D-SUB a HDMI - Full HD

JacaC8

New member
Witam.
Miałem zamiar zakupić kabelek HDMI - DVI-D (Dual Link), ale że nie dostałem to zmuszony byłem podłączyć mój złomek pod D-SUB.
Po rozmowie z pracownikiem sklepu nieco się przejąłem gdyż ponoć nie uzyskał pewnej informacji necie czy na mojej karcie Radeon 9600 PRO uzyskam rozdzielczość FULL HD (ponoć coś szukał). Jako, że kabelek mieli tylko Single Link, to specjalnie dla mnie zamówili Dual.
W domku zmuszony byłem podłączyć komputer dołączonym do monitora kablem D-SUB. Obraz nie tak straszny. Lecz przed chwilą odkryłem, że mogę wycisnąć na moim radku rozdzielczość 1920x1080 bez żadnych nowych sterów i problemów z płynnością systemu.
Obraz mnie totalnie powalił. Jest niesamowicie ostry.
Czy jest sens wracać do sklepu po kabel DVI czy lecieć dalej na analogu? Może ktoś ma doświadczenia z wysoką rozdzielczością na kablu D-SUB, bo jak na razie znalazłem tylko tyle, że ludziom się czarny ekran pojawia. :D
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Jeżeli jesteś w pełni zadowolony z obrazu (i w sumie powinieneś być) nie ma sensu zmiana kabla. D-sub może się nie sprawdzać przy dużych odległościach i przy konieczności osobnego kabla dla audio.


Pzdr.,
(C)G
 
Do góry