Dali Concept 6 vs Jbl Loft 5.1

black.skorpi

New member
Witam serdecznie. Potrzebuję pomocy. Otóż chciałbym zakupić pierwszy w swoim życiu zestaw kina domowego. Jako że po dłuższym namyśle oraz po prześledzeniu kilkunastu postów na rożnych forach internetowych postanowiłem zakupić amplituner Harman Kardon 265, to proszę o pomoc w wybraniu kolumn do zestawu. Zastanawiam się nad Dali Concept które to już przesłuchałem w sklepie i jak na moje amatorskie ucho całkiem fajnie graja, a systemem JBL Loft 5.1 które na rożnych forach także zyskał dosyć cieple uznanie. Ceny są porównywalne tylko ze w JBL mamy dodatkowo w cenie subwoofer. Co byście wybrali do ogólnego zastosowania.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ja na pewno Dali, to bardzo udana seria, a na sub powoli dozbierasz. JBL nie są moimi uleubieńcami, a duzo wyzsze serie grają gorzejniż Concepty. Loftów akurat nie słyszalem, ale wyglądają jak napompowane plastiki i wiele bym się po nich nie spodziewał. To raczej takia zapchajdziura miedzy plastikami a typowymi podłogowkami. Przy tak małych przetwornikach i cenie obawiam sie, ze efekt będzie nadrabiać sub, a to nie wróży dobrze muzyce. Lofty teraz mozna spotkac w bardzo wielu marketach RTV, wiec znajdz taki, gdzie sa Concepty i Lofty i popros o odsluch ale bez suba i efektów i porównaj. Harman dobry sprzet do napedzenia obu, ale podaj ile masz metrow do naglosnienia, ile % muza i kino, jaka muza, a najlepiej wrzuc schemat lub fotkę.
 
Ostatnia edycja:

black.skorpi

New member
No u mnie jest 25 m salon w kształcie prostokąta tak wiec nie za duża powierzchnia do nagłośnienia. Co do zastosowania to zapewne 70% filmy 30% muzyka. to co dla mnie ważne jest żebym nie musiał za kolejne 3 - 4 lata zmieniać sprzętu bo będzie w tyle lub jakiś niekompatybilny.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
25 m to nie tak malo, akuratnie, co jeszcze bardziej utwierdza mnie w wyborze. Kolumny się nie starzeja, elektornika owszem, dlatego HK nie bedzie zlym wyborem, Popatrz jeszcze na Marantza 5006, calosc wyjdzie nieco taniej niz z HK 265, i szybciej dozbierasz na sub.
 
Ostatnia edycja:

black.skorpi

New member
Dziekuje wam za porady. Zgodnie z zaleceniami kupilem hk i deli. Nie moge sie doczekac az nowa zdobycz dojedzie do mnie i po raz pierwszy odslucham dzwiek. Pozdrawiam
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dla mnie też Dali, tylko jedna ich wada że nie mają mocnego basu, dlatego sub raczej niezbędny. A może zobacz jeszcze Roth Oli 40, MA MR6, KEF C7, Klipsch F20. Dali na Allegro ok. 3k więc dokładając (lub nie) parę stówek masz lepszy wybór. Jeśli już JBL to bym wolał serię Studio 180/190, tylko jak pisał kolega Krzysiek, JBL mają swoje specyficzne brzmienie i jednym się podobają a innym nie. Ups...widzę że już po "ptokach":)
 

Pingu

New member
Dobrze wybrałeś jeśli chodzi o Dali.

Dla nie JBL jest jak wrzeszcząca piosenkarka ostro dająca na refrenach. Mocnymi akcentami i przerysowywaniem kamufluje niedostatki w jakości dźwięku.
 
Do góry