Czyżby nie było żadnej alternatywy dla 32' ?

klata69

New member
witam,

Przyglądam się od pewnego czasu rynkowi LCD i z przykrością stwierdzam, że w ostatnim okresie prawie wszystkie firmy w swoich 32' LCD zaczynają oferować Full-HD w zastępstwie 100Hz. Jednym wyjątkiem jest panasonic 32LZD85, który posiada obydwie technologie.

Szukałem (nadal szukam) alternatywy dla tego panasa, ale niestety ani Sony KDL32E4000, ani Sony KDL32W4000, ani także Philips 32PFL9603 czy toshiba 32X505DG nie posiadają 100Hz.

Może ktoś mógłby wskazać mi jakiś 32' LCD nawet do max 4000pln, który miałby HD-Full i 100Hz jednocześnie? Oprócz w/w pansa niczego wartego uwagi nie znalazłem.

HD-Full potrzebne mi jest do PS3 i komputera (internet), a 100Hz po to aby oglądanie dynamicznych ujęć (sport, akcja, itp) nie doprowadzało mnie do rozpaczy.

Z góry dziękuję za wszelke wskazówki :cool:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
w zasadzie sam sobie odpowiedziałeś.
Jeśli oczekujesz szerszej oferty musisz poczekać. Wejdą najnowsze modele LCD Pioneera , LCD Hitachi juz na dniach ,Toshiba . Ale w klasie cenowej masz do wyboru tylko Panasonica - który spełnia Twoje oczekiwania.
 

klata69

New member
Tak więc z wielką niecierpliwością będę czekał na testy nowych LCD na hdtv.com.pl :eek:k:

Mam nadzieję, że kupno LCD przypadnie najpóźniej na finał Euro2008 :cool:
 

klata69

New member
tak sobie przeglądam internet i ze zdziwieniem natrafiłem na informację dotyczącą czasu reakcji matrycy panasa 32LZD85 :hmm:, która wynosi 16ms....

Konkurencja ma od 4 do 8 ms.... ale nie ma 100Hz.

Czyżby Panas został ZMUSZONY do zaoferowania w tym modelu (LCD do 4000pln) nie tylko FullHD (tak jak konkurencja), ale również 100Hz, aby zniwelować kiepskie czasy swojej matrycy?

Co ciekawe info o czasie reacji matrycy zostało usunięte z opisów kilku sklepów internetowych (w/g info z forum), pewnie po to aby nie drażnić bardziej kumatych klientów.
 

alyjen

New member
katalogowe czas reakcji matrycy można włożyć między bajki tak samo jak kąty widzenia (u wszystkich identyczne a jednak tak różne) i kontrast dynamiczny, to co podaje większość producentów to zwykle przejście pomiędzy dwoma odcieniami jakiegoś łatwego koloru, Panasonic podaje mniej więcej prawdę, a Toshiba np potrafi napisać że te wartości są mylące i ni jak się mają do rzeczywistości i w ogóle ich nie podać sugerując że najlepiej zobaczyć ich telewizor w akcji i sprawdzić że nie smuży

akurat bardziej kumaci klienci nie dają się nabierać na takie bajki jak 4ms ;) a opisy zostaly usunięte żeby nie kołować niedzielnych kupująch których cała wiedza zawiera się na broszurce z MM ;)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=25479 - wystarczy poczytać aby się przekonać że Pnasonic gra extra.

Natomiast to ujęcie , to ujęcie z serii sensacyjnych. Otóż oddzielenie każdego źdźbła trawy i wierność odtworzenia różnic palety odcieni barw obraca się w uśmiech na twarzy . Zaś czarny na tym tle pokazał się rewelacyjnie również z odcieniami.
p1030711tq6.jpg
 

prosper5250

New member
alyjen napisał:
katalogowe czas reakcji matrycy można włożyć między bajki tak samo jak kąty widzenia (u wszystkich identyczne a jednak tak różne) i kontrast dynamiczny, to co podaje większość producentów to zwykle przejście pomiędzy dwoma odcieniami jakiegoś łatwego koloru, Panasonic podaje mniej więcej prawdę, a Toshiba np potrafi napisać że te wartości są mylące i ni jak się mają do rzeczywistości i w ogóle ich nie podać sugerując że najlepiej zobaczyć ich telewizor w akcji i sprawdzić że nie smuży

akurat bardziej kumaci klienci nie dają się nabierać na takie bajki jak 4ms ;) a opisy zostaly usunięte żeby nie kołować niedzielnych kupująch których cała wiedza zawiera się na broszurce z MM ;)

he he! świetnie to ująłeś! w szczególności w kwestii generacji klientów mm:)
 
Do góry