Dali, czy Jamo?

billikostnic

New member
Czy lepiej wziąć odtwarzacz multimedialny WD Live 1TB?

Tutaj patrzyłem i nie doczytałem się że ma wysoko tonowy głośnik. Czy ten ampli Denon 1611 nie będzie za słaby do tych Monitorów? Kolumny mają moc max 200W, a ampli 100W. Dodam że nie będę słuchał bardzo głośno muzyki.
 
Ostatnia edycja:

bqbq

New member
podpinam się do tematu: ale mam żle ustawny pokój (rys)

f6ea5490.jpg


Witam

Mam pytanie z gatunku trudniejszych. Zastanawiam się nad tymi 2ma kolumnami w układzie takim jak na rysunku. Dość ciasno! Kilka słów wyjaśnienia:
-fronty zaraz przy 42calowej plaźmie Panasonica
-central pod, ale nie po środku tylko prawie przy lewym lub prawym froncie (taki układ półki pod TV)
-tyły po bokach kanapy
-prawy front w przypadku jamo basem gra w stronę ściany pod skosem, przy dali do przodu ale w bok kanapy
-lewy front dla jamo gra do kuchni (ok 15mkw) a dali na pokój

Teraz moje pyatnie, czy na taki pokój brać takie duże kolumny? Jeśli tak to czy Jamo 608 5.0 (te mi bardziej pasują głównie finansowo, ok 1750pln) z basem z boku, czy jednak Dali 5.0 za ok 2600zł z bassreflexem do przodu? Przede wszystkim czy to zagra? Dali słuchałem i bardzo mi się podoba jego dźwięk właśnie z moim ampli, czy jamo zagra równie dobrze? (opinie ma bardzo dobre, przynajmniej złych się nie doszukałem)
Ampli Denon AVR1610. Fronty i centralny bardzo blisko siebie. Słuchamy 2/3 muzyka (radio,tv,cd,dvd) 1/3 filmy.
dzięki i pozdrawiam
 

bqbq

New member
bardziej zależy mi na opinii ze względu na (nie)ustawność pokoju i kierunek basu w tych głośnikach po wpięciu do Denona avr 1611: patrz rysunek!
 

billikostnic

New member
Pisałem Ci:
Jeżeli chcesz głośniki do kina: Jamo 606
Do muzyki: Dali Concept 6 (bardzo fajne głośniki, sam je miałem brać)
Pokój nie jest za duży, nie wiadomo jak się będzie dźwięk rozchodził. Pokój nie jest duży, ale myślę że ten metraż powinien Ci wystarczyć. Jeśli zamówisz przez internet, a nic nie popsujesz itp. to zawsze możesz oddać do 10 dni bez podania przyczyny.
 

billikostnic

New member
Mam jeszcze jeden problem, nie wie ktoś może, dlaczego żeby usłyszeć jakieś dźwięki z kolumn M6 (podłączone do Denon 1611) to muszę dać prawie na 50% mocy ampli? Rozpoczyna się od 80db i muszę zejść na ~48db.
 
Do góry