Czym różni sie Sony KDL-46EX720 / 721 / 725 ???

shadow22

New member
Ja dzisiaj wieczorem postaram sie przetestowac.
Najbardziej ciekawi mnie mozliwosc nagrywania na hdd i jak bedzie sie gralo w GT5 w 3D :)
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
sprawdz prosze jakosc obrazu SD, HD, konwersje do 3D z 2D, i ostrosc obrazu jak i płynnosc i czy nie ma efektu teatrzyku

Jak o rownomiernosc podswietlenia w nocy jak i czern :)
 

shadow22

New member
Telewizor juz działa. Pierwsze wrażenia 46ex721:
- jedno zlacze antenowe, tuner cyfrowy odbiera niekodowane programy kablówki
- jakosc obrazu zgodnie z oczekiwaniami - nie bede sie rozpisywał i ocenial bo to sprawa indywidualna i kazdy musi sam ocenic czy spelnia jego wymagania
- czern bardzo dobra (jak dla mnie)
- paramenty obrazu znacznie lepsze niz na dotychczasowym 40w3500 - ale to jednak inna generacja :)
- podświetlenie moim zdaniem poprawne - mam ustawione na max i nie widać jakiś prześwitów przy krawędziach czy nierównomiernego podświetlenia
- konwersja do 3d dzial ale efekt nie jest powalający. To samo dotyczy filmów (nie mam nic w 3d na BR, testowalem tylko krótkie dema).
- GT5 w 3d wygląda super. Wydaje mi sie ze 3d lepiej sprawdza sie w grach i kreskówkach niz filmach.

Jedny problem jaki napotkałem to oczywiście niewykrywanie 3d przy polaczeniu kablem hdmi przez system audio. Trzeba podłączyć PS3 bezpośrednio do tv a audio przez kabel optyczny.

Duzo czytalem dyskusji na temat kabli hdmi i nie ma problemu z 3d przy użyciu kabli w wersji 1.3c

Funkcje internetowe dzialaja ok ale przeglądanie jest dosc wolne, samo odtwarzanie filmów bez problemu. Nie moglem skonfigurować sieci przy ukrytym SSID (dziwne).

Musze jeszcze przetestować nagrywanie na hdd ale juz nie dzisiaj.

Podsumowując po pierwszych godzinach użytkowania jestem bardzo zadowolony. Za ta cene mysle ze to dobry wybór.
 

kozand

New member
Telewizor juz działa. Pierwsze wrażenia 46ex721:
- jedno zlacze antenowe, tuner cyfrowy odbiera niekodowane programy kablówki
- jakosc obrazu zgodnie z oczekiwaniami - nie bede sie rozpisywał i ocenial bo to sprawa indywidualna i kazdy musi sam ocenic czy spelnia jego wymagania
- czern bardzo dobra (jak dla mnie)
- paramenty obrazu znacznie lepsze niz na dotychczasowym 40w3500 - ale to jednak inna generacja :)
- podświetlenie moim zdaniem poprawne - mam ustawione na max i nie widać jakiś prześwitów przy krawędziach czy nierównomiernego podświetlenia
- konwersja do 3d dzial ale efekt nie jest powalający. To samo dotyczy filmów (nie mam nic w 3d na BR, testowalem tylko krótkie dema).
- GT5 w 3d wygląda super. Wydaje mi sie ze 3d lepiej sprawdza sie w grach i kreskówkach niz filmach.

Jedny problem jaki napotkałem to oczywiście niewykrywanie 3d przy polaczeniu kablem hdmi przez system audio. Trzeba podłączyć PS3 bezpośrednio do tv a audio przez kabel optyczny.

Duzo czytalem dyskusji na temat kabli hdmi i nie ma problemu z 3d przy użyciu kabli w wersji 1.3c

Funkcje internetowe dzialaja ok ale przeglądanie jest dosc wolne, samo odtwarzanie filmów bez problemu. Nie moglem skonfigurować sieci przy ukrytym SSID (dziwne).

Musze jeszcze przetestować nagrywanie na hdd ale juz nie dzisiaj.

Podsumowując po pierwszych godzinach użytkowania jestem bardzo zadowolony. Za ta cene mysle ze to dobry wybór.

Witaj
Jak to możliwe że ma jedno złącze antenowe ?!?!?!?! ( Zestresowałem się bo zamówiłem taki TV). W opisie jest wyraźnie napisane że jest tuner DVB-T/C (jedno wejście) oraz DVB-S2 (drugie wejście "satelitarne z gwintem". Nie da się tego inaczej zorbić jeżeli TV posiada tunery DVB-T/C-S. Wyslij prosze zdjecie portow TV... I to szybko jezeli jestm mozliwosc = zanim zrealizuja mi zamowienie ..
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
pytanie tylko czy jesli ktos posiada dosc skomplikowana instalacje SAT z przelacznikiem DiseqC lub np obrotnice czy bedzie w stanie na tym ogladac...
 

kozand

New member
Witajcie ponownie.
Wszystko wskazuje na to że EX721 nie posiada tunera DVB-S2.
Na polskiej stronie Recoon napisane jest że posiada, ale najprawdopodobnie skopiowali tylko nagłówek ze swojej spółki matki, ponieważ jak kliknie się "zu den Produktdetails" w technicznej specyfikacji jest "DVB-S Empfänger
nein" czyli że nie posiada. Ale już w samej tej stronie zapisane są sprzeczne informacje. Raz pisze że jest DVB-S a raz że nie ma :).

Sony KDL-46EX721 B 3D LED TV, Full HD, DVB-T/C | redcoon Deutschland

Co ciekawe cena 1400 e czyli - 5600 zl czyli drozej niz w polskim redcoon (4399zl).

A juz model EX725 z tunerem DVB-S2 1418 e czyli 5672 a w Polskim redcoon 6198 zl.

I gdzie tu logika? W polsce za tuner DVB-S2 nalezy zaplacic prawie 2000 zl !!
Ale jednoczesnie ex720 jest 1000zl tanszy niz w Niemczech...

Ciekawe co czas pokaze...

wchodzi Seria D Samsunga a tam kazdy ma tuner DVB-S. :)
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Ja chyba jednak kupie Samsunga UE46D6530 ale informacje sprzeczne czy ma tuner DVB-S2 ale u mnie akurat nie to sie u mnie liczy :) no a Samsung ma Design naprawde super
 
Ostatnia edycja:
Do góry