Czy zmieniać SONY KDL-46EX500?

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,na chwile obecną zdecydowanie nie,ale za rok dwa jak najbardziej.Będzie taniej i bardziej dopracowane.Sądzę,że będzie to standard czy nam się to podoba czy nie. To nie 3D.
 

remejk

New member
Z tego co wiem to ten TV jak go kupowałem to budzetowy nie był. Ale nie w tym problem.

Nie odbiegając od tematu. To w końcu jak jest? Lepszy mój SONY czy tegoroczna plazma lub lcd za 2000zł? Chodzi mi o jakość obrazu, nie o bajery, smarty, wifi itp.

O telewizora 4K proszę nawet nie wspominać, bo jak kupowałem TV 3 lata temu to mi sprzedawca doradzał nie inwestować, bo za 2-3 lata to same OLEDY będą i będzie trzeba zmieniać. A jak jest każdy widzi.
 

hellhammer

New member
4k u nas wejdzie za 10 lat a nie za 2-3, przestancie puszczac takie ploty,,, chyba nikt w to nie wierzy tylko wy!!!
Pare lat temu tak samo była mowa o oledach :D i co macie oled jako standard juz? Jakos nie widze zeby wyplywaly one drzwiami i oknami ze sklepow :D
Wiec darujcie sobie i schowajcie swoje szkalne kule do szafy!!!!
Polecam rzeczywistosc a nie zycie marzeniami :D szczegolnie tyczy sie to @RHJG ktory przy kazdym temacie czy to led/lcd czy plazma czy za 1500 czy za 5000tys poleca poczekac bo toz za rogiem czekajaj juz taniutkie oledy i plazmy w standardzie 4k :D
Pewnie juz sam masz ich z 10 w domu :D
Witam,na chwile obecną zdecydowanie nie,ale za rok dwa jak najbardziej.Będzie taniej i bardziej dopracowane.Sądzę,że będzie to standard czy nam się to podoba czy nie. To nie 3D.
tak tak, powiedz gdzie Ty te szkalne kule kupujesz :D? Tak samo jak Tv Sony ktory ma autor to byla budzetowka tak samo i Ty masz juz 10 oledow i juz schodza jak swierze buleczki. Nikt nie bierze na powaznie Twoich domniemami durnych przepowiedni,.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
4k u nas wejdzie za 10 lat a nie za 2-3, przestancie puszczac takie ploty,,, chyba nikt w to nie wierzy tylko wy!!!

Witam,
nie przesadzaj 4K już jest czy to jest dobre czy nie , czy da się patrzeć na tym na SD
czy kogoś stać na to czy nie; to nie na temat.
W przyszłym roku wodogłowie "jak mln pikseli w aparatach" nas czeka, a i jeszcze pomieszanie
technologii 4K vs Oled, bo Oled 4K pewnie trochę później będzie.

No i niestety Świat to bogacze i biedni, tak było od początków ludzkości i tak się skończy
Nasze istnienie.

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

bob1969

Member
Bez reklam
O czym mowa, kiedy software nie nadąża za hardware. Dopiero co nadawcy przestawili się na 16:9 a i nie wszyscy na hd albo raczej "pseudo hd". Do tego dochodzi bitrate w kablówkach i platformach sat, bo przecież trudno traktować BR jako podstawowe źródło sygnału ...
 

RHJG

New member
Bez reklam
hellhammer świeŻe,świeŻe bułeczki....tUż za rogiem,tUż za rogiem,szkalne kule kupuje w szklarni, domniemami -domniemanych co jeszcze chcesz wiedzieć? - omnibusie
 

lm648

Banned
hellhammer
jest takie powiedzenie:

"..... a kto zabroni biednemu bogato żyć ..."

więc nie "ciskaj" się tak jakbyś był przedstawicielem handlowym "jedynie słusznych (dotychczasowych) technologii TV" :D
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
4k u nas wejdzie za 10 lat a nie za 2-3, przestancie puszczac takie ploty,,, chyba nikt w to nie wierzy tylko wy!!!
Pare lat temu tak samo była mowa o oledach :D i co macie oled jako standard juz? Jakos nie widze zeby wyplywaly one drzwiami i oknami ze sklepow :D
Wiec darujcie sobie i schowajcie swoje szkalne kule do szafy!!!!
Polecam rzeczywistosc a nie zycie marzeniami :D szczegolnie tyczy sie to @RHJG ktory przy kazdym temacie czy to led/lcd czy plazma czy za 1500 czy za 5000tys poleca poczekac bo toz za rogiem czekajaj juz taniutkie oledy i plazmy w standardzie 4k :D
Pewnie juz sam masz ich z 10 w domu :D

Zgadzam się z Toba .wszyscy chyba zapominaja na jakim kontynencie...' w jakim kraju żyjemy...
 

maderos

Member
Bez reklam
A ta unia to cos dobrego dla nas? Nie zartuj...
Jesteśmy w czarnej dziurze i juz dno widać...
Wysyłane z mojego LG-P880 za pomocą Tapatalk 2
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,w czarnej dziurze to byliśmy jeszcze 25-30 lat temu jak na półkach był tylko ocet!!! .Wielu z was nie było jeszcze na tym świecie albo bawiło się w piaskownicy.Jeden rzucał w szkole kamieniami,a drugi się uczył i stać go teraz na np.TV4K.Każdy ma prawo do swoich poglądów tylko nie przeginajmy w żadną ze stron.W tedy ocet teraz możemy wybierać np.w TV jak w ulęgałkach jak ktoś nie widzi różnicy to trudno o konstruktywną polemikę.
 

pantomima

Banned
Chodzi o pewne standardy ktore u nas wchodza jak zwykle z mega opóźnieniem .Przecież wiadomo o co kaman a już się jadka tworzy.
Co do UE - gdyby nie nasze członkostwo w niej to dopiero był by syf !

