DALI CONCEPT 6, wybór amplitunera

TOMEK-K

New member
Witam.

Zdecydowałem się na zakup zestawu do kina domowego/muzyki, i o ile nie mam większego problemu z wyborem kolumn to nie wiem jaki do nich dobrać amplituner.

Pokój w którym będzie grał sprzęt - 4,5x4,5 czyli około 20 m
Do czego? - Ciężko mi powiedzieć bo ja co innego, żona co innego, a i syn już też zaczyna mieć swoje zdanie ale niech będzie że 40% muzyka, 40% kino domowe, 20% konsola xbox
Muzyka - praktycznie wszystko bo i hip-hop, i metal, ale i dźwięki typu pink floyd czy muzyka poważna.

Słuchałem kilku zestawów, między innymi JBL ES80 i 90, ale jednak JBL-e grają dla mnie zbyt koncertowo.. lubię basy ale te mnie męczyły.

Kolumny już wybrałem:

dali concept 6 - Grały jak dla mnie idealnie (muzycznie) a w kinie domowym wiadomo że sobie poradzą. Ich basy są właśnie takie jak lubię.
Na razie kupię zestaw 5.0 bo więcej nie potrzebuje, a jeżeli za jakiś czas zacznie mi brakować basów to wtedy ewentualnie dokupię subwoofer.

Nie znam się na tym jak się dobiera amplituner (słuchałem w Saturnie bo tylko tam miałem możliwość przesłuchania kilku zestawów po kolei na tej samej płytce i tam te kolumny grały z jakąś Yamaha )

Napisze tak..

Myślę o Amplitunerze

PIONEER VSX-922


Czemu ten?
Telewizor mam samsung 55D7000 a ten model obsługuje 3d i ma dużo innych procesorów (czy jak to się tam nazywa.
Radio internetowe - ważne dla mnie.
Wejść HDMI też ma wystarczająco a chcę mieć to wszystko fajnie połączone xbox, N-ka, telewizor, ampli, teraz jakieś byle jakie DVD ale w przyszłości dokupię Blu-ray.

Podoba mi się też w tym ampli funkcja że mogę pociągnąć sobie do sypialni dodatkowe kable i podłączyć niezależnie dwie dodatkowe kolumny oraz ze można sterować przy pomocy telefonu z androidem.

Pomijając te funkcje które mi się podobają a które nie mają nic wspólnego z jakością muzyki/kina domowego a są tylko gadzetami, proszę mi napisać czy to jest dobre zestawienie

PIONEER VSX-922 + dali concept 6 (na razie bez subwoofera)

Czy parametrami, muzycznie - czy to do siebie pasuje?

Za ewentualne odpowiedzi z góry bardzo dziękuję.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Wybrałes bardzo fajne kolumny. Dali Concept nie grzeszą basem, ale są dość neutralne muzycznie jak na swoją klasę. Nie będę oryginalny i polecę Ci sprzet Harman Kardon 260, 265, 360 lub Marantz 5006 i to nie wzgledu na panujaca tu modę na te sprzety, tylko ze wzgledu na wlasne ucho.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Posiadałem podobny zestaw tylko był to Pioneer 920, ale kolumny te które wybrałeś Dali Concept 6 . Dla mnie grało to w 17m2 bardzo dobrze . Dość wyraziste brzmienie w zakresie średnio-wysoko tonowym ( czasem wydawało się że jest aż za dużo szczegółów ) , a i bas w niektórych filmach dał o sobie znać. Ogólnie bardzo dobrze wspominam Pionka i myślę że jak byś dla słuszności:roll: wyboru ;posłuchał; wybranego Pioneera to będzie u Ciebie służył :-D .
 

TOMEK-K

New member
Zanim kupie to na pewno posłucham jak grają z wybranym przezemnie amplitunerem, jednak chciałbym wybrać dobrze bo to będzie sprzęt na lata.

Znalazłem taką aukcje
PIONEER VSX 922 VSX-922-K + DALI CONCEPT 6 RATY0% (2720479782) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
kupował już ktoś u tego gostka, z aukcji wynika że ma też stacjonarny sklep w Łodzi, a cenowo taniej jeszcze nie znalazłem..
Zestaw z PIONEER VSX-922

Jestem zdecydowany kupić w tych dniach, jak będzie okazja to nawet dzisiaj, bo mam akurat wolne w pracy do środy i trochę czasu na ogarnięcie tego sprzętu.
 
Do góry