czyszczenie ps3

Ogr

New member
Bez reklam
Kolega brx wspominał o tej metodzie dwa dni temu w innym poście:) Metoda działa ,wentylatory gnaja jak oszalałe ,ale czy wydmucha cały syf to nie jestem pewien;) I podobno tylko wersje 40GB maja ten bajer heh
 

dienekes' shade

New member
<ziewa> Uh, toż to przestary trik. Dziwi mnie, że nikt wcześniej tu o tym nie pisał, heh. W wersji 60 GB procedura odwróconego ciągu przebiega inaczej - jest słabsza, ale również możliwa. Czy to potrzebne? Zapewne to serwisowy trik i szkody kosnoli nie wyrządzi... Ja jakoś nie mam do tego przekonania.
 

dienekes' shade

New member
Metoda jest inna, ale efekt, w miarę, podobny. Na you tube widziałem kiedyś stosowny filmik. Z tego co pamiętam, zabieg polegał min. na zasłonięciu częsci otworów.
 

neospiderman

New member
Na "60" ten trik nie działa. Można go stosować tylko na "40" i jest to bezpieczny sposób przedmuchania, sony nawet to potwierdzało, w przeciwieństwie do triku w "60". Który polega na "chamskim" przegrzaniu konsoli , przez co na siłe się wymusza zwiększenie obrotów wentylatora konsoli.
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
dobre dobre, szkoda ze MS nie pomyślał tak ze swoim xbox360. Mój już po 2 latach chodzi jak jumbojet i przydałoby się w nim odkurzyć
 

neospiderman

New member
dienekes' shade napisał:
Dysponujesz jakimś oficjalnym oświadczeniem ? :D

Kurcze nie mogę teraz znaleźć tego newsa, jak w najbliższym czasie uda mi sie go znaleźć i nie zapomnę o nim to zapodam linka.
Pamiętam mniej więcej że redaktorzy zapytali się kogoś tam z sony o skomentowanie tych tricków i gość tam mówił że ten do "40" jest oki, a do "60" jest niezalecany i mógłby uszkodzić konsolę.

Swoją drogą testowałem ten trick do "60" i w sumie przedmuchuje, ale to zawsze spore ryzyko, co prawda konsola ma zapewne wyłącznik termiczny który uratuje konsole w skrajnym przypadku przegrzania, ale dyskomfort psychiczny zostaje ;P
 

dienekes' shade

New member
W każdą pełnię księżyca, otworem wylotowym skierowanym na północ, najlepiej skacząc na lewej nodze... :p

A tak poważnie, skoro nie jest to oficjalnie propagowany sposób, to i zapewne zaleceń producent w tym przedmiocie nie wydał.

Ja jeszcze tego nie robiłem, bo nie widzę takiej potrzeby - kosnola pracuje cichutko i nie przegrzewa się.

Nawiasem mówiąc, łatwiej dbać o czystość w domu. Wyeliminowanie 100% kurzu nigdy się nie uda, ale można minimalizować "pylicę" konsoli.
 
Do góry