Dali concept 6,lektor6 - Roth oli 40, jbl es 90

pinio12

New member
pętla się zaciska :wink:. Lubię mocne basy ale piękna scena też mnie intersuje.Słucham czarnej muzy tj.rap rnb i pop.Wstępnie zdecydowałem się na wzmak yamaha rs 500 lub hk 3490 i do tego któreś z w/w kolumn.Wybrany sprzet chce podłaczyć też pod tvsat .dvd
Jak myślicie co z czym połączyć aby spełniało moje oczekiwania. czy ma to jakiś sens czy coś zupełnie innego.
Mam na kolumny ,wzmak i odtwarzacz 4-4.5 tyś.
 

mario_p

Member
W przyszłym tygodniu planuję test Oli 40 w domu to wtedy coś napiszę jak one grają, porównam je z Monitor Audio BX6 i HK avr265
 

pinio12

New member
ssss... jestem ciekawy. tyle o nich słyszałem. jak grają tak jak mówią to będzie mój nr 1 z deli lektor 6. czekam na wyjazd do poznania lub szczecina chcę odsłuchać lektor 6 i oli 40 i wtedy zapadnie decyzja. w lutym kupie swój sprzęt.
 

poker7000

New member
w tych dwóch ostatnich porównywalna jest tylko cena, wszystko jest lepsze w Roth, od basu do góry, Concept 6 odstają basowo mocno, reszta pasma niewiele słabsza od Roth, Lektor nie znam

Czy możesz napisać coś więcej o tych kolumnach Roth?
Słucham czarnego rapu,lubię miękki ciepły i głęboki bas.
Nadadzą się?
Wiem,że bez odsłuchu to nijak,ale zawsze można dopytać na forum ;-)
Ktoś juz odsłuchiwał te kolumny na takiej muzyce?
 

don111

Banned
nadadzą się, choć bas w głównej mierze zależy od odpowiedniego ustawienia w pokoju, jego wielkości, wytłumienia (goła podłoga, dywan) no i przede wszystkim do czego je podepniesz
ja podłączałem pod porządną końcówkę mocy, pod słabym wzmacniaczem lub co gorsza amplitunerem do kina - to raczej na pewno nie będzie tak dobrze

więcej o tych kolumnach pisałem w wątku:
http://www.hdtv.com.pl/forum/kolumny/74703-klipsch-rf-62-ii-3.html
 

poker7000

New member
don111

pokój około 20mkw,dobrze wytłumiony,dywan gruby shaggy,grube zasłony,meble itp wiec jest ok.
Wzmacniacz Nad c-372.
Myslałem też o większych monitorach Dynaudio DM 2/10.
Miałeś mozliwość odsłuchu tych Dynek?
 

mario_p

Member
Don111, ja mam teraz na teście te Oli40 z HK avr265 a BX6 chcę posłuchać z harmanem w sklepie (nie ma możliwości odsłuchu BX w domu)
Wczoraj dopiero dostałem mojego HK265 i ledwo co podłączyłem do Oli bez konfiguracji ale zagrało całkiem fajnie. Do końca tygodnia może ogarnę ustawienia tego Harmana :)
 

don111

Banned
don111

pokój około 20mkw,dobrze wytłumiony,dywan gruby shaggy,grube zasłony,meble itp wiec jest ok.
Wzmacniacz Nad c-372.
Myslałem też o większych monitorach Dynaudio DM 2/10.
Miałeś mozliwość odsłuchu tych Dynek?
tych Dynaudio nie słuchałem, ale jeśli chcesz więcej gotówki wydać to to może być świetny wybór do tych warunków i do tego czego słuchasz
 

poker7000

New member
don111

Wiem,że Dynki dm 2/8 są szybsze i maja lepszy głosnik niskosredniotonowy,ale właśnie przy muzyce jaką słucham tj. czarny rap,soul,czarne głosy jak Erykah Badu to myslę,że te najwieksze dynki poradzą sobie z niskimi rejestrami.
Nie wiem jak graja te dynaudio DM 2/10,ale mam nadzieję,że nie mają twardego krótkiego basu jak paradigmy z serii monitor.
Paradigmów słuchałem i mają krótki,szybki,twardy bas który mi nie odpowiada.
Don111 Ty miałeś paradigmy z tego co pamietam.
Czy moje spostrzeżenia pokrywają się z Twoimi co do basu w Paradigmach?

Dodam,że właśnie mam na kolumienki około 3500zł i wolę,żeby to były podstawkowe,jakieś z miękkim głębokim basem,średnie mogą być docieplone a wysokie nie kłujace w uszy.
Przepraszam założyciela wątku za lekki off top ;-)

pozdr.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
Paradigmy - zależy która wersja
ja miałem v5 i v4 - zupełnie różne konstrukcje, zupełnie różne głośniki

wersje v4 w dół grały soczystym, szybkim i głębokim basem, odrobinę tylko czasem brakowało twardości - uderzenia
v5 i v6 mają z grubsza taki bas jak opisujesz, delikatnie można to było podregulować wzmacniaczem

Dynaudio słuchałem podstawkowych z 17cm głośnikiem (chyba Audience 52) i bas miały bardzo dobry - z gatunku tego właśnie jak lubisz, grały jak podłogówki
podejrzewam że te 2/8 spokojnie zadowoliłyby basoluba a co dopiero 2/10. to już potężny kaliber ;)
 

poker7000

New member
don111

Tak słuchałem Paradigmów z serii v5 i v6 ;-)
Dzięki za wszystkie wpisy.
Znam Cię z innych forum i bardzo cenię Twoje poglądy na temat audio :)

Pozdrawiam.
 
Do góry