Czy zmienić amplituner?

patryk1412

New member
Witam!

Tak może 2 lata temu kupiłem amplituner Yamahy. W tedy jeszcze nie mówiło się tak jak teraz o technologiach HD. No i właśnie teraz chcę zmienić telewizor, kupić odtwarzacz Blu-ray i zastanawiam się czy zmienić amplituner na taki, który by miał wejście HDMI. Obecnie mam dźwięk na kablu optycznym, który podobno jest bez straty dla dźwięku i zastanawiam się czy nie byłaby to stara pieniędzy. Czy zmiana amplitunera w tym przypadku polepszy moją sprawę?

Pozdrawiam,
Patryk
 

patryk1412

New member
mi bardziej chodzi o dodatkowe opcje jakie płyną z połączeniu tych dwóch urządzeń od jednego producenta. bodajże jedną z taki opcji jest:

"Funkcja BRAVIA Theatre Sync, umożliwiająca sterowanie telewizorem i całym kinem domowym przez naciśnięcie jednego przycisku"
 

patryk1412

New member
nie, jednakże trochę musi być w tym prawdy, bo chyba nie mogliby wprowadzać w błąd klientów :)
mimo wszystko to był tylko pojedynczy przykład
 

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
mimo wszystko klientów wprowadza się w błąd - to raz..
sony NIE MA dobrych amplitunerów (na średniej półce) - to dwa..

wiesz co to "chłyt matetindody" ? ;)
 

armi

New member
Bez reklam
Sony wogóle strasznie się popsuło w ciągu kilku ostatnich lat i 'jadą' tylko na renomie...

jeśli ampli ma się łądnie komponować z tv + obsługa z jednego pilota to niech będzie ampli Sony

jeżeli ma dobrze grać to trzeba posłuchać bardziej doświadczonych kolegów i wybierać coś z H/K, Yamahy, Onkyo ew. Denona
 

supmario

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tyle, że wymieniony przez Ciebie ampli niema nowych dekoderów związanych z HD audio (Dolby Tru HD i DTS HD MA). Ja osobiscie nie chciałbym takiego ampli.
 

Raccoon

New member
Nie do końca w temacie, ale może się przyda:

Wpisz w google pilot logitech, albo logitech harmony

(nie mogę dodać klikalnego linku z powodu <niż 5 postów - chociaż ten to niby szósty)

Zamiast na siłę dopasowywać ampli Sony, o których forumowicze niezbyt pochlebnie się wyrażają, może lepiej kupić jakiś porządny ampli + pilot uniwersalny? :)
 
Ostatnia edycja:

supmario

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie chce bawić sie tutaj w mentora ale nie upieraj sie przy Sony. Przuyjrzyj się H-K, Yamaha lub Onkyo no i jeszcze Denon. Ja mam Yamahe RX-V1800 i jest bardzo OK. Tylko, że to wydatek ok. 3000 zł ale są niże modele Yamahy i Onkyo z porównywalnym wyposażeniem.
 
Do góry