Dali Lektor + Klipsch RP140D

maku99

New member
Dzień dobry wszystkim !
Ponad 7 lat temu, dzięki info z tego forum zakupiłem Zestaw Dali Lektor 5.1 u znanego nam tutaj sprzedawcy :)
Nadchodzą jednak pewne zmiany lokatorskie i mam zamiar nie pozbywać się "starego" zestawu. Niestety lokalizacja dla głośników surround wyklucza mi obecne Lektory 1. Docelowo głośniki muszą być płytkie. Chodzi o kwestie wizualna. Być moze beda musialy sie schowac za zasłonami.
Czy stosuje się taka opcje jak połączenie elementów z różnych zestawów. Mam na myśli zamianę Lektorów 1 na Klipsch RP-140D, (chyba najpłytsze dostępne kolumny on-wall) a reszte (czyli fronty i centralny) zostawić z Dali.
Wiem, że są jeszcze Dali Oberon on-wall ale są już dużo głębsze od Klipschow.
In-wall nie wchodzą w grę.

Może ktoś z was ma jakieś rady? Mam czas do wakacji na pomysły....
 

Attachments

  • 5.1_audio.jpg
    5.1_audio.jpg
    35,6 KB · Wyś: 169
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Od biedy można łączyć głośniki różnych firm ,choć oczywiście najlepiej jeżeli są od jednego producenta i z jednej serii
 

maku99

New member
No chyba tak będę musiał zrobić. Lektory są głębokie, bardzo odstają od ściany. Już mniejszym złem byłyby więc Oberon on-wall, ale w sumie to już inna seria niż Lektor. Ehhh, swoją drogą dziwne, że na tyle rożnych firm, taki mały wybór jeśli chodzi o naścienne. \
No chyba, że zrezygnować z lektorów na korzyść całego zestawu (5.0) Klipsch on-wall. To znowu kolejny koszt, a podejrzewam, że jakościowo to podobna półka do moich Dali.

I tak mi widzę będzie ten temat siedział w głowie aż do wiosny...
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Rzeczywiście obecnie wybór jest mały ma to związek z pandemią ,dużo rzeczy w ogóle nie jest sprowadzanych ,ale niektórym to służy bowiem wykorzystując ten stan rzeczy podnoszą ceny pomimo, że praktycznie kursy walut są stałe
Poczekaj parę miesięcy rynek się ruszy będzie większy wybór
A tak na marginesie warto wszystko na spokojnie przemyśleć ,rozważyć różne warianty i kupić coś konkretnego żebyś był zadowolony .Ze swojego doświadczenia wiem że "etap przejściowy" w sprzęcie audio nie jest korzystnym rozwiązaniem
 
Do góry