Dali, czy Jamo?

billikostnic

New member
Witam
Mam dylemat przed zakupem pierwszych głośników 'z prawdziwego zdarzenia' (budżet ~2500zł. na głośniki).
Pokój: 20m^2
65%/35% - muzyka/filmy na BenQ W600
Obecnie posiadam Creative G500 podpięte do karty dźwiękowej Creative w komputerze. Chciałbym odczuć skok jakości dźwięku, ten sprzęt mi na to pozwoli? Niestety nie miałem jeszcze możliwości odsłuchu. Ampli jaki chcę kupić, to Denon AVR-1611.

Podaję 2 propozycje głośników, jeżeli ktoś ma inną to proszę dodać:
DALI CONCEPT 6 (~2500zł.)
JAMO S606 HCS S 606 + SUB 300 (~2500zł.)

Jeżeli wybiorę Dali, to na razie będę musiał obyć się bez suba. Do tego jeszcze odtwarzacz z .MKV i h264, myślę że ten powinien wystarczyć:
BLU-RAY SAMSUNG BD-C5900

Dziś byłem w tym sklepie 'nie dla idiotów' i polecali mi Dali, bo to Jamo bardziej do filmów jest podobno. Głośniki chcę połączyć kablami 2,5mm.
KLOTZ Twinax LY225 2x2,5mm2

BTW
Dali mają 8omh, a ampli 6Omh, czy to popsuje dźwięk itp?

Pozdrawiam
 

schwarz

New member
Jeśli najbardziej zależy ci na muzyce to z Jamo weź pod uwagę S608 a nie S606. Są fajne zestawy na necie Denon 1611+Monitor Audio M6+MC+M2 po ok 3500 zł i to by mogło być coś dla ciebie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przy takiej proporcji muzyki wybrałbym jednak Dali .Ale Denon z kolei do muzyki to nie jest mistrz.
Oczywiście że odczujesz różnicę.
Propozycja schwarza - MA jeśli kasy wystarcza jest dużo lepszym rozwiązaniem.
 

pkomp

New member
a ja nie bedę naciagał ciebie na bezsensowne koszta

jak teraz oglądasz filmy?komputer projektor i creative?spisuje sie to dobrze(nie sądze że źle w filmach)?

to zostaw w spokoju

a do muzyki kup porządne stereo i jakiś DAC/kartę dźwiękową do kompa i będziesz miał naprawdę super - lepiej niz jakieś ampli i kolumny co w kinie ciut ci poprawia a w stereo będą na niższym poziomie
 
Ostatnia edycja:

billikostnic

New member
@schwarz
Niestety nie znalazłem takiego zestawu. Mógłbyś dać linka na PW?
Znalazłem tylko coś takiego http://allegro.pl/denon-avr-1911-monitor-audio-m6-mc-m2-raty-0-i1365509547.html#gallery

Ok, zwracam honor. :) Znalazłem: http://allegro.pl/denon-avr-1611-monitor-audio-m6-m2-mc-set-raty0-i1442369933.html#gallery
Jeżeli o ten zestaw Ci chodziło i on jest lepszy niż Dali i Jamo, to cena jest ok :)

@kiki
To jaki ampli polecisz w kwocie max 1300zł.

@pkomp
Właśnie chcę się pozbyć tych Creativów i na ich miejsce dać te nowe głośniki. Niby spisują się dobrze, ale po to kupuję nowe żeby było lepiej :)
Stereo na Dali albo Monitorach będzie gorsze niż na Creative?

Może ktoś polecić jakieś okablowanie do tego zestawu? 2,5mm wystarczą? Do tych głośników nie ma co kupować droższych kabli niż 8-10zł./mb?

Czy ta cena (3500zł. z amplitunerem Denon AVR-1611) jest możliwa? Widziałem że same kolumny kosztują ponad 2000zł.
 
Ostatnia edycja:

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Dali na pewno lepiej zagrają od Jamo. Sam posiadam Dali Concept z Pionkiem i ten zestaw mogę Tobie polecić. W przeszłości posiadałem Jamo i jakoś mi nie podpasowały :roll: .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Denon 1911 - a o całość podpytaj Blackninja, powinieneś się zmieścić w cenie.
 

billikostnic

New member
Z tego co wiem to konstrukcja jest praktycznie ta sama (Denon 1911 i Denon 1611) :)
Czyli w kwocie do 3500zł. ten zestaw Audio Monitor powinien być lepszy niż Jamo 606 + sub 300 i Dali Concept 6? Ten A,Monitor będzie miał jakieś w miarę dobre wysokie tony, bo nie widzę tam głośnika wysokotonowego? Czy one nie będą grały podobnie jak Jamo 606?
 
Ostatnia edycja:

Lato7

New member
A czemu nie bierzesz pod uwagę Jamo C405 / C605?
Dużo lepsze od S606 / S608 moim zdaniem.
Te ostatnie do kina są okej, do muzyki jak dla mnie ciut mniej...
 

adamllca

New member
Bez reklam
nie wiem czy kolega sluchal kiedys Klipsch ale powiem ze np. Rf62 do takigo metarżu sa wystarczajacego , maja taka dynamike ze nie jedne kolumienjki o wiele drozsze moga sie wstydzic , proponuje je sprawdzic , naparawde dynamika , szczegolowosc wogole zamiataja konkurencje bez 2 zdan w tej cenie !
 

Lato7

New member
Nie wiem za ile da się wyrwać C605 ale bym próbował rozmawiać z Blackninją :)
Miałem okazję słuchać zarówno C405 jak i C605 i jestem mile zaskoczony.

Billikostnic - S606/S608 jak dla mnie to głośniki do kina typowo, nie za bardzo sprawdzają się w muzyce.
 

billikostnic

New member
Zamówione są już Monitorki :) Na razie będę musiał obyć się bez suba.
Nie chciał bym zakładać nowego tematu, więc pytam tutaj: będę podłączał amplituner z blu ray przez hdmi (myślę że wystarczy), no i jaki odtwarzacz polecacie w kwocie ~600zł? Ważne żeby miał mkv i h264. Na flac'a raczej liczyć nie mogę, a szkoda. Jeżeli skonwertuję flac na wma (ten bezstratny) to nie odczuję różnicy? Bo na takim sprzęcie raczej nie warto puszczać mp3, dobrze rozumiem?

BTW
Ma ktoś jakieś zdanie nt. tych kabelków?
 
Ostatnia edycja:
Do góry