Da się sprawdzić, czy telewizor był używany?

Jarek.N.

Member
Czy telewizor zakupiony w internetowym sklepie, powinien być dostarczony w oryginalnie zaklejonym opakowaniu?

Zamówiłem plazmę Panasonica, ale uprzedzony złym doświadczeniem i zafrapowany niską ceną oraz jedną nieprzychylną opinią na temat tego sklepu, przed przelaniem pieniędzy zadałem pytanie sprzedawcy, czy zamówiony telewizor jest nowy, nieużywany i oryginalnie zapakowany przez producenta.

Dostałem po kilku godzinach odpowiedź, że: "informuje że sprzęt, który Pan zamówił jest nowy, prosto od producenta z nowej dostawy. Opakowanie może nie być oryginalnie zaklejone z uwagi na konieczność sprawdzenia przed wysyłką czy w środku znajduje się sprzęt, o którym mowa w zamówieniu. Sprzęt jest nowy i nieużywany, a tym bardziej nie jest to produkt z ekspozycji.".

I tu moje kolejne podejrzenie, jak może sprzedawca sprawdzać telewizor z nowej dostawy, prosto od producenta, czy jest w środku sprzęt zgodny z tym w zamówieniu? Przecież na kartonie widać, co za model mu dostarczono?

Co powiecie na tego rodzaju procedurę, jest to podejrzane? Przecież tam może być oklejony telewizor z serwisu?
 
Do góry