DAC - czy faktycznie poprawi jakość dźwięku

kacperr

Member
Witam.

Chciałem dopytać czy zakup dac-a typu Cambridge magic 100 do "leciwego" wzmacniacza stereo Nordmende PA 1100 i kolumn Polk Audio T50 wniesie odczuwalną poprawę dźwięku?
 

barburian

New member
Bez reklam
Dac

Witam.
Ca
Chciałem dopytać czy zakup dac-a typu Cambridge magic 100 do "leciwego" wzmacniacza stereo Nordmende PA 1100 i kolumn Polk Audio T50 wniesie odczuwalną poprawę dźwięku?

A co będzie źródłem sygnału ? Zawsze generalnie w budżetowych systemach audio DAC coś wnosi,
zależy co się chce uzyskać .
 

janusz

New member
Bez reklam
Wiele zależy od źródła. Jak masz CD za 1-1,5 tys. to różnica na korzyść Cambridge magic 100 będzie wyraźna, przy droższym CD już niekoniecznie i odwrotnie przy tanim CD różnica może Cię pozytywnie zaskoczyć. Poza ty DAC to także możliwość korzystania z wielu źródeł. Do Cambridge magic 100 możesz po USB podłączyć komputer (nawet niektóre TV i smartfony) i dźwięk może być super np. z Tidala czy plików (nawet mqa, hi-res). Oprócz USB masz też optyka i coaxiala więc możliwości podłączenia kilku źródeł.
 

kacperr

Member
Źródłem dźwięku jest tv Spotify i pliki hi-res. Obecnie tv spięty mam że wzmacniaczem pod gniazdo słuchawkowe tv.
 
Do góry