Czym czyścicie wasze ekrany??

lilocki

Member
Jak w temacie

Ostatnio kupiłem Q90T
Naczytalem się wiele o problemie związanym z czyszczeniem ekranu na telewizorach Samsunga

Wcześniej miałem 3 Philipsy w tym jeden QLED I tam czyszczenie ekranu nie sprawiało takich problemów jak tu

Czytałem że należy używać bezwzględnie tylko mikrofibry i wody destylowanej (tak zaleca też samsung)

Macie jeszcze jakieś sprawdzone sposoby ? Bezinwazyjne, takie które nie narusza/uszkodza powloki
 

moski1

New member
Zwilżoną wodą mikrofibra A później gdy zostaną ślady po wyschnięciu to druga sucha mikrofibra do pełnej czystości
Szmatki używam marki 3M
Pozdro
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Jak w temacie
Ostatnio kupiłem Q90T
Naczytalem się wiele o problemie związanym z czyszczeniem ekranu na telewizorach Samsunga
Wcześniej miałem 3 Philipsy w tym jeden QLED I tam czyszczenie ekranu nie sprawiało takich problemów jak tu
Czytałem że należy używać bezwzględnie tylko mikrofibry i wody destylowanej (tak zaleca też samsung)
Macie jeszcze jakieś sprawdzone sposoby ? Bezinwazyjne, takie które nie narusza/uszkodza powloki
Problemy z czyszczeniem miały modele z 2019 r. wręcz zostawiony tłuszcz nie dał się doczyścić niczym.
Model Q90T już ich nie ma, jeśli nie kichasz na TV to sucha dobra jak kolega wyżej wspomina mikrofibra wystarczy,
Jeśli są już plamki ja robię tak:
myję ręce i wycieram w ściereczkę -jest gotowa do pracy.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zwykła mikrofibra, lub coś droższego + woda i tyle, czyścimy delikatnie do czasu, jak znikną smugi.
Czyszcze tak od lat wszystkie tv, ekrany jak nowe.
Natomiast polecam, piórko z włosia strusia ; ) (to nie żart, są najlepsze), do przecierania kurzów. Korzystając z tego raz na tydzień, kurz nie będzie miał czasu przykleić się do ekranu, a co za tym idzie, samo przecierania na mokro będzie o wiele rzadsze, idealne również do innych sprzętów, mebli itp.

Nie polecam natomiast dedykowanych preparatów do matryc.
Zupełnie zbędne, a niesie za sobą ryzyko.
 
Ostatnia edycja:

lilocki

Member
Dzieki koledzy za rady !

W połowie 2018 roku kupilem Q7FN 75cali (pomijam już fakt gdy już zagłębiłem się w tematykę RTV i zrozumiałem że ten TV ma krawedziowe podswietlenie ;-)) i dramat przezylem z powloka na tym telewizorze

Zapłaciłem za niego wtedy 18tys zł
załamałem sie gdy zacząłem czyscic tłuste plamy a one nie chciały zniknąć
Powycieral mi się ekran w kilku miejscach
 

SDman

Banned
Widziałem fotkę na Amazonie.de dramat Q90R wytarty, te powłoki były najlepsze ale do czyszczenia nie nadawały się.
Stąd od 2020 rezygnacja i stosowanie nadal najlepszych na rynku ale już bardziej przyjaznych do czyszczenia.
 

SDman

Banned
Coś mi się zdaje, że Samsung miał sporo uwag krytycznych właśnie co do czyszczenia, bo jednak delikatna przewaga na korzyść tej starszej w odbiciach jest.
Super, że się udało -ja swojego Q90T jedynie z kurzu wycieram.
 

dmk84

New member
Mam 65nu8042 i wycieranie ekranu to jakas masakra. Na poprzedni lg lf652 wystarczylo splunac i wytrzec rekawem i bylo cacy. Obecnie troche trzeba sie nagimnastykowac ;)
 

SDman

Banned
Brr, nigdy, kolega ma model Sony GG z 2010 r. odbija piekielnie jak na tym samym miejscu zwiesił większy 55" Samsung QN91A to odetchnął, bez odbić.
 

lilocki

Member
Dziś na Q7FN testowałem ten plyn z Action



Udało się tłuste plamy zlikwidować

Zachęcony dobrymi wynikami
Zrobiłem na dolnym rogu ekranu Q90T probe

Bardzo delikatnie przecierałem powierzchnię
Wyszło super

Zero odbarwień czy też jakichkolwiek uszkodzeń powłoki
 

beniuasia

Member
Zwilżoną wodą mikrofibra A później gdy zostaną ślady po wyschnięciu to druga sucha mikrofibra do pełnej czystości
Szmatki używam marki 3M
Pozdro


Czyściłeś już tak ekran X90j?
Bez problemów poszło?
Jakich dokładnie używasz, bo jest ich kilka rodzajów. Są i zupełnie gładkie i te trochę chropowate.
Jest też jakaś specjalna 3M Scotch Brite Hi-tech właśnie do ekranów LCD.
 
Ostatnia edycja:

moski1

New member
Używam mikrofibry 3M Scotch-Brite Microfiber Cloth i sobie je chwale. IMG_20211222_230456.jpg IMG_20211222_230504.jpg
 

tracer10

Member
Nie poleca się wody z kranu ze względu na na zawartość ogromnej ilości minerałów. Przegotowanej też zresztą nie.
Najlepsza destylowana.
 
Ostatnia edycja:

moski1

New member
Oczywiście że zwykła kranowa woda jest nieodpowiednia dla naszych szkiełek.
Ja przykładowo jeżdżę co weekend na Jasna Górę do Częstochowy i tam jest takie ukryte święte źródełko.
Woda wprost idealna dla TV Najlepiej działa na markę SONY z samsungami średnio
Żona też chwali bo jej zmarszczki poznikały i wygląda jak soczysta 20 latka
Chcecie namiar?? [emoji23][emoji23]

PS Taki niewinny sarkazm się wkradł [emoji39]
 

moski1

New member
Z żony teraz ja korzystam. [emoji13]
Jak mi się znudzi to wymienię na nowszy model i przekażę Ci w dobrej cenie [emoji39]
 
Do góry