Dali 505 a Jamo s 606 i Onkyo TX-SR608

sirlopez

New member
Witam,

Mam dylemat z kolumnami Dali 505, które posiadam od bardzo dawna i jestem z nich bardzo zadowolony. Dotychczas używałem je tylko do audio.
Mam zamiar kupić amplituner Onkyo TX-SR608 i używać te kolumny jako 50/50 audio/kino dokupując jakies tyly i centralny glosnik (o sub narazie nie myślę bo Dali 505 mają dosyć dobry i wystarczajacy bas).
Pokój jest o wymiarach 5,20/3,10m i kolumny ustawione sa na dluzszej scianie zajmujac jej powiezchnie ok 2/3 dlugsci; na krotszych dwoch scianach sa okna.
Moje pytania są następujące:

1. Czy do w/w amplitunera kolumny Dali 505 będą ok albo kupic inny zestaw np. jamo 606 jak większosc kompletuje sobie z onkyo 608 albo jeszcze inne kolumny, jesli inne to jakie bylyby najlepsze uwzgledniajac w/w preferecje i warunki (max ok.2000zł)?

2. Czy Jamo606 nie beda za duze do tego pokoju?

3. Niestety wczoraj zauważylem że w moich 505 jeden głosnik w jednej kolumnie dziwnie gra (jakby "charczał"). czy to oznacza że jest przepalony albo cos innego (jakas zwrotnica) i czy warto to naprawiać - jesli mozna albo wymienic tylko ten glosnik?

Z gory dziekuje za opinie, sugestie i uwagi.
 

killpit

New member
Na twoje pomieszczenie nie stawiałbym Jamo606 max 506 natomiast kolega wyżej polecił świetne głośniki Klipsch F1 do twojego pomieszczenia będą świetnym rozwiązaniem.
 

sirlopez

New member
witam,

dzieki za wasze sugestie ale czy nikt nie moze wypowiedziec sie na temat dali 505 i pozostalych pytan, o ktorych pisalem. raz jeszcze dziekuje za wasze opinie.
 

piotr818

New member
Bez reklam
3. Niestety wczoraj zauważylem że w moich 505 jeden głosnik w jednej kolumnie dziwnie gra (jakby "charczał"). czy to oznacza że jest przepalony albo cos innego (jakas zwrotnica) i czy warto to naprawiać - jesli mozna albo wymienic tylko ten glosnik?
Prawdopodobnie zużyte (przetarte) zawieszenie głośnika. Głośniki wymienia się parami jednakże po wymianie zostanie zachwiana specyfika obudowa-zwrotnica chyba, że będzie to głośnik identyczny.
Dali mają świetny bas nie z tym amplitunerem. Zanim kupisz zrób odsłuch nie będzie rozczarowania.
 

sirlopez

New member
1. tez uwazam, ze Dali 505 sa dobre ale co zrobic z tym glosnikiem, o ktorym wczesniej pisalem?

2. a co myslicie o Dali Lektor 6 i czy ta seria lektor jest lepsza od serii Concept (concept 6)?

3. Jak seria Lektor i Concept ma sie do starszych juz Dali 505?
 

sirlopez

New member
Prawdopodobnie zużyte (przetarte) zawieszenie głośnika. Głośniki wymienia się parami jednakże po wymianie zostanie zachwiana specyfika obudowa-zwrotnica chyba, że będzie to głośnik identyczny.
Dali mają świetny bas nie z tym amplitunerem. Zanim kupisz zrób odsłuch nie będzie rozczarowania.

1. co oznacza zużyte (przetarte) zawieszenie glosnika?

2. czy wymiana parami oznacza: wymiana tego samego glosnika w drugiej (dobrej) kolumnie i tylko tego glosnika, badz wszystkie glosniki tylko w kolumnie tego uszkodzonego?

3. "zachwiana specyfika obudowa-zwrotnica": co z tym zrobic?

Odkrecilem ten glosnik, ktory ma nr TC18WG17-09 DALI Moze wiecie gdzie moglbym taki sam kupic?

Dzieki za posty
 

piotr818

New member
Bez reklam
Jeśli nie dokupisz takiego samego głośnika możesz spróbować wymiany na głośniki o podobnych parametrach ale w obu kolumnach. Jeśli membrana nie jest uszkodzona można się pokusić o wymianę jej zawieszenia dolnego. Są punkty i fachowcy którzy to wykonują. Poszukaj w pierwszej kolejności głośnika przez serwis (gwaranta) Dali na zamówienie.
 
Do góry