DAC usb Dragonfly?

ket23

New member
Witam z mojego zestawu wypadł rotel ra12 a w zamian znów wylądował nad, tym razem 356. Potrzeba daca i prosiłbym o porady i opinie na temat dacków usb. Czytałem dość pochlebne opinie na temat audioquesta dragonfly. Co polecacie
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Świetną alternatywą może być Meridian Explorer niestety nie miałem okazji słuchać ale zdobył bardzo dużo dobrych opinii

..."Explorer okazał się bardzo rzetelnym i wiarygodnym źródłem, bo każda para nauszników zaprezentowała dokładnie takie brzmienie, jakiego się po niej spodziewaliśmy. Nie było jakichś cudów czy innych dziwnych zjawisk. Niedrogie Philipsy nie zagrały lepiej od audiofilskich Sennheiserów i Beyerdynamików, a różnice między nimi łatwo było wychwycić i zdefiniować, co dobrze świadczy o neutralności i transparentności Explorera.A jak gra sam Meridian. To jest dobre pytanie, jak by powiedzieli Amerykanie. Wydaje się, że jego projektanci starali się jak najbardziej zbliżyć do ideału Hi-Fi - wysokiej wierności. Explorer nie układa dźwięku po swojemu, ale gra równo, rzetelnie i naturalnie. Pasmo jest płaskie jak tafla zamarzniętego jeziora, a i w kategoriach barwy nie mamy do czynienia z żadnymi przekłamaniami. Jeżeli już, to przetwornik delikatnie wygładza i ociepla przekaz, ale w stopniu tak minimalnym, że nie zdołamy tego pokazać nawet na naszych wykresach. Jest to po prostu neutralne, audiofilskie urządzenie, które samo stara się "zniknąć" z toru i oddać sprawiedliwość w ręce słuchawek i realizatorów nagrania.Słuchaliśmy go długo, w różnych konfiguracjach, z różnym materiałem i oczywiście z kilkoma parami słuchawek. I nie potrafimy wskazać słabych punktów tego urządzenia...."

Cały test i opis dostępny tutaj
https://www.stereolife.pl/archiwum/testy-lista/196-meridian-explorer
 
Ostatnia edycja:
Do góry