Czyszczenie ekranu

sipap

New member
Mam pytanie jakim preparatem mozna czyscic ekran telewizora LCD i co zrobic by ekran nie przyciagal tak kurzu?
 

dnc

Moderator
VIP
Środki czystości

Z tego co wiem to w sklepach komputerowych można kupić preperaty do czyszczenia ekranów. Jest to albo zestaw składający się z mokrej ściereczki i suchej, albo z preparatu w sprayu i suchej ściereczki. Wiem, że te preparaty mają właściwości antystatyczne i przez kilka dni kurz nie osadza się tak jak normalnie. Niemniej raz w tygodniu warto ekran przeczyścić. Ja osobiście używam AF Screen Clene Duo (niemieckie). To jest pierwsze rozwiązanie. Bardzo dobrze ściera nie tylko kurz, ale także różnego rodzaju zabrudzenia, plamki itp. badziewia.
 

dnc

Moderator
VIP
To to samo

Z tego co wiem, panele do telewizórów i monitorów komputerowych jest oparty o tą samą technologię W związku z tym powłoka zewnetrzna w postaci szyby w plazmie i LCD jest w obu wypadkach taka sama. Jedynie nie powinno sie uzyać środków żrących na bazie benzyny czy etanolu (spirytusu). Chyba, ze preparat jest oparty o takie środki chemiczne, ale składnik nie jest zbyt aktywny.
 

Tango

New member
Zgadzam się jak najbardziej z powyższym postem.
Ja używam do czyszczenia tv projekcyjnego Screen Cleaning firmy EMTEC .
Czyści pielegnuje i zapobiega gromadzeniu się ładunków elektostatycznych.Kupowałem w sklepie nie dla idiotów :) i jest tam spory wybór takich srodków .
K
 

krytyk

New member
sipap napisał:
Mam pytanie jakim preparatem mozna czyscic ekran telewizora LCD i co zrobic by ekran nie przyciagal tak kurzu?

w Philipsie 9830 i Amoi nie ma tego problemu, wystarczy szmatka, mają szybę na matrycy
 

_Sebek_

New member
A ja używam normalnego Pronto do kurzu którym nawilżam ściereczkę z mikrofibry (nie zostawia frędzelków i jest bardzo miękka).
Przez tydzień mam spokój z kurzem - idealna sprawa.

Pozdrawiam
 

sipap

New member
Kolego Krytyk bardzo sie ciesze, ze Amoi i Philips nie maja tego problemu.Rozumiem ze proponujesz wstawic mi szybe;) ,bo nie bardzo sie moge zorientowac co ta informacja ma do mojego pytania.
 

KisielosJolos

New member
krytyk napisał:
w Philipsie 9830 i Amoi nie ma tego problemu, wystarczy szmatka, mają szybę na matrycy

i z tego co zdążyłem zauważyć z braku lustra można w tych tv spokojnie poprawić fryzurę odbijają wszystko nie wiem czy to takie praktyczne przy świetle lampy i z okna w pełnym słońcu
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
ściereczki kosztują 10-15 zł . Można wodą , mozna pronto , mozna płynami antystatycznymi.
pozdrawiam
 
Do góry