DAC w ONKYO A-9050

M!s!ek

New member
Witam
Mam pytanie związane z DACiem w ONKYO A-9050. Spotkałem się z taką opinią cyt.:"Ponadto ma wbudowany DAC oparty o kość Wolfsona 192/24 z tym że to po analogu, a tak jak w moim przypadku gdy źródłem jest komp. z Asus Xonarem DX na pokładzie połączony kablem optycznym Lindy ze wzmakiem już tylko jakość 96/24...".
Czy istnieje możliwość podłączenia komptera do w/w wzmacniacza, żeby uzyskać 192/24 ?

Pozdrawiam
M!s!ek
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Ma jedna kość D/A więc przy obsłudze dwóch kanałów rozdzielczość dla jednego kanału spada. Zobacz wyższy model ma dwie kości D/A i po cyfrze zachowuje wysokie parametry.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Ma jedna kość D/A więc przy obsłudze dwóch kanałów rozdzielczość dla jednego kanału spada.

Nieprawda ! . Zawsze kość konwerteruje dwa kanały jednakowo
Są przetworniki nazywane monaural wtedy kość konwerteruje jeden kanał mono( sygnał wyjściowy jest symetryczny) zaletą tego typu rozwiązania są niniejsze zniekształcenia i wyższa dynamika .Nie wszystkie kości są zdolne do pracy mono z popularnych - Woolfson WM 8740 ,Cirrus Logic CS 4398 ,Burr Brown PCM 1796
 

M!s!ek

New member
To jak podłączę coax-coax albo spdif-coax kartę muzyczną z wzmacniaczem to bede mial te swoje upragnione 192/24 ?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Nieprawda ! . Zawsze kość konwerteruje dwa kanały jednakowo
Są przetworniki nazywane monaural wtedy kość konwerteruje jeden kanał mono( sygnał wyjściowy jest symetryczny) zaletą tego typu rozwiązania są niniejsze zniekształcenia i wyższa dynamika .Nie wszystkie kości są zdolne do pracy mono z popularnych - Woolfson WM 8740 ,Cirrus Logic CS 4398 ,Burr Brown PCM 1796
Przemko musisz się wczytać :) ja nie piszę, że kanały są w rożnych rozdzielczościach :)
 
Do góry