Czym zastąpić projektor Optoma HD65

Asmodeusz

New member
Witam.

Na dniach mój dobry i wysłużony projektor oddał ostatni dech w snopach iskier (obecnie stara się odpalić lampę ale po kilku minutach prób wchodzi w stan - czerwona dioda lampy - nowa lampa nie zmieniła stanu rzeczy - tylko mój portfel stał się cieńszy ;) )

Ale nie o tym pisać miałem.
Czas nastał kupić nowy projektor.

Wstępne rozeznanie w obecnych projektorach ustaliło tą listę:

Optoma HD33
Optoma HD25
Optoma HD131x (fajny bo czarny :p)

Wiem, że cała trójka ma dość spory rozstrzał cenowy jak i datę produkcji. Ale czy możecie coś poradzić?
HD33 - dość stara konstrukcja ale nadal w cenie
HD25 - nowszy brat HD33 (z tego co widzę po parametrach - dodali trochę nowości, nową elektronikę itd)
HD131x - świeżutki produkt Optomy - właściwie zero testów w sieci - o dziwo najtańszy z nich wszystkich a niby leszy niż dwa w/w

Warunki projekcji - wrzucę go na miejsce HD65 ;)
Sygnał - dwa komputery PC - więc dwa HDMI były by miłe



Gdzieś w głowie kołacze się myśl - twój stary miał 1600 lumenów, te nowe mają po ~2000 lumenów -sprawdź to. Ale z tego widzę większość obecnych projektorów z tej półki ma 2k. Czy te dodatkowe 400 zmieniają radykalnie obraz?
 

Asmodeusz

New member
Temat można wstępnie zamknąć - wybór padł na Optoma HD25
Powody:
- nowsza elektronika niż HD33
- lepszy kontrast
- tańszy niż HD33.
Różnica od HD131x to tylko kolor obudowy. Natomiast w zestawie HD25 jest dodawany ZF2100 (okulary i emiter) Znalazłem też kilka wypowiedzi na forach, gdzie ludzie skarżą się na HD131x - losowe wyłączanie się i kilka innych błędów.
 

mexik

New member
Czesc,
Za jakies 2 tyg bede mial optome hd80 w sprzedazy -390h lampa Cena 2200 stan bardzo dobry. Jest o niebo lepsza od wyzej wymienionych modeli jest to topowy model gdzie color speed wheel jest x6 wiec efekt teczy zredukowany do minimum.Mam tez obecnie jvc hd1 ale to juz inna bajka jaosci obrazu i cena tez - za 4000 moge sprzedac.
 

Asmodeusz

New member
Podziękuję za te dwa. HD80 owszem ma lepsze parametry ale mój pokoj ma 4m a to ciut za mało jak na ten projektor - chyba, że chciałbym obraz coś koło 80" ;) Natomiast JVC HD1 choć jest naprawdę dobry to jasność 700 (już nie mówię o odległości rzucania obrazu) nie wchodzi w rachubę - a nie chcę malować pokoju na czarno i zakładać story w oknach ;)
Pozostanę przy HD25. Jasność, odległość rzutowania obrazu, mobilność (11kg JVC robi wrażenie:p) oraz nie ukrywam gwarancja:D
Jednakże życzę powodzenia ze sprzedażą twoich projektorów.
 

papi79

New member
witam, stoję przed podobnym dylematem(HD25 lub 131x) i mam pytanie - czy zestaw z emiterem i okularami zaproponował Ci po prostu jakiś sklep? bo z broszurki wynika, że nie są w zestawie.
pozdrawiam
 

rostan242

New member
chcaił bym się dołączyc do tematu pilnie rozgladam sie za projektorem wybór padł na Optoma HD131 lub HD300x cena ta sama parametry z wskazaniem na hd131 ale jak to bywa same cyferki to nie wszystko,bede wdzieczny za jakies sugestie pomoc w dokonaniu wyboru.
 

Asmodeusz

New member
papi79 - w zestawie są - Optoma HD25 Projector including ZF2100 3D Glasses & Emitter.
Sklep peter tyson w uk. (adresu nie podam coby nie naruszyć regulaminu:D - wujek google powinien ci pomóc)
rosta242 - HD300x jasność 1600, kontrast 8k, żywotność lampy 4k godzin (HD25 odpowiednio - 2k, 20k, 8k). I cena taka sama jak HD25. Mając do wyboru HD300x i HD131x brał bym HD131x. A jeżeli kolor czarny obudowy nie jest MUS! to pomyśl też nad HD25 :) Oczywiście jak masz pokój dostosowany do projektora typowo - tutaj już nie pomogę - a zgadywać nie będę :D
 

papi79

New member
Panowie, dzięki za odpowiedź odnośnie zestawu z okularami. a sklep w uk ma pewnie siedzibę w irl żeby tam odprowadzać mniejsze podatki :) globalna wioska. tylko w Polsce zawsze w ryj - ale to już pewnie nie na ten wątek. Pozdro dla forumowiczów i udanego widowiska finału LM na 100calach! :)
 

rostan242

New member
do Asmodeusz dzieki za odp ja sugerowałem się ceną a tu zdziwka HD300x kosztuje 699 funtow a wyzszy model HD131x 600 funtow a co do modelu HD25 w UK jest delikatny problem z dostepnością w sklepach.
A teraz pytanie czy aby napewno HD25 to jest to samo co HD131x różnica w okularach bo jak tak to jak zamowie z HD131x 2 pary cena bedzie tak sama jak za HD25
THX
 
Ostatnia edycja:

mexik

New member
Podziękuję za te dwa. HD80 owszem ma lepsze parametry ale mój pokoj ma 4m a to ciut za mało jak na ten projektor - chyba, że chciałbym obraz coś koło 80" ;) Natomiast JVC HD1 choć jest naprawdę dobry to jasność 700 (już nie mówię o odległości rzucania obrazu) nie wchodzi w rachubę - a nie chcę malować pokoju na czarno i zakładać story w oknach ;)
Pozostanę przy HD25. Jasność, odległość rzutowania obrazu, mobilność (11kg JVC robi wrażenie:p) oraz nie ukrywam gwarancja:D
Jednakże życzę powodzenia ze sprzedażą twoich projektorów.

