dali ikon 6

achim69

Member
Prośba do osób posiadających ikon 6 lub 6mk2.
Czy mógłby ktoś przyłożyć ucho do głośniczka wstęgowego i napisać mi czy stamtąd dochodzi jakiś dźwięk.
U mnie nic w obydwu kolumnach.
Chciałbym wiedzieć czy to jest normalne,czy coś nie tak jest u mnie.
 

rudolff

New member
Powinien wydobywać się dzwięk. Dziwne ze w obu nie ma, bo to by swiadczylo ze padly oba. U mnie raz padła mi wstążka i wysłałem kolumnę do serwisu. Wróciła z wymienioną wstążką.
 

rudolff

New member
Mozesz zadzwonic do HORN i zapytac u nich. Innego zrodla nie znam. Informacyjnie: Na niektore produkty DALI HORN oferowal 5 letnia gwarancje.
 

yooro

New member
Ale mi wkreciliscie temat. Sciagnalem maskownice, przylozylem ucho i jedna wstega u mnie tez nie chodzi. Do serwisu
 

yooro

New member
Dzieki pomocy uzytkownikow innego forum okazalo sie ze wstegi sa sprawne a jedynie moj sluch niedomaga. Moze to tez jest i Twoj przypadek. Sprawdz zanim wydasz kase na naprawe
 

achim69

Member
Ja odłączyłem przewody od kopułek i wtedy dopiero usłyszałem że te wstążki coś tam cykają.
Mógłbyś na priv dać mi namiar na post w tym "innym forum"
 

yooro

New member
Puscilem Ci wiadomosc. Przede wszystkim sprawdz czy w ogole slyszysz dzwieki od 15 khz w gore. Niekoniecznie na kolumnach tylko tak w ogole.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Puscilem Ci wiadomosc. Przede wszystkim sprawdz czy w ogole slyszysz dzwieki od 15 khz w gore. Niekoniecznie na kolumnach tylko tak w ogole.

Dawno temu kiedy nie byłem obciążony zawężeniem pasma ze względu na wiek i uszkodzenia słuchu z tytułu głośnego słuchania na słuchawkach, robiłem test swojego słuchu. I szczerze mówiąc mało kto jest w stanie usłyszeć dźwięk powyżej 17kHz. Wtedy słyszalność urywała się w okolicy 18hHz. Dziś jestem parę lat starszy, a i tak słyszę dużo więcej niż dużo ode mnie młodsi.
 
Do góry