Dali Ikon - głośnik centralny

yahimo

New member
Witam,
jakiś czas temu zakupiłem amplituner yamaha1010 wraz z kolumnami dali ikon 6mk2, lada chwila wpadnie mi trochę kasy i zastanawiam się nad zakupem głośnika centralnego dali ikon vokal 2 mk2.
Chciałem Was podpytać czy waszym zdamiem dokupienie jednego głośnika centralnego ma sens - czy lepiej wstrzymać się z 6 miechów i kupić razem z IKON On-Wall MK2?
Obecnie filmy odtwarzane są w stereo "2ch Stereo" jeśli bym dołożył głośnik centralny to co powinienem wybrać? Proszę o rade zaznajomionych w temacie.
 

yahimo

New member
zgadza się, nie mam tyle kasy aby wyłożyć na cenhtalny i surrandy (dopiero co wydałem 8 patyków na ampli i ikony mk6).
W tej chwili mogę sobie pozwolić na centralny - tylr tylko ze nie mam pewności czy warto:(((
 

mors111

Active member
Bez reklam
dla mnie niewiele to zmieni
prawdziwe kino zacznie się jak będzie 5.1 , więc albo czekaj na przypływ kasy , albo odpuść sobie zakup samego centrala

masz dobre kolumny to i one dadzą dobry efekt stereo podczas oglądania filmów

możesz też zakupić jakiś system central + surrand za np. 500zł ( w miarę przeciętnej firmy ) i odsprzedać kiedyś z niewielką stratą za 300zł i już dziś cieszyć się dźwiękiem 5.0 ( rozumiem że i suba nie masz póki co ) dopóki nie kupisz wszystkiego z jednej firmy

P.S.

po kiego grzyba kupowałeś 2.0 z wyższej półki skoro brakło na resztę kolumn i nie wiadomo kiedy zakupisz resztę ( oczywiście jeżeli czas odstępu zakupy wynosi 1-2mies. to to zrozumiem , ale jeżeli czas wynosi ~ nie wiadomo ile , to ja bym zakupił niższy model kolumn frontowych ale z resztą surrandów , no i może na suba by starczyło )
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Możesz zacząć od zbierania w kolejności od centralnego . Uważam że warto.
Napisz do Blackninja na PW dostaniesz dobre info.
 

yahimo

New member
a kto powiedział że muszę za jednym razem kupić cały zestaw? To co mam gra bardzo fajnie, kwestią czasu jest dokupienie reszty - jak pisałem nie wiem tylko czy jak dokupię centralny to będzie jakaś różnica w graniu czy lepiej poczekać aż uzbierą na surrandy. Z racji tego że to jest mój pierwszy sprzęt tego typu pytam czy jest sens kupić centralny teraz a resztę za jakiś czas.
 

mors111

Active member
Bez reklam
wg mnie o to chodzi , że większość amplitunerów , ma tak , że jak już załączysz głośniki efektowe to wszystkie a nie tylko fronty + central , więc zakup od razu 3szt. surrandów jak najbardziej wchodzi w grę , samego centrala nie za bardzo
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Wszystko ma jakiś sens jeśli z czasem dokupisz resztę kolumn i sub. Ogólnie central odpowiada za dialogi więc w filmach dużej poprawy efektów nie będziesz miał, w stereo już tym bardziej central jest zbędny. Ale jeżeli chcesz po trochu kompletować kino to można w ten sposób albo dozbierać do surroundów i kupić cały komplet za jednym razem. Wszystko od ciebie zależy jak rozplanujesz wydatki. Niektórym łatwiej jest po trochu kupować sprzęt bo jak zbierają większą sumę to pieniądze gdzieś się rozchodzą a tak już głośnik będzie:)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
W tej sytuacji kupiłbym teraz tylne czyli on-wall, później centralny i na końcu subwoofer. W ten sposób już teraz będziesz się cieszył przestrzenią w kinie.
 

yahimo

New member
jeszcze jedno pytanko, a może najpierw zdecydować się na suba?
Co myślisz o dali ikon sub mk2?
Jak on się prezentuje w porównaniu do innych subów w podobnej cenie?
metraż pokoju to około 28m2 z aneksem kuchennym.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Przed zakupem zestawu Dali Ikon 5.1 myslalem, ze central potraktuje po macoszemu, bo do tej pory tak bylo, tzn wolałem bardziej efekt stereo i dookolny, a dialogi z centrala mnie drazniły, wybijaly sie do przodu zamazując resztę. Zawsze staralem sie ustawic central nieco ciszej, by nie dominowal. Mialem stare plastikowe kino.

Gdy jednak wlaczylem pierwszy lepszy film ze sciezka 5.1 na Ikonach to roznica jest powalająca. Central mega czysto przekazuje dialogi, bardzo wyraznie, w niczym nie zakłocajac pracy pozostałch kolumn.

Co do suba, w Twoim metrazu jest wg mnie niezbedny. Zdecydowanie wzialbym teraz central, a potem sub. W tej kolejnosci jak pisze Black
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To prawda, dobry cental w kinie to abosolutna podstawa w zasadzie tam sie dzieje bardzo duzo, pelna scena musi byc. Jak ten kuleje to mamy "dziure" na srodku a takich przykladow jest pelno, jak chociazby przelatujacy helikopter z lewej do prawej. Chyba nic odkrywczego ale tak na dobra sprawe to wszystkie glosniki sa wazne :) , w tym tyly z subem na czele.
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
jeszcze jedno pytanko, a może najpierw zdecydować się na suba?
Co myślisz o dali ikon sub mk2?
Jak on się prezentuje w porównaniu do innych subów w podobnej cenie?
metraż pokoju to około 28m2 z aneksem kuchennym.
Dla nowego kinomaniaka to tylne na początek.

Co do suba Ikona to bardzo dobra konstrukcja.
 

Abalka

Member
Chciałbym odświeżyć wątek.
Dostałem w "spadku" zestaw Dali Ikon 6 MK2, Subwoofer Rel T5 na Onkyo TX-NR 838 BK i chciałbym poszerzyć ten zestaw o głośnik centralny, jednak Dali Ikon vocal 2 jest niedostępny w moim kolorze kolumny (ciemny dąb). Jakim innym głośnikiem mógłbym dziś zastąpić ikona vocal? Czy dali oberon będzie odpowiedni do tego zestawu? Zakupiłbym go w kolorze czarnym który na upartego by mi pasował.
 
Do góry