Czym rozdzielicz sygnal HDMI ?

edi28

New member
Witam.
chce rozdzielicz sygnal z blu-ray sony bdp-s5100 na TV w905 obraz i na dzwiek po HDMI do avr 247. Co potrzebuje aby sygnal docieral na raz w obu urzadzen?
 

edi28

New member
dzieki za odpowiedz. ale czy to urzadzenie na raz wysyla sygnal do dwoch urzadzen bo jest napisane ze trzeba wybierac.
 

SDman

Banned
dzieki za odpowiedz. ale czy to urzadzenie na raz wysyla sygnal do dwoch urzadzen bo jest napisane ze trzeba wybierac.

taką znalazłem opinię:

Recenzja Użytkownika: Theobald
Działa w obie strony
Świetne urządzenie, pozwala nie tylko podłączyć dwa źródła do jednego odbiornika, ale również wybrać dla jednego źródła jeden z dwóch odbiorników, np. projektor albo telewizor. I to bez zbędnego zasilania.

Pozdr
 

damaioshin

New member
nie prościej wpiąć bluray w amplituner i z ampli pojsc do tv?
To tylko selektory, będziesz musial wybierac zrodło, a i nie oddziela to sygnalu audio od video.
 

edi28

New member
wlasnie w tym problem ze moj avr 247 ma 720p. Jak puszcze z blu-ray obraz w 1080p przez ampiltuner to na TV pojawiaja sie czerwone kropki ale jak zmienie a blu na 720p to nie. czytalem ze avr247 przepuszacza sygnal 1080p ale cos chyba mu nie idzie.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Tu wprowadzasz kolegę w błąd.
Raz że w tym urządzeniu wybieramy ręcznie albo jedno albo drugie wejście, a dwa, że ten spilitter ma dwa wejścia ale jedno wyjście.
Jak chciałbyś go użyć w celu jak chciał autor?
Ja w tym celu mam N-splitter.
Działa już kilka lat bez zastrzeżeń. Rozdzielam nim sygnał z N-recordera, bezpośrednio do TV, jak oglądam bez kina domowego, i do drugie wyjście do amplitunera.
Tylko nie wiem jak z tą różnicą obsługiwanej rozdzielczości. Trzeba by zapytać sprzedawcę. Ale ten N-splitter jest niby ,, inteligentny'' i coś potrafimy mu zaprogramować.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

edi28

New member
wysle nad avr 370 ale powiem szczerze ze avr 247 w kinie radzi sobie swietnie a do stereo mam osobne klocki i troche szkoda mi wywalic 3 tys na ampli.
 

tgsx1

New member
Witam
Ja kilka dni temu kupiłem na allegro splitter hdmi, który według informacji na opakowaniu obsługuje DTS HD MA i Dolby True HD.
Posiadam taki sprzęt:
Telewizor LG 42LH3000 Full HD
Amplituner PIONEER VSX-520
Odtwarzacz BR LG BD620.

Od kilku dni zauważyłem taki problem, że jeśli odtwarzam film z płyty blu ray z dźwiękiem Dolby True HD to splitter na wyjściu konwertuje go do Dolby Digital, żeby było dziwniej to jeśli odtwarzam film z dysku zewnętrznego też z dźwiękiem Dolby True HD to wtedy splitter go przepuszcza bez zmian na amplitunera. Nie wiem jak sprawa wygląda z dźwiękiem DTS HD Master Audio ponieważ nie mam takiej płyty, ale z dysku zewnętrznego odtwarzany jest prawidłowo. Na opakowaniu splittera i w opisie aukcji jest info, że obsługuje DTS HD MA i Dolby True HD. Próbowałem podłączyć odtwarzacz bezpośrednio do amplitunera i dźwięk idzie prawidłowo.

Jeśli ktoś wie co można zrobić to proszę o pomoc.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam
Ja kilka dni temu kupiłem na allegro splitter hdmi, który według informacji na opakowaniu obsługuje DTS HD MA i Dolby True HD.
Posiadam taki sprzęt:
Telewizor LG 42LH3000 Full HD
Amplituner PIONEER VSX-520
Odtwarzacz BR LG BD620.

Od kilku dni zauważyłem taki problem, że jeśli odtwarzam film z płyty blu ray z dźwiękiem Dolby True HD to splitter na wyjściu konwertuje go do Dolby Digital, żeby było dziwniej to jeśli odtwarzam film z dysku zewnętrznego też z dźwiękiem Dolby True HD to wtedy splitter go przepuszcza bez zmian na amplitunera. Nie wiem jak sprawa wygląda z dźwiękiem DTS HD Master Audio ponieważ nie mam takiej płyty, ale z dysku zewnętrznego odtwarzany jest prawidłowo. Na opakowaniu splittera i w opisie aukcji jest info, że obsługuje DTS HD MA i Dolby True HD. Próbowałem podłączyć odtwarzacz bezpośrednio do amplitunera i dźwięk idzie prawidłowo.

Jeśli ktoś wie co można zrobić to proszę o pomoc.
A inny splitter patrzyles jak dziala?
 

tgsx1

New member
A inny splitter patrzyles jak dziala?


Próbowałem innego splittera i ten nowy kompletnie nie obsługuje DTS HD i Dolby True HD.

Dzisiaj jeszcze zacząłem sprawdzać kable HDMI, przełączyłem kolejność kabli w splitterze i o dziwo zaczęło działać prawidłowo chociaż nie wiem na jak długo. Najwyżej będę reklamować ten splitter.
 

tgsx1

New member
mozesz napisac jaki kupiles i czy podaje sygnal rownoczesnie na do odbiorniki?
Z tym może być ciężko bo na opakowaniu i obudowie nie ma informacji o producencie. Kupiłem go na allegro za około 120 zł. Sygnał podaje równocześnie na dwa HDMI. Oto jego specyfikacja:

  • Typ urządzenia: Rozdzielacz HDMI
  • Ilość wejść HDMI: 1
  • Ilość wyjść HDMI: 2
  • Maksymalna obsługiwana rozdzielczość: 1920x1200, 1080p
  • Obsługiwane rozdzielczości DVI: 480p/576i/576p/720p/1080i/1080p
  • Obsługiwane rozdzielczości HDMI: 480i/480p//576i/576p/720p/1080i/1080p
  • Obsługa HDCP: Tak
  • Obsługa 3D: Tak
  • Wsparcie Audio: LPCM,Dolby-AC3, DTS7.1, DSD/Dolby True HD/DTS-HD master audio
  • Wersja HDMI: 1.3b
 
Ostatnia edycja:
Do góry