Czyżby 4-ty gracz ??

Mazoku

New member
Eee tam...

Miałbym wyjątkowo niskie mniemanie o zarządzie TVP, gdyby rozważali stworzenie płatnej platformy ze swoimi "fascynującymi" kanałami. Programy telewizji publicznej powinny z definicji być nadawane FTA. Nie wspominając już o tym, że 4 platformy satelitarne na rynku to przynajmniej o 2 za dużo.

Zresztą ten transponder posłuży im pewnie jedynie jako downlink ich nowych kanałów tematycznych dla kablówek i telewizji naziemnej. Dziennikarze jak zwykle szukają sensacji.
 

Robssson

New member
Dlaczego MAZOKU uważasz że 4 platformy to za dużo? Będzie większa konkurencja. Pamiętam jak wchodziła telefonia komórkowa z trzema operatorami, wówczas się też mówiło że trzech to za dużo, że się nie utrzymają, a jakoś doskonale dają sobie radę. Mamy przez to walkę o klienta i obniżanie cen. Nie ma nic gorszego od monopolu.

pozdrawiam
 

arsenal

Moderator
VIP
Robssson napisał:
Dlaczego MAZOKU uważasz że 4 platformy to za dużo? Będzie większa konkurencja. Pamiętam jak wchodziła telefonia komórkowa z trzema operatorami, wówczas się też mówiło że trzech to za dużo, że się nie utrzymają, a jakoś doskonale dają sobie radę. Mamy przez to walkę o klienta i obniżanie cen. Nie ma nic gorszego od monopolu.

pozdrawiam
Trzy czy cztery platformy cyfrowe dałyby sobie radę, gdyby ofertę programową miały taką samą a konkurowałyby jakością usług. Jakością techniczną, obsługą klienta i cenami. Tak jest w telefonii ale w telewizji nie będzie. Będą przejęcia, fuzje lub bankructwa.
Co do TVP. twierdzę, że to żadna platforma tylko opcja dla widzów chcących lepszej jakości odbioru lub w ogóle odbioru tam gdzie nie ma i nie będzie nadajników naziemnych. ORF w Austrii rozprowadza też karty dla swych kanałów nadawanych z Astry.
Czyli - płacisz abonament to dostajesz kartę za darmo lub niewielką opłatą a o sprzęt martwisz się sam.
 

TolBoy

Member
Moge zostać abonentem czwartej platformy jeśli mi TVP do tego dopłaci. Co może zaoferować TVP ? Giertycha, Leppera, Kaczorów ? ewentualnie transmisje ze mszy ?
 

Gie

Member
Bez reklam
TolBoy napisał:
Moge zostać abonentem czwartej platformy jeśli mi TVP do tego dopłaci. Co może zaoferować TVP ? Giertycha, Leppera, Kaczorów ? ewentualnie transmisje ze mszy ?
Czyli teraz nie oglądasz TVP? Wszyscy marudzą o upolitycznieniu TVP a jednak ma największą oglądalność. Powiedz mi co wspólnego mają Giertych, Lepper, Kaczory z TVP Sport, TVP Rozrywka, TVP Kultura i innymi planowanymi kanałami? Oni co najwyżej mogą miec wpływ na QWiadomości i kilka programów publicystycznych.
 

TolBoy

Member
Nie oglądam TVP w ogóle, wole NG, Discovery albo TVN Tutbo a jesli mam zobaczyć wiadomośći to oglądam TVN24. Jeśli chodzi o filmy to Calan+ z HBO w zupełności mi wystarczy.

Może i TVP ma najwiękoszą oglądalnośc bo ludzi nie stać w polsce na platforme cyfrową, nie mają poprostu innego wyjścia jak antena naziemna i kanały publiczne.
Taki TVN bije na łeb TVP pod każdym względem i w dodatku nie trzeba za to płacic.

Pisze o stanie faktycznym a nie o nieistniejących kanałach które może wystartują za nasz abonamęt w 2010 roku w technologi późnego Gierka.
 
Ostatnia edycja:
Popieram TolBoy, ja też nie pamiętam kiedy z żoną oglądaliśmy jakikolwiek kanał TVP. Co oni mają do zaoferowania-Moda na Sukces 100000 odcinek, albo 10 powtórkę w ciągu roku Janosika lub Zmienników:D . Co do rzetelności dziennikarzy Wiadomości nie będę się wypowiadał wystarczy włączyć TVN24.
 

Gie

Member
Bez reklam
I Wy nie będziecie targetem tej platformy. Będzie nim 50 % Polaków (taka mniej więcej jest oglądalność), głównie tych o przeciętnych dochodach.
Możecie oglądać NH DC i inne zachodnie ale tam napewno nie znajdziecie archiwaliów z czasów PRL i kultowych filmów. A za tym mimo wszystko cały czas Polacy tęsknią, przykład 4 pancerni, Stawka wieksza niż zycie i inne seriale. Na Eurosporcie nigdy nie zobaczycie np. polskiej 2 ligi i innych sportów "niszowych" a na to też jest zapotrzebowanie. Przypuszczam że wielu przeciętnych Polaków bardziej zainteresowałby Tur de Małopolska niż TdFrance.
 

TolBoy

Member
@Gie

czy ty aby nie pracujesz w TVP ?

Janosików, Pancernych widziałem ze 10 razy, zawsze moge sobie kupić płyte DVD i oglądać do woli - bez reklam.
 

arsenal

Moderator
VIP
Gie napisał:
I Wy nie będziecie targetem tej platformy. Będzie nim 50 % Polaków (taka mniej więcej jest oglądalność), głównie tych o przeciętnych dochodach.
Możecie oglądać NH DC i inne zachodnie ale tam napewno nie znajdziecie archiwaliów z czasów PRL i kultowych filmów. A za tym mimo wszystko cały czas Polacy tęsknią, przykład 4 pancerni, Stawka wieksza niż zycie i inne seriale. Na Eurosporcie nigdy nie zobaczycie np. polskiej 2 ligi i innych sportów "niszowych" a na to też jest zapotrzebowanie. Przypuszczam że wielu przeciętnych Polaków bardziej zainteresowałby Tur de Małopolska niż TdFrance.
Nigdy nie mów nigdy:!:
 

cles

New member
TolBoy napisał:
@Gie

czy ty aby nie pracujesz w TVP ?

Janosików, Pancernych widziałem ze 10 razy, zawsze moge sobie kupić płyte DVD i oglądać do woli - bez reklam.

A od kiedy to TVP przerywa filmy reklamami? Coś za bardzo napiety jesteś. Może ty pracujesz w TVN?
 

TolBoy

Member
Poprostu mam inne zdanie niż Ty i mam do tego pełne prawo (nie wiadomo jak długo jeszcze ;))
TVP mi nie odpowiada w dodatku każe sobie za ten "szmelc" słono płacic w postaci abonamętu - podobno taka jest wola narodu ;)

ps
pracuje na kopalni jak już :)
 
Do góry