Dali Fazon Sub 1 vs Rel T-Zero

Goblin_Janus

New member
Witam,
Chciałbym prosić o radę w doborze subwoofera spomiędzy tych dwóch:
Rel T-Zero
Dali Fazon Sub 1


Zastosowanie: muzyka i filmy
Współpraca z 2x DT Promonitor 800 i amplitunerem KD Pioneer
Położenie: narożnik pokoju na półce 20 cm nad podłogą
Wielkość pomieszczenia: 7m^

Nie ukrywam, że chciałbym, aby sub nie był prądożerny i żeby się nie grzał. Rel ma wzmacniacz klasy D, ale nie znalazłem żadnych danych o zużyciu prądu w czasie pracy. Dali maksymalnie pobiera 195 W - wydaje mi się to całkiem sporo (idle 11W - czy to jest zależne od tego czy amplituner wyśle sygnał do subwoofera o wyznaczonych dla niego częstotliwościach czy też nieważne jakie są częstotliwości i sygnał trafia do suba?)

Może ktoś z Was ma jakieś lepsze informacje i mógłby mi coś doradzić ?
 

mors111

Active member
Bez reklam
małe pomieszczenie

masz tam kino 5.1 ?
generalnie te suby są drogie i mają basiki po 16cm - dość małe , ale zapewne bardzo wydajne w zamkniętej obudowie

jeśli słuchasz muzyki w tym pomieszczeniu pomyśl nad stereo ,
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Lepiej kupić prawdziwe kolumny (podstawkowe monitory) i będzie super jakość w każdych okolicznościach niż wpychać suba do takiej mikropowierzchni. Będzie jedno wielkie dudnienie.

195W to moc maksymalna a nie ciągła. W realu kilkadziesiąt zapewne jak większość.
Zresztą 195W świadczy o bardzo słabym wzmacniaczu - czyli dokładnie przeciwnie co wydaje się autorowi posta...
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zużycie prądu będzie podobne. Tym bym się nie przejmował. Nie sądzę, żebyś to odczuł w rachunkach. Oba to maleństwa, ale na Twój metrażu powinny dać radę. Ja jest fanem Rel-a. T0 nie słyszałem. Mam T5 i jestem zadowolony.
 

lobos

New member
Bez reklam
Sorry :-D Zawracają gitarę w pracy i przeczytałem nad głową :p
Co nie zmienia faktu, że sub powinien stać na podłodze ;-)
 
Do góry