Mam obecnie 2 projektory epson tw700 (1600 lumes) i jvc hd-1 (700 lumes). Pomimo iz JVC ma ponad 50% mnie lumenow niz Tw700 to swieci duzo jasniej a kontrast to juz przepasc. Nie wiem jak oni to mierza ale 700 lumenow w jvc = jasniejszy obraz niz epsona 1600:). Pokoj mam nie przystosowany a jedynie posiadam rolety i duzo lepiej jasniej, ostrzej wyglada obraz na scianie z JVC na 160'' w kolorze jasnego brzoskiwni niz na 84'' z epson wyswietlany na ekranie projekcyjnym. Powiem szczerze ze dla mnie malowanie pokoju na czarno nie ma sensu no chyba ze sie ten pokoj tylko przeznacza na kino domowe. Z tym malowanie to sie dotyczy kazdego projektora wiec nie patrz ze jak jvc to musza byc inne specjalne warunki poprostu musi byc ciemno (brak swiatla zewnetrznego)

Ostantnio wpadla do mnie szwagierka ktora nie jest obeznana w kinach domowych ale odrazu zauważyla ze obraz jest żywszy lepszy no i duzo wiekszy :)
 

tomaszz-33

New member
Witam ;)
Musze odkopac ten temat, poniewaz zakladanie nowego o tej samej tematyce mija sie z celem.

Poniewaz moja optoma HD65 zaczyna sie psuc, nadszedl czas na zastapienie jej czyms nowym. Ostatni post byl napisany rok temu tak wiec mysle, ze szanowni forumowicze pomozecie mi wybrac cos nowego.

Kilka waznych informacji: projector jest zamontowany na uchwycie podsufitowym o ile pamietam 80cm od sufitu i 4m od ekranu, ekran ma 240x135cm szary mat 0.8g. Wszystkie przewody sa pod tynkiem, dlatego nowy nabytek musi powedrowac dokladnie w miejsce HD65. Moja Optoma jest podlaczona z laptopem za pomoca HDMI 1.4b, ktory dodatkowo ma wyprowadzony IR na suficie do 3D vision.
Na nowy projector moge przeznaczyc 11000zl, chcialbym aby byl on full hd z obsluga 3D.
Przy tej okazji chcialbym Was poprosic o napisanie czy warto rozwazyc zakup projektora, ktory moze przeskalowac rozdzielczosc do 4K?

Pozdrawiam
Tomasz
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Moim zdaniem na razie 4k sobie odpuść, wszystko nakręcone marketingiem a materiału dostępnego w Polsce 0. Nawet 1 płyty BR4k tylko jakieś próby przeróbek BR do BR 4k. Uważam iż za tą cenę powinieneś zaopatrzyć się w dobrej jakości projektor Full HD z 3D, a 4k na razie zapomnij. Podejrzewam, że pierwsze materiały dostępne na płytach w 4k w normalnej cenie dla kowalskiego to tak za 2-3lata. Podobnie było z BR. Płyty nie schodziły poniżej 100zł a teraz w promocjach 30-50zł...;-).
Odnośnie projektorów musisz zobaczyć w akcji: epson 9200, JVCx35 (końcówka projektorów bo już nie produkują tego modelu), sony vpl-hw40 oraz vpl-hw55. Wszystkie te projektory to porządne maszyny i różnią się detalami w obrazie, które są kwestią gustu. Ja wybrałem sony vpl-hw55 bo:
- nie samowita ostrość obrazu (lepiej niż epson i jvc)
- najcichsza praca projektora (pies głośniej oddycha..;-)- mam projektor nad głową)
- mocna lampa ( u mnie jasne ściany- jvs odpada)
Wszystko zależy w jakich warunkach będzie pracował projektor. Jak masz ciemne ściany i sufit bierz JVC ponieważ to są optymalne warunki dla tego projektora a czerń ma najlepszą w swojej klasie. Jeśli masz jasne ściany to reszta projektorów do zobaczenia w akcji i wybrania swojego faworyta. Pozdrawiam.
 

tomaszz-33

New member
Dziękuję za odpowiedź, rozumiem z Twojej odpowiedzi, że każdy z tych projektów mogę
zamontować w miejsce Hd65? Muszę mieć 100% pewności, ponieważ nie mam możliwości
przesunięcia uchwytu projektora. Chciałbym rozwinąć zagadnienie kompatybilności
z 3d vision, kupując jeden z w/w projektorów będę mógł korzystać z okularów nvidii?
Pytam, ponieważ mam 6szt i nie orientuje się czy mogę je zatrzymać czy też będę musiał
dokupić / zakupić dedykowane okulary.
 
Do góry