Dali Concept 8 lub Ikon 6 - jaki amplituner do tego ???

takelick

New member
Jak w tytule powoli zaczynam się rozglądać za zestawem. Upatrzyłem sobie kolumny Dali Concept 8 lub Ikon 6 na razie tylko do stereo (ewentualnie zakupię dodatkowo sub-a jaśli będzie słabo z basem) a docelowo do kina .

A zasadnicze pytanie brzmi jaki byłby do tych kolumn najodpowiedniejszy ampli?
 
Ostatnia edycja:

takelick

New member
No tak, wydać jak najmniej :), ale tyle aby pasowało to do siebie pod względem parametrów. Aby nie było tak, że kolumny bardzo dobre a ampli do nich za cienki lub też odwrotnie. Więc może nie mówmy o tym ile chcę wydać ale co technicznie pod względem jakości dźwieku pasuje do wymienionych kolumn. No bo załóżmy hipotetycznie, że kupiłem super hiendowe bardzo drogie kolumny i teraz powiem ze na wzmacniacz chcę wydać nie więcej jak 3 kpln no to odpowiedź sama się nasuwa, że w tych pieniądzach to nie kupię nic co godnie bedzie z nimi współgrać. Liczę tutaj na takie podpowiedzi.

Bardzo prosiłbym skoncetrować się na modelu kolumn a nie na kasie jaka jest do wydania i zaproponować stosunkowo rozsądne (cena/ jakość dźwieku ampli w nawiązaniu do jakości dźwieku kolumn) rozwiązanie.

Pozdrawiam
 

Kaszan

New member
To jak nie cena to napisz chociaż jaki będzie stosunek słuchania na tym sprzęcie muzyki do kina, jakiej muzyki słuchasz, czy masz miejsce na 2 klocki (ampli+integra) czy wolałbys wszystko w jednym? Co będzie podłączone do tego amplitunera (dvd, cd, bd, ps3?). No i warto żebyś jednak podał chociaż górna granicę cenową bo amplituner, który będzie sensowny do takich kolumn można wybrać w przedziale 2tys. do 6-7tys.- każdy zagra nieźle ale adekwatnie do swej ceny.
 

takelick

New member
No więc tak:
  1. podłączam: tuner sat, dvd, odtwarzacz multimedialny Xtreamer.
  2. film 70%, muzyka 30% (może za dużo nie słucham ale jak już to chciałbym aby ładnie brzmiała, nie chciałbym za dużo tracić na jakości muzyki)
  3. '' ... No i warto żebyś jednak podał chociaż górna granicę cenową bo amplituner, który będzie sensowny do takich kolumn można wybrać w przedziale 2tys. do 6-7tys.- każdy zagra nieźle ale adekwatnie do swej ceny...."

    No właśnie o to chodzi czy jest sens wydać 5 kpln na wzmacniacz do takich kolumn czy jest to przerost formy nad treścią i lepiej wydać 2 kpln? Dlatego nie chcę podawać kwoty bo jeśli powiem 2 kpln to nie problem wejść na ceneo i poszukać ampli w tej cenie, problem w tym aby dobrać tak aby współczynnik cena/jakość dźwięku z tego ampli razem z tymi kolumnami była ok. Kaszan jak podam 4 kpln to znajdziesz mi ampli za 4 kpln i powiesz że jest ok ale jak powiem 2 kpln to też mi znajdziesz ampli i powiesz, że z taką kasą to ten jest ok? Nieprawdaż? A ja chciałbym aby ktoś stwierdził iż do tych kolumn to min np 3 kpln trzeba wydać albo, że wystarczy 1,5 kpln na przyzwoity ampli.
No ale dobrze załóżmy, że kasa to nie więcej niż 2,5 kpln.

Aha podałem kolumny Concepty 8 lub Ikony 6. Czy nie robi to wielkiej różnicy przy wyborze ampli?
 
Ostatnia edycja:

Mati22

New member
wiec juz widac na czym stoimy :
Przewaga kina - onkyo 707 za 3200zl lub H/K 355 w tej samej cenie ale jak cos to wal do blackninja
Owe glosniki sa b.dobre i pasuja swoja charakterystyka do wszystkiego ale jak wolisz kino to zastanow sie nad Onkyo - firma kieruje sie zawsze KD
Dobrym zestawem bylo by H/K 355- i glosniki JBL ES seria ( ta sama stajnia)
 

takelick

New member
Mati22 troche się naczytałem o JBL i powiem szczerze, że raczej mi nie przypasują (oczywiście w planach odsłuch). Z opinii to przychylam się do Dali tylko jeszcze nie wiem czy Concept 8 czy Ikon 6.
 

Bucek

Banned
moim zdaniem, jesli jest miejsce ...

majac 7 tys. pln na ampli wolalbym kupic osobny ampli i osony wzmak stereo ...

a czemu to kazdy wie :p

a na temat samego ampli za 2500 pln sie nie wypowiem bo sie nie znam ...
 

Mati22

New member
:) - tez uwazam ze JBL to przereklamowana firma - ale ma swoich fanow - ja bym bral Dali 6 :) w ciemno. Daj znac jak odsluchasz tych zestawow
 

mlapaj

New member
Dali Ikon 6 Denon 2807

Hej.
Mam powyzszy zestaw i niestety nie nadaje sie on do kina. Denon jest analityczny i niezwykle precyzyjny. Dali Ikon to wspaniale glosniki do stereo. Tak zreszta obecnie graja, tyle ze z Yamaha. Jest teraz wspanialy bas, ktorego nie tyle ze brakuje we wspolpracy z Denonem, ale go po prostu nie ma! I czy korekcja dzwieku jest manualna, czy Audyssey - po prostu nie ma basu.
Nie mam doswiadczenia z Onkyo, choc slyszalem duzo dobrego. Yamahe lubie w stereo. Ma cieply dzwiek i jest troszke ociezala. Denon jak wiaterek lekki i zrywny.
Mam nadzieje, ze pomoglem.
Jezeli ktos slyszal Onkyo z Ikonami 6 to prosze o podzielenie sie opinia.
 

takelick

New member
Hmm a ja właśnie bardziej myślałem o Denonie. Nic posłucham to zdecyduję.

Czy Denon 1910 i HK255 przepuszczają sygnał po HDMI gdy są w stand-by?

update
W Denonie wyczytałem w instrukcji, że tak ale w HK nie wiem jak jest.
 
Ostatnia edycja:
Do góry