Czym różni sie Sony KDL-46EX720 / 721 / 725 ???

Kijek1

Member

Model 725 ma:
Sony_KDL40EX725_AnschluesseRueckseite3.jpg
 

racuh

Banned
z tego wychodzi że 721 posiada DVB-S ale proszę o jeszcze potwierdzenie jak ktoś może bo mnie także interesuje ten model ale niecałe 4,5 tys za niego to naprawdę okazja.
 

pietryś

New member
racuch: 721 ma jedno wejście antenowe z tyłu. Ja z tego i tak nie korzystam, bo mam podłączony tylko dekoder a naziemnej nie mam...

Pytanie do shadow22 i innyc posiadaczy modelu 720 lub 721:
czy masz problem ze skalowaniem formatu obrazu. Przy ustawieniu auto (w ustawieniach) często ścinane są brzegi obrazu (np. połowa napisu TVN). Przy ustawieniu formatu "pełny" jest OK, ale co zmiana kanału to ponownie nie zapamiętuję ustawienia i wali na "rozszerzony", który właśnie ścina część obrazu.

Drugie pytanie dotyczy w sumie pierwszego :roll: Czy TV zapamiętuje Tobie ustawienia (np. formatu obrazu lub audio) dla każdego wyjścia (np. DVD, konsola, etc.)? Wydaje mi się, że gdzieś trzeba to zapisać?

Trzecia sprawa" czy jest jakaś opcja do włączenia, żeby TV samemu "wyczuwał", że zostaje włączona np. konsola XBOX 360 i automatycznie przełączył się na inne wyjście hdmi (tak żeby tego nie robić ręcznie)?
 

Kijek1

Member
Jeśli chodzi o skalowanie, to nie jestem w stanie ci odpowiedzieć. Mam "n" i ustawione na pełny.
Co do ustawień przy innych podłączonych urządzeniach. Mam podłączoną PS3, i dopasowaną scenę GRA. Telewizję mam na KINOWY. Jak przełączam na PS3, to automatycznie wskakuje mi scena GRA (albo ostatnia na jakiej był włączony port HDMI3), jak zmieniam na "n" to automatycznie wskakuje mi kinowy.
Jeśli chodzi o samo przełączenie telwizora na dane wejście, to jest BraviaSynh. Trzeba wejść w opcje i włączyć sterowanie przez hdmi, i to samo zrobić na sterowanym urządzeniu... teoretycznie... bo: PS3 slim ma Braviasynh i telewizor ma Braviasynh i dupa blada, nic nie działa. Dzwoniłem do serwisu, i po weekendzie mają oddzwonić. Dodam że sprawdzałem na 4 kablach HDMI. 1 za 20 zeta, dwa droższe 1.3a i czwarty kupiłem 1.4...
Mam jeszcze jeden problem. Mam Arivę 110, podłączoną przez HDMI. Włączam Arivę, pokazuje sie ekran startowy, potem menu i zachwilę telewizor gubi sygnał. Pokazuje się obraz, tak jakbym wyjął kabel z telewizora. Na innym Lcd sharpa wszystko działa jak powinno.
I jeszcze jedno, w tamtym tygodniu pojawiło się nowe oprogramowanie. Aktualizacja z poziomu menu (wsparcie produktu) jak masz neta podłączonego, albo z Pena (do ściągnięcia ze strony sony).

Sorry nie w tym temacie napisałem. Reszta będzie w tym wątku:
http://www.hdtv.com.pl/forum/sony/65896-nowa-seria-ex720-3.html
 
Ostatnia edycja:
Do góry