Czym napędzić MA BX6, BX2, BXW10

finger

Member
Witam,

w końcu przyszła pora aby moje BX odetchnęły pełną piersią :)

Ogólnie waham się czy kupić porządny Ampli i później dozbierać na wzmacniacz, czy od razu kupić tańszy Ampli z pre-out'ami i wzmacniacz.
Druga opcja wydaje mi się na tyle rozsądna, że Ampli będzie napędzał tylko surroundy i ewentualnie centralny jak go dokupię. No i wiadomo....opcja tańsza :)

1) Czy warto wydać kasę na porządny Ampli, jeśli zależy mi głównie na stereo?
Co mogę stracić jeśli wybiorę tańszy Ampli? Chodzi mi oczywiście o dźwięk.

2) Jak to jest z Audyssey przy używaniu Ampli ze wzmacniaczem, sygnał do wzmaka też będzie podrasowany?
Zakładam, że tak, ale chcę się upewnić.

3) Czy jest w ogóle opcja ingerowania w ustawienia Audyssey?
Na moim ampli z MultEQ mogę zmienić tylko siłę sygnału na poszczególne głośniki.

Tak więc w zależności jaką opcję wybiorę, szukam Ampli lub Ampli ze wzmakiem do ~4.5tyś.

Z "porządnych" Ampli na pewno chcę odsłuchać:
- Marantz SR6007 / 5007
- Cambridge Audio 551R
- Denon AVR-2313
- I jakiegoś NAD'a

Z zestawów ze wzmakiem jeszcze nie zgłębiłem za dobrze, ale myślę o:
- Marantz NR1603 + PM7004

4) Skupiać się na tym, aby wzmak i Ampli były tego samego producenta, skoro ampli i tak ma być bardziej budżetowy?

5) Macie jakieś inne propozycje wzmaka + Ampli do ~4.5tyś?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nie przesadzałbym z tą taniością ampli. Ale owszem, jesli i tak planujesz zakup wzmaka stereo, to slabszy model ampli bedzie OK, tylko nie wiem jak słabszy. Drozsze ampli tez pompują wiecej mocy w kinie i jest wieksza frajda :) Jepiej juz SR5XXX/6XXX. Co do punktu drugiego, to tak jak wspomniels wczesniej, to wzmak napedzi fronty w kinie, ale nie odwrotnie wbrew panującym opiniom, czyli ampli nie pomoze wzmakowi, wrecz odwrotnie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry