D 6500 i współpraca z dekoderem N-ki

Mariow

New member
Witam
Mam pytenie do wszystkich użytkowników takiego zestawu głownie turbodekodera, czy macie jakieś problemy ze wspłpracą z D6500 ? Pojawiło się kilka postów w których niektórzy opisują problemy z wyświetlaniem obrazu a konkretnie z płynnością i zacięciami. Czy ktoś to potwierdza ?
Dzięki za info.
 

Traper2000

New member
Mam taki właśnie zestaw powiększony o multiroom i faktycznie coś jest nie tak... tzn klatkowanie obrazu, przycięcia - bardzo dobrze widoczne na płynących napisach na TVN24, TVP info ale nie jest to ciągłe i pojawia się czasami co kilkanaście sekund a czasami przez godzine nic się nie dzieje. Po podłączeniu innego TV nie ma takiego efektu czyli coś ten samsung nie lubi się z innymi urządzeniami HDMI. Jak sprawdziłem inne media po HDMI to najlepiej działa PS3.
Zrobiłem taki test, że nagrałem kawałek programu TVN24 gdzie na samsungu szarpało obrazem. Potem odtworzyłem ten fragment na samsungu i szarpało w tych samych momentach. Odtworzyłem ten sam program na drugim dekoderze (białym) i starszym LCD Sharp i szarpania nie było. Następnie przeniosłem biały dekoder i podłączyłem do samsunga i odtworzyłem ten sam program i szarpanie było.

Samsung ma najnowszy soft, robiłem ustawienia fabryczne, kombinowałem na 1000 sposobów z ustawieniami, zmieniałem kable (mam 3 dobrej jakości). Sygnał N-ki to 100% i 90% jakość.
 

Traper2000

New member
To jeszcze powtórzę swój ciekawy przypadek opisany w innym wątku...
Odtwarzacz HD Asus Oplay podłączony do panasonica TX-P42G10e przez HDMI na 720P,1080i, 1080P odtwarza wszystko super, ten sam asus podłączony w taki sam sposób do samsunga na 1080i gra dobrze ale na 720P i 1080P opóźnia audio o jakieś 0,5s. Kontaktowałem się z serwisem samsunga i powiedzieli, że to wina kompatybilności HDMI asusa. Kontaktowałem sie z serwisem asusa i powiedzieli, że to wina niekompatybilności HDMI samsunga, bo to samsung powinien zagwarantować kompatybilność hdmi 1.3 z hdmi 1.4.
Oddałem asusa do serwisu i czekam co z tego wyniknie.
Traper
 

ofis77

New member
Podciągam temat. Mam to samo.
Czy ktoś jeszcze ma takie problemy szarpania na niektórych programach przy wspólpracy z platformą "N"? Jak to można rozwiązać i co może być tego przyczyną?
Pozdrawiam.
 

mafia35

New member
Bez reklam
Rozwiązanie problemu z napisami na pasku na kanałach informacyjnych (wg instrukcji obsługi): Menu>Obraz>Opcje Obrazu>Tryb Film>Auto 2

Na C650 rozwiązuje problem zacięć.
 

fula

New member
Miałem ten sam problem przy szarpaniu pasków na programach informacyjnych, konkretnie na TVBiznes i Bloomberg.
Przy uaktualnianiu softu na 1015.
Gdy zrestartowałem odbiornik system/plug&play problem ustąpił i do tej pory nie zauważyłem żadnego rwania obrazu (a był strasznie irytujący)

Myślę że jakiś problem przy uaktualnieniu softu wystąpił.
 

fosciu

Member
Witam.
Podpinam się pod temat. Czy znalazł ktoś rozwiązanie?? Ja mam dwa kable hdmi (jeden dołączony do tunera Cyfry+ drugi od tunera tp), które nie są najwyższej jakoś i zauważyłem że na jednym z nich obraz mocniej przecina a na drugim analogicznie mniej. Zastanawiam się czy kupić jakiś dobry kabel Hdmi ( jeżeli tak to który?? Treq KABEL HDMI-HDMI 1,5M - tanio, sprawdź. czy ten będzie dobry??) czy dzwonić do serwisu bo tak dalej nie da się oglądać. Traper2000 pisze że zmiana kabli jemu nie pomogła;/;/;/
 
Ostatnia edycja:

fosciu

Member
Fula "Gdy zrestartowałem odbiornik system/plug&play problem ustąpił i do tej pory nie zauważyłem żadnego rwania obrazu (a był strasznie irytujący)" co masz na myśli bo za bardzo nie wiem co gdzie mam zrestartować:p sorry że nie łapie:p
 
Do góry