Dali Ikon 6 + Onkyo 805

raf5733

New member
Witam

Przymierzam sie do "renowacji" mojego kina domowego pod katem audio. Od dluzszego czasu czytam opinie o kolumnach i o ile poczatkowo planowalem zakup zestawu ES JBL to teraz sklaniam sie ku Dali Ikon (fronty 6). Wydaje mi sie ze maja charakterystyke, ktora bardziej mi odpowiada ale zakup poprzedze odsluchem.

Moje pytanie jest takie - Czy ktos z Was sluchal tych glosnikow w zestawieniu z Onkyo 805? Mniej sie obawiam o kino a bardziej o stereo - wiem ze to problem dla amplitunerow. Harman ze wzgledow cenowych nie wchodzi w gre a chcialbym miec wszystkie dekodery na pokladzie. Dlatego Onkyo. Ale jak on ma sie do Dali Ikon 6?
 

_fresh_

New member
Również zastanawiam się nad podobnym połączeniem - mianowicie - Onkyo 705/504 plus Dali ale Concept, mam nadzieje, że to się sprawdzi w stereo, bo w KD to bankowo... HK dla mnie też jest zbyt drogi i ponadto jedynie 12 miesięcy gwarancji :roll: A może ktos posiada taki zestawik do jakiego się przymierzam i mógłby coś powiedziec na ten temat?
 

RobertG

New member
na poczatku porównywałem Onkyo 705 i 805 oraz HK 247 - wybrałem Onkyo. Wiem,ze wielu zadziwię, ale dzwięk z Onkyo bardziej mi odpowiadał. Ale żeby nie ściemniać, to słuchałem to na JBL ES. Po wybraniu Onkyo 705 na tymże Onkyo słuchałem JBL ES oraz L i Dali Concept i Ikon.Potem dla sprawdzenia czy to nie było subiektywne posłuchałem w kolejnym dniu i sklepie Oba Dali na jakimś Denonie. Wybór jak wczesniej pisałem.
 
Do góry