Dac Cambridge Audio Dac Magic 100 vs Asus Xonar Essence One

piotr10

New member
Bez reklam
Proszę pomóżcie w wyborze przetwornika dac!

Sprzęt który mam to:
- Technics SU 8600 - wysoki model wzmacniacza z lat 70 tych ( wtedy jeszcze technics robił dobre klocki i w porównaniu z moim poprzednim wzmacniaczem HK 3490 kolumny dostały niesamowitego wigoru i potęgi - nawet przy cichym graniu )
- Kolumny Klipsch RF 82.
- Odtwarzacz sieciowy Xtreamer ( będę go zmieniał raczej na Popcorna A400 )

Od przetwornika dac oczekuję jak najlepszej poprawy dźwięku, detaliczności, wyrazistego przekazu. Muzyka którą posiadam to pliki flac i wave. W HK 3490 z moich doświadczeń dźwięk był o wiele lepszy, bardziej detaliczny, potężniejszy z wejść cyfrowych ( optycznego lub coaxial ) niż z analogu. Dlatego myślę nad osobnym przetwornikiem dac do Technicsa.

Czytałem różne opinie i recenzje, ale proszę o wypowiedź osoby które tych dacków słuchały.
Pozdrawiam.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Z tych dwóch dac'ów zdecydowanym faworytem jest Cambridge Audio ,jest zbudowany w oparciu o kość Woolfsona która zapewnia znakomitą detaliczność szczególnie w zakresie wysokich tonów
Dane cyfrowe z napędu do dac'a nie powinny być przysłane za pomocą kabla optycznego ,gdyż są obarczone tak dużym jitterem ,że stosowanie dac;a jest raczej pozbawione sensu
 

piotr10

New member
Bez reklam
w tym asusie są dwa BurrBrown PCM1795.
Słyszałeś jak asus gra, czy tylko teoretycznie uważasz, że cambridge jest lepszy?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Nie słyszałem jak gra Asus ,ale uważam (a nawet jestem pewien ), że w dziedzinie audio firma Cambridge Audio jest lepsza
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
słyszałem w akcji inny dac opaty na kości Woolfsona w kombinacji z napędem dvd i zmiany w dźwięku były bardzo zauważalne szczególnie w przejrzystości dźwięku .W przypadku porównania dac z przyzwoitym CD np .Harman HD 980 trudno o jednoznaczną odpowiedź czy nastąpiła poprawa dźwięku - w takim przypadku wszystko zależy od jakości napędu
Jeżeli masz w domu jakiś napęd np.odtwarzacz dvd to możesz wykorzystać taki dac do poprawy brzmienia przy odtwarzaniu płyt CD
 

piotr10

New member
Bez reklam
tylko odtwarzacz sieciowy z dyskiem hdd i plikami flac i wave

Możesz uzasadnić to, że podłączenie optykiem nic nie daje ?
Troszkę mnie tym zmartwiłeś, bo tv chciałem właśnie optykiem podłączyć do daca - a do tv hdmi Xboxa , Cyfre + , Xtreamera do filmów ( jak podłączam osobno np coaxialem to dźwięk nie zgrywa mi się czasowo z obrazem na Panasonicu VT30 ( z wcześniejszym tv sony takiego problemu nie miałem )
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Przeważnie dac'a wykorzystuje się w konfiguracji z jakimś napędem np.dvd gdzie z reguły montuje się niezłe napędy korzystając z takiej konfiguracji można poprawić dźwięk szczególnie w przypadku płyt CD
Nie słuchałem nigdy konfiguracji odtwarzacz sieciowy + dac ,chociaż mam w domu Philipsa HMP 3000 ale wykorzystuje go jedynie do odtwarzania plików wideo ,więc trudno jednoznacznie mi się wypowiedzieć w kwestii poprawy dźwięku w takim wypadku ,ale w przypadku dvd+dac brzmienie rzeczywiście uległo poprawie

Nie że połączenie optykiem nic nie daje - owszem dane cyfrowe prześle się w ten sposób ,tylko że takie połączanie jest znacznie gorsze niż np połączenie cyfrowe elektryczne ze względu na błędy synchronizacji ,ale jeżeli nie ma innej możliwości przesłania danych to można wykorzystać połączenie optyczne
 
