Czym wyczyścić ekran tv?

_Bizon_

New member
Cześć.Mam tv Toshiba 40RL933 I trochę zabrudził mi się ekran.Czym to wyczyścić?Jakaś pianka do matryc?Może dla was to śmieszny temat ale to mój pierwszy "poważny" tv więc wolę nic ne popsuć.Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.
 

tiki-taki

New member
Ja kiedyś nie wiedząc jak wyczyścić ekran lcd polazlem do media m i zapytalem wszystko wiedzacego sprzedawce to polecił mi specjalny spray bodajże marki hama wraz ze szmatka właśnie do tv lcd .. Problem był tylko taki że po zastosowaniu super preparatu zostały białe smugi na ekranie i za chiny nie idzie ich wyczyścić.. Po tamtym doświadczeniu uzywam tylko zwykłej wody i jak kolega napisał wyżej szmatki z mikrofibry, a jeśli na ekranie zbiera się dużo kurzu warto też zaopatrzyć się w miękką szczotke do zebrania go przed czyszczeniem.

Wysyłane z mojego ViewPad7 za pomocą Tapatalk 2
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tez kiedys uzylem jakiegos preparatu i nie bylo tak kolorowo jakby sie moglo wydawac, od tego czasu staram sie nie dotykac matrycy, a juz na pewno nie tkne zadnego preparatu. Najlepiej zapobiegawczo piorko do zbierania kurzu i ekran zawsze jak nowy, jezeli juz cos pobrudzi ekran to tylko i wylacznie woda i mikrofibra - sprawdzone od wielu lat na wielu tv.
 

Damixsat

New member
Ja wraz z zakupem Samsunga dostałem specjalną ściereczkę przeznaczoną do czyszczenia tv. Póki co znakomicie się sprawdza, a że jest to matryca LED,staram się to zawsze robić bardzo ostrożnie.
 

luko80

New member
Witam,

mam problem z usunięciem śladów po długopisie z ekranu 40PFL5007K (syna talent męczył). Próbowałem preparatem iBOX - spray do ekranów LCD/TFT poprzez spryskanie mikrofibry i wytarcia ekranu. Wszelkie plamy i brudy ładnie zeszły, jednak długopis został. Czym można go potraktować?

Z góry dziękuję
 

prezy

New member
Bez reklam
Wiesz co, chyba jesteś pierwszy z takim problemem.
Aż strach doradzać co by ekranowi nie zaszkodzić.
Długopis często schodzi po czymś z dodatkiem alkoholu, ewentualnie tradycyjny ludwik z wodą.
Najlepiej wykonać test np. na starym kalkulatorze jak zejdzie to wtedy spróbować. Jedyne co przychodzi mi do głowy.
 
I

irek6311

Guest
Płyn do czyszczenia CD lub pianka do LCD ,
płyny kuchenne z wodą odradzam .
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Ja używam preparatu typowego to ekranów z polskiej firmy FM taki: PREPARAT DO MYCIA EKRANÓW FM GRATISY KURIER (3971163268) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
jest naprawde bardzo dobry. Do wycierania sprzętu jak i ekranu używam ściereczek takich 'bawełnianych' z rolki do kupienia w biedronce za 7zł -50 szt chyba i są na tyle fajne że można je wypłukać we wodzie, kurz znika i jak wyschną są jak nowe więc rolka starcza na sporo czasu.
 

RAF1977

Banned
Ze samsungiem była taka szmatka.
Jest niezastąpiona do czyszczenia wszelkich ekranów.

Wysłane z mojego GT-I9300
 

luko80

New member
Macie na myśli jakieś konkretne chusteczki, czymś nasączone? (co konkretnie [jaki producent]?)
Mikrofibra nasączona tylko wodą - wątpię czy coś da... Przetestowałem też wilgotną mikrofibrę z płynem do mycia naczyń na innym plastiku pomalowanym długopisem - i nic.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Macie na myśli jakieś konkretne chusteczki, czymś nasączone? (co konkretnie [jaki producent]?)
Mikrofibra nasączona tylko wodą - wątpię czy coś da... Przetestowałem też wilgotną mikrofibrę z płynem do mycia naczyń na innym plastiku pomalowanym długopisem - i nic.

Witam,

Poprostu ściereczki z mikrofibry. Tak to się nazywa. Żaden producent i niczym nie nasączane. Można to kupić w hipermarkecie czy innym z chemią gospodarczą. Robię tak od dawna i jest super. Poprostu kup i spróbuj. Nie piszę z głowy tylko z praktyki. Trzymam nad parującym czajnikiem kilkanaście sekund i wycieram. A potem jeszcze lekko na sucho. Żadnych płynów.

Pozdr.
 
Do góry