D65E - białe migoczące kropki w trybie gry

SharpFTW

New member
W trybie "Gra" na moim D65E dzieją się dziwne rzeczy. Mianowicie pojawiają się na ekranie, w różnych miejscach, migoczące białe kropki, czasami przyjmujące formę prostokątów. Nie są to martwe piksele, ponieważ w innych trybach problem nie występuje.

Niestety, nie mogę korzystać z innych trybów, ponieważ chodzi mi gry video, a wyświetlane są one dobrze jedynie, rzecz jasna, w trybie "Gra". To przypadłość tego modelu czy po prostu mam pecha? :shock:
 

PedroAlwaro

New member
SharpFTW napisał:
W trybie "Gra" na moim D65E dzieją się dziwne rzeczy. Mianowicie pojawiają się na ekranie, w różnych miejscach, migoczące białe kropki, czasami przyjmujące formę prostokątów. Nie są to martwe piksele, ponieważ w innych trybach problem nie występuje.

Niestety, nie mogę korzystać z innych trybów, ponieważ chodzi mi gry video, a wyświetlane są one dobrze jedynie, rzecz jasna, w trybie "Gra". To przypadłość tego modelu czy po prostu mam pecha? :shock:

Niech mnie ktos poprawi ale tryb GRA jak i reszta trybow to tylko nazwa konkretnych ustawien jasnosci, natezenia kolorow, kontrastu i innych dupereli dostepnych do manualnej zmiany z menu telewizora, prawda? W jakim sensie gry wyswietlane sa dobrze tylko w tym trybie? Co do kropek...przegiety kontrast? dziwne..daj jakies zdjecie..
 

SharpFTW

New member
Już wiem, że chodzi o jedną z zaawansowanych opcji, mianowicie o "Tryb filmu". Jeśli ustawiony jest na "Zaawansowane", kropek nie ma, ale w grach są przez to problemy - obraz się "rwie" (tearing). Jeśli ustawię ten tryb na "Standardowo" lub "Wył." - kropki są, ale nie ma rwania się obrazu... :shock:

Co do zdjęć. Chyba nie da się tego sfotografować. Te kropki są bardzo małe i pojawiają się nieregularnie w różnych miejscach. W grach jest to strasznie uciążliwe, zwłaszcza przy ciemnych tłach. :|
 
Ostatnia edycja:

SharpFTW

New member
Gram na wielu konsolach, ale ten problem jest tylko w przypadku konsol generujących obraz SD.

W przypadku HD (PS3 i X360) nie widzę tego problemu, ale w przypadku starszych konsol jest to w KAŻDEJ grze. :(
 

SharpFTW

New member
Nic nie da się z tym zrobić, mam już tego dość. Przeżyłem martwy piksel, przeżyłem banding, ale to już jest przegięcie. W piątek mają zabrać TV i poddać go "analizie". Mam nadzieję, że nie skończy się na przywiezieniu tego samego egzemplarza po 2 tygodniach... :?

EDIT: Teraz zauważyłem, że jest to także w grach HD! Po prostu jest to wtedy mniej widoczne (trudniej to zauważyć, gdy obraz jest na całym ekranie). Co gorsza, wcale nie zależy to od ustawień trybu filmowego, jak wcześniej przypuszczałem. Jest przy każdym ustawieniu, przy każdym sygnale... :roll:

Co za koszmar. Nie mogę uwierzyć, że Sharp wciska ludziom tak syf. Niech to zabierają, nie mogę na to patrzeć... :|
 
Do góry