaviany, Mordan-Shorta, Triangle, Kefa. Myślę że znajdziesz coś dokładnie w celu.
Pogadaj z Markiem to Ci sprawdzi coś w klasie cenowej.
KIKI
w którym miejscu na Dworcowej ??
 

artoneq

New member
Był ze mną kolega i też nie odczuł żadnej różnicy lektor a icon. Może to wina małego pokoiku odsłuchowego ???

Jeśli nie słyszysz różnicy pomiędzy Lektor a Ikon to może sprawdź czy w ogóle słyszysz różnicę w dźwięku na sprzęcie o 3 półki wyżej.

Jak testujesz na ampli Yamahy to proponuję przerzucić się na wzmacniacz.
 
Ostatnia edycja:

adamwwa

New member
Przypuszczam, że Dali to jednak nie Twoje granie i tyle. Ja osobiście nie lubię Dali w szczególności Ikon 6, do których tą wstęge upchali chyba na siłę. Jak dla mnie to one nie są otwarte i jedwabiste, tylko ostre górą...

Ja bym na Twoim miejscu posłuchał Elacków FS 189 jeśli masz możliwość... Ewentualnie Focali z serii 8. Nie wiem jak duży jest pokój w którym stoją, ale większych niż 826v bym nie ryzykował ;)
 

PIGMENT33

New member
FOCAL 826V a 726 prawdopodobnie różni się tylko designem pudła - czy to prawda ???
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

adamwwa

New member
Jesli juz to 726, moze byc odpowiednikiem 816;) ale nie jest dzwiek z serii 8, jest pod kazdym wzgledem lepszy. 826 to jak dla mnie wulkan energii, do tego potezny. Jedno na co trzeba wogole w focalach uwazac to wyzsza srednica, bo w niektorych konfiguracjach potrafi byc drazniaca.

Jesli masz możliwość sprawdz sobie te focale bo ja tez szukalem roznych rzeczy a focal mnie oczarowal;)

Jest cos jeszcze Vienna acoustics, ale to niestety poza moim zasiegiem:( Ale jesli budzet pozwala to bym sprawdzil na Twoim miejscu.
 

PIGMENT33

New member
będę w srode i czwartek w Poznaniu i Toruniu --postaram się sprawdzić--dzięki za podpowiedź-pozdro!!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry