dali 505

michalt

New member
Blacjninja - dzięki za poradę odnośnie JBL i Celestionów. Dobrze, że mi powiedziałeś o tych E100 - myślałem, że wzmak 100W pociągnie bez problemu, więc z JBL pewnie bym się na nie decydował, gdybyś mnie nie ostrzeg. thx
Fazer, dzięki, faktycznie będę musiał pomyśleć o wzmacniaczu, a pisząc o Dali - które miałeś na myśli? Na 505 już nie liczę, jeśli chodzi o Dali zastanawiam się nad 6006 serii Blue i nad Concept 6. Które miałeś na myśli??
PS: oczywiścia ciąglę myślę o JBL E -90, no i o Celestionach....
Jutro będę mógł słuchać Celestionów i JBL, Co do Dali nie jestem pewien, czy się uda...
PS: ma ktoś pomysł gdzie poza Nautilusem w Krakowie można sobie dobrze posłuchać kolumn?
 

michalt

New member
I jeszcze jedno (wiem, sypię pytanie za pytaniem, wiem...) -
co myślicie o BOWERS&WILKINS DM 603S3 ?
Na papierze wyglądają przyjemnie pod względem parametrów, ślicznie jeśli chodzi o wygląd, firma, choć się nie znam kompletnie chyba niezła, ale jak to gra w porównaniu z "dotychczas omawianymi" (JBL, Celestion, Dali)?
 

fazer58

Member
Bez reklam
B&W DM -602 S3 sluchałem z elektroniką NAD-a,wypadly znakomicie! 603 S3 powinny zagrać chyba jeszcze lepiej...? Ale,MICHALT,co byś nie kupił,to i tak wyjdzie,że można było lepiej(czyt.drożej).Pamiętaj,że system zagra tak jak jego najsłabsze ogniwo.Jeżeli masz mało umeblowany pokój,bez zaslon,dywanów,nawet kwiatów,to nawet bardzo drogi system,ale jasno brzmiący,będzie porażką!(chociaż receptą mogą być przewody Cable Talk).Sam musisz ocenić,najlepiej we wlasnym pokoju,w dobrym sklepie dadzą Ci taką możliwość.Powodzenia:D
 

michalt

New member
Dzięki za pomoc! :)
Szukam, słucham... Spodobały mi się Celestiony, ale nie do końca :) Słuchałem JBL E 80 i 90, do rocka fajnie, ale z poważną sobie gorzej radziły.
Ponieważ coś już musiałem kupić, z tego co było w moim zasięg, najbardziej uniwersalne okazały się... Nie śmiejcie się... Rubicon RP-36... Wziąłem je na razie, w kwietniu będę jednak chciał zmienić na Celestiony - grają lepiej, bardziej szczegółowo, zwłąszcza z muzyką poważną, a do Rocka mają lepszy bas. Tylko trochę mnie w nich irytuje góra - ale może to wina niezbyt zachwycającej jakości płytek, których używałem do testowania.
Pozdrawiam i nie śmiejcie się z powodu tych Rubiconów, w tej cenie naprawdę fajnie zagrały.
 

ro35

New member
michalt napisał:
Tylko trochę mnie w nich irytuje góra - ale może to wina niezbyt zachwycającej jakości płytek, których używałem do testowania.
Pozdrawiam i nie śmiejcie się z powodu tych Rubiconów, w tej cenie naprawdę fajnie zagrały.

niech trochę pograją, powinny się wygrzać
 

michalt

New member
Nie wim, czy dobrze zrozumialem z tym "wygrzaly" - tzn, że te Celestiony po pograniu sobie jakis czas mogly by mieć mniej natarczywą górę?
Nie wiem, jak się fachowo wyrazić, nie śmiejcie się, ale dla mnie poprostu jak się głośno słuchało, to "jazgotały". Strasznie ostre wysokie ton były, aż kłuło w uszy. Nie wim też, jaka by była różnica przy słuchaniu nie w sali obitej tak jak pokój dla agresywnych pacjentów w szpitalu psychiatrycznym (takie miękkie ściany i podłoga) - który był w sklepie w porównaniu z moim mieszkaniem, gdzie są normalne ściany ??
 

fazer58

Member
Bez reklam
W końcu kupiłeś coś ,co się Tobie spodobalo.Gratulacje!Pamiętaj o tym,jeżeli były fabrycznie nowe,to powinieneś je wygrzać.Mozna to zrobic puszczając szum z UKF(bez dostrojenia żadnej stacji) przez parenaście ładnych godzin.Przestrzeń i stereofonię pokażą ,jak będą staly MIN.0,5m od tylnej ściany,oraz 0,8m od scian bocznych.Efekty przestrzenne i bas, możesz przetestowac na Amused to death Rogera Watersa.
 

michalt

New member
Dzieki za rady :) Lubię Rogera i generalnie Floydów, ten kawalek obowiązkowo też :) Z ustawieniem w takich odległościach od ścian troszkę trudniej będzie, zobaczę, jak mi się noga zrośnie i będę w stanie przenieść się z kolumnami do siebie (chwilowo mieszkam u Rodziców).
Dzięki i jeśli ktoś miałby jeszcze jakieś sugestie, bardzo chętnie się czegoś dowiem - bo sam w tych tematach mało się orientuję :)
 

mykumyku

New member
Jestem szczęśliwym posiadaczem Dali 505 od 7 lat. Od tylu lat są na rynku (więc nie są bardzo stare, sama gwarancja wynosiła 5!!! lat). Stare są 405, ich poprzednik, nota bene również bardzo udane. Historia: zanim je kupiłem zrobiłem solidne rozeznanie, odsłuch w A-Audiofilu, recenzje w fachowych czasopismach (Hi-Fi, Audio, oraz jakaś brytyjska prasa). Konkluzja: w tamtym czasie najlepsze podłogówki w cenie do 2 tys., grające jak z przedziału 3-4 tys.zł. Ocena ich była druzgocąca dla konkurencji, jak pamiętam: basy-5, stereo-5, szybkość-5, precyzja-5 i cena-5. Kupiłem i wymiękam do dziś (oczywiście, bogacze się uśmiechną, ale jestem średniozarabiający ale o dobrym słuchu). Uwaga!!! Słucham głośno metalu, jak też muzy poważnej i jest cudnie! Żadnych oznak zużycia (o jakim zużyciu zawieszenia czy zwrotnicy !!! mówi forumowicz?!!, to jakieś bzdury), a słucham na okrągło. Obecnie napędzam je Denonem 1507. To piękny zestaw, głównie ze względu na kolumny Dali 505, których długo nie zamienię. Polecam.
 

navy

Member
mykumyku=> swoje Dali 606 kupiłem ok 1994. Moge mylić się o rok lub dwa. Zresztą w tym samym czasie kupiłem rodzicom kolumny Magnat Vector 77 i zastanawiałem się, czy nie zaproponować im zamiany. W zał test Dali 505 z What HiFi z maja 1998 http://home.worldonline.dk/isl24678/migselv/minehojttalere.htm Nie chce z Toba polemizować co do ich jakości, chodzi mi jedynie o to od kiedy sa na rynku. Uważam, ze Dali to bardzo dobre kolumny. Teraz odeszły trochę w cień ale to raczej kwestia marketingu niz rzeczywistej jakosci (vide seria Helicon lub Euphonia, a z przystępniejszych cenowo seria Suite. Seria Concept to shit. Ikon są OK).
 

ramadeus

New member
mykumyku=> swoje Dali 606 kupiłem ok 1994. Moge mylić się o rok lub dwa. Zresztą w tym samym czasie kupiłem rodzicom kolumny Magnat Vector 77 i zastanawiałem się, czy nie zaproponować im zamiany.Nie chce z Toba polemizować co do ich jakości, chodzi mi jedynie o to od kiedy sa na rynku. Uważam, ze Dali to bardzo dobre kolumny. Teraz odeszły trochę w cień ale to raczej kwestia marketingu niz rzeczywistej jakosci (vide seria Helicon lub Euphonia, a z przystępniejszych cenowo seria Suite. Seria Concept to shit. Ikon są OK).


Musiałem ten temat odgrzebać :).

Dali 505 mam od 1999r. ;) i jest to świetna para którą nie zamieniłbym za żadne Concept-y czy Ikon-ki.

p.s.606 to poprzedniczki 505
 

amg12v

New member
witam wszystkich
mam w domu bardzo mało używane 505 {grają tylko kilka dni w roku i to cicho } i sam jestem ciekawy co one potrafią na dobrym wzmacniaczu bo mój to daremny sony str de 425 , chcę go zmienić na h/k 165 lub 260 i jestem ciekawy jak to zagra
 
Do góry