Ostatnia edycja:

gonzo2000

New member
W odtwarzaczu strumieniowym pokroju nad, denon, marantz , pionieer masz już dobrej klasy przetworniki - dac łącznie z sekcją audio ,filtr cyfrowy , wi-fi, dlna , mnogość formatów MP3 / WMA / AAC / WAV / FLAC ,ale to koszta nowych od 2 ,5 tyś w górę
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Przeważnie dac'a wykorzystuje się w konfiguracji z jakimś napędem np.dvd gdzie z reguły montuje się niezłe napędy korzystając z takiej konfiguracji można poprawić dźwięk szczególnie w przypadku płyt CD
Nie słuchałem nigdy konfiguracji odtwarzacz sieciowy + dac ,chociaż mam w domu Philipsa HMP 3000 ale wykorzystuje go jedynie do odtwarzania plików wideo ,więc trudno jednoznacznie mi się wypowiedzieć w kwestii poprawy dźwięku w takim wypadku ,ale w przypadku dvd+dac brzmienie rzeczywiście uległo poprawie

Nie że połączenie optykiem nic nie daje - owszem dane cyfrowe prześle się w ten sposób ,tylko że takie połączanie jest znacznie gorsze niż np połączenie cyfrowe elektryczne ze względu na błędy synchronizacji ,ale jeżeli nie ma innej możliwości przesłania danych to można wykorzystać połączenie optyczne

Przemek, czyli sugerujesz że lepszym rozwiązaniem jest połaczenie przez coaxial niż optyczny, zawsze mi się wydawało że to równorzędne przyłącza?
 

gonzo2000

New member
piotr10@Pytasz nie o odtwarzacz strumieniowy tylko odtwarzacz multimedialny : treamera, Popcorna a400,dune Hd max no to jest taki kombajn , lub taki z dobrą sekcją audio i przetwornikami BD np. panasonica kolega Ramzes testował koszt 1,500zł no i nawet za 3 tyś oppo 103 na poziomie dobrej jakości odtwarzaczy cd ,jest w czym wybierać .
 
Ostatnia edycja:

tomex

New member
Podłącze się do dyskusji: jaki odtwarzacz multimedialny wybrać żeby w miarę czytał też dobrze CD? Miał najlepiej dostęp do sieci, żebym mógł słuchać radia. Na razie mam HK980 plus RX6.
Może jeszcze - Cambridge Audio 751BD - spełniałby rolę
 

piotr10

New member
Bez reklam
piotr10@Pytasz nie o odtwarzacz strumieniowy tylko odtwarzacz multimedialny : treamera, Popcorna a400,dune Hd max no to jest taki kombajn , lub taki z dobrą sekcją audio i przetwornikami BD np. panasonica kolega Ramzes testował koszt 1,500zł no i nawet za 3 tyś oppo 103 na poziomie dobrej jakości odtwarzaczy cd ,jest w czym wybierać .

Pisałem o sieciowym :) nie napisałem strumieniowy:)
Masz rację z tym oppo i moze panasonic, ale ja nie mam ani jednej płyty, ani cd, ani dvd, ani blu-ray i nie mam zamiaru mieć. Także odtwarzacz tylko multimedialny/sieciowy:)
Wiesz myślałem o tym Panasonicu, ale ampli kina nie mam - tylko albo aż stereo, więc 2 wyjścia hdmi nie są mi potrzebne.
Zależy mi tylko na jak najlepszym dźwięku stereo z plików flac, wave ( dobry dac + dobry multimedialny odtwarzacz - ten Xtreamer ma tylko wyjście optyczne , to też pójdzie na wymiankę ) i jak najlepszym obrazie przy okazji ( nie ten temat ) bo tv mam zacny, kupiony u kikiego z prezentacji:)
 

gonzo2000

New member
Ok, nie wiem jaki tv masz ale przypuszczam że jakiś nowoczesny LED / PDP , więc filmy z BD na pewno robią wrażenie ,co do odtwarzacza to nawet asus O player koszt około 230zł + zew, dac przetwornik , wyjście out dac przez RCA do wzmacniacza na in liniowe .
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Od siebie mogę powiedzieć tak - mam Philipsa HMP 3000 w środku procesor Realtek (chyba taki sam jak w Asus play ) więc szału nie ma i trudno oczekiwać jakiegoś szczególnego dźwięku ,ot taki mały prosty odtwarzacz do codziennych zastosowań
 

gonzo2000

New member
Nie wiem czy kolega Piotr chce tylko korzystać z muzyki ( to są odtwarzacze sieciowe inaczej zwane strumieniowymi np. denon, pionier,nad, marantz ,po kablu sieciowym , lub wi-fi ) z dobrym torem audio i wbudowanym dac. one odtwarzają tylko muzykę w różnych formatach .
Jeżeli chce kolega mieć " kombajn " do odtwarzania różnych formatów filmów ,napisy,muzyki to każdy player tani HD można wykorzystać + zew. przetwornik dac. w celu poprawy brzmienia
 
Ostatnia edycja:
Do góry