Czym odtwarzać HD na PC

smolus7

New member
Witam. Podłączyłem pc do tv poprzez kabelek HDMI. Problem jest taki, że w film Full HD zacina się, HD trochę mniej. Mój komputer raczej jest wystarczający do odtwarzania Full HD. Więc chciałbym zapytać jakim programem najlepiej jest odtwarzać Full HD na kompie. Taki programik co wykożystuje 2rdzenie procesora.
Pc:
Cpu: e8200 3.08GHz
Gpu: 4850
Ram: 4gb
 

lukilodz123

New member
Jak jeszcze karta graf wspiera odtwarzanie HD to moze cos w rodzaju PowerDVD ale tak ogolnie to albo ffdshow albo coreavc i media player classic. na moim lapku celeron 1,7 ghz i 486 MB ram i ATI X200 zintegrowane i na ffdshow i mplayer classic 720p chodzi plynnie a 1080i/p juz sie raczej haczy ana coreavc jeszcze gorzej. Jezeli karta wspiera hd to poszukaj hasla dxca albo jakos tak.
 

ziutek70

New member
Ja używam SubEdit Player (z patchem dla Visty) i wszystko śmiga na słabszym od twojego sprzęcie do tego VistaCodecs 5.01 z dodatkami dla x64.


P.S. - przy korzystaniu z media player classic homecinema miałem przycinki.
 
Ostatnia edycja:

Korniszon

New member
WITAM PANOWIE - nie mam jeszcze nagrywarki HD - mam pytanie - czy 1920 x 1080 nagrane na zwyklej (DVD) nagrywarce JAKO DANE bedzie odtwarzal panasonic DMP-BD35.dzięki
 

lukilodz123

New member
Korniszon napisał:
WITAM PANOWIE - nie mam jeszcze nagrywarki HD - mam pytanie - czy 1920 x 1080 nagrane na zwyklej (DVD) nagrywarce JAKO DANE bedzie odtwarzal panasonic DMP-BD35.dzięki
A w jakim formacie masz ten material zapisany, pewnie mp4 albo mov badz wmv? Jest szansa jezeli odtwarzacz moze odkodowac ten format i do tego obsluzy go w tej rozdzielczosci. Jak nie to trzeba go przerobic. Podaj wiecej szczegolow na temat pliku, a jak ich nie znasz to polecam gspot lub inny program do wyciagania danych o plikach medialnych.
POZDRAWIAM
 

Korniszon

New member
Witam - to jest pierwszy plik

Format : MPEG-PS
Length : 5.37 GiB for 42mn 30s 912ms

Video #0 : MPEG Video at 16.4 Mbps
Aspect : 1920 x 1080 (1.778) at 29.970 fps

Drugi plik - ma format - mkv. 1080X720
Oba pliki na komputerze odtwarza mi Nero Show - ale zacina - na komputerze mam ffdshow. Miałem zainstalowaną też matroszke,ale nic nie pomagało_Oczywiście,to jest komputer,a chodzi mi o odtwarzacz stacjonarny który dopiero będzie umie po świetach.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Korniszon

New member
Witam ja mam zainstalowany ten program KMPlayera.Ale mam problem -jeżeli klikam na I-szy plik i daje otwórz za pomocą KMPlayer,wyskakuje mi komunikat - plik nie jst prawidlowa aplikacja dla systemu Win32.
 

lukilodz123

New member
A jak masz system bo jak vista to moze masz sciagnieta wersje na xp? Nie znam programu ale moze z instalka cos nie tak? Co do plikow to jezeli to mkv to chyba raczej ten odtwarzacz moze sobie nie poradzic, bo malo co na rynku odtwarza mkv (z playerow) natomiast mozesz przerobic na format avi np z xvid-em ale poczytaj czym i jak, zeby na jakosci nie stracic, no chyba, ze znajdziesz (moze jest) firmware do tego playera, ktory dodaje mozliwosc odtwarzania mkv co wedlug mnie powinni wprowadzac hurtowo.
A nie mozesz podlaczyc komputerka do tv np przez vga (d-sub) przejdzie sygnal fullhd i do tego uzywasz tv jako monitor o ile ma wejscie d-sub. A do odtwarzania na kompie to polecam dla slabszego kompa media player classic i ffdshow (na forum jest to opisane w kilku miejscach i na google jak co poustawiac, chyba, ze masz mocniejszy pc to wtedy zamiast ffdshow --> coreavc, a skad to nie pytaj, bo nie wolno mowic ;P
 

Korniszon

New member
lukilodz123 - mam XP.Komputr mi dobrze działa,ale KMPlayer wyskakuje zawsze "błąd" (plik nie jest p, rawidłową aplikacjca dla systemu Win32
Zaczekam na Panasonica 35 zobaczę jak sie bedą zachowywały nagrania nagrane JAKO DANE. Dziei i pozdrawiam.
 
Do góry