I tak jest ,tyle tylko że nie pomnożony wielokroć uff
 
Ostatnia edycja:

El Greco

New member
A jeszcze lepiej poczekaj na dopracowanego oled`a tylko ze to nie wiadomo jak długo trzeba bedzie czekać
To przetlumacz sobie dla ulatwienia ten link OLED: Eine TV-Technologie in der Sackgasse? - DIGITALFERNSEHEN.de

OLED jest wprowadzany do seryjnej produkcji od lat i co roku praktycznie nie widac go nawet na wystawach.Wysoka temp. panela, to tylko jeden z problemow.Zywotnosc niebieskich celi, to ok. 10000h, poprzez powiekszenie dwukrotne ich wielkosci, swica slabiej i przez to wydluza sie tym trikiem ich wytrzymalosc. Osobiscie jestem mocnym sceptykiem przyszlosci tej technologii, nie jest przypadkiem, ze na moment Panasonic wraz z Sony zrezygnowaly z tych planow.

Ja zdecydowalem, ze nie bede czekal na ewentualne "wejscie" OLED, bo moj 5 letni Samsung PS50 756 z 13000h, moze nie wytrzymac i jezeli musialbym zadowolic sie jakims LCD, bo plazm juz by nie bylo, to chyba bym sie pochlastal...

Zdecydowalem w sytuacji gdy Panasonic obnizyl ceny, by posprzatac swoje magazyny i zamowilem VTW w 65" za 2200 euronow z dostawa, ustawieniem itp., po 300h bedzie kalibrowanie za...50€, bo typ zrobi to na poczet gwarancji.

Z tym tv moge czeka na OLEDowy cud z nadzieja, ze moj nastepny, to bedzie jakies 75" UHD/4K w 21:9, ale tylko jezeli nie drozej niz 3000-3500€. Dlaczego 21:9, bo 65", to gorna granica dla 16:9, potem taki panel wyglada strasznie, poza tym jego os/srodek przesuwa sie tak wysoko, ze trzeba by bylo zadzierac glowe, chyba ze postawiony bylby na podlodze ;-) Poza tym aspekt estetyczny, 21:9 moze miec 5m i tak bedzie boski.

UHD, to na stan obecny wyrzucenie szmalu w bloto, bo jeszcze nie mamy wszystkiego na HD, glownie 720p, a producenci wciskaja wyzsze rozdzielczosci, transpordery SAT nie wyrabiaja i widac to po jakosci pseudo HD jak wiec chca to przeskoczyc ??

Sens UHD jest w tym, ze ze wzrostem przekatnej, zwiekszaja sie piksele i ich gestosc powierzchniowa, tzn. jest ich mniej na cm².Jezeli bedzie ich cztery razy wiecej, problem by sie rozwiazal, ba nawet mozna by bylo siedziec z nosem w ekranie nie widzac rozmazow, ale...
...jak z braku laku beda materialy HD skalowane czterokrotnie, to efekt bedzie taki, ze obraz bedzie duzo gorszy niz HD teraz bez skalowania, to po co mam byc krolikiem doswiadczalnym ;-)
 

SDman

Banned
To przetlumacz sobie dla ulatwienia ten link OLED: Eine TV-Technologie in der Sackgasse? - DIGITALFERNSEHEN.de

OLED jest wprowadzany do seryjnej produkcji od lat i co roku praktycznie nie widac go nawet na wystawach.Wysoka temp. panela, to tylko jeden z problemow.Zywotnosc niebieskich celi, to ok. 10000h, poprzez powiekszenie dwukrotne ich wielkosci, swica slabiej i przez to wydluza sie tym trikiem ich wytrzymalosc. Osobiscie jestem mocnym sceptykiem przyszlosci tej technologii, nie jest przypadkiem, ze na moment Panasonic wraz z Sony zrezygnowaly z tych planow.

Ja zdecydowalem, ze nie bede czekal na ewentualne "wejscie" OLED, bo moj 5 letni Samsung PS50 756 z 13000h, moze nie wytrzymac i jezeli musialbym zadowolic sie jakims LCD, bo plazm juz by nie bylo, to chyba bym sie pochlastal...

Zdecydowalem w sytuacji gdy Panasonic obnizyl ceny, by posprzatac swoje magazyny i zamowilem VTW w 65" za 2200 euronow z dostawa, ustawieniem itp., po 300h bedzie kalibrowanie za...50€, bo typ zrobi to na poczet gwarancji.

Z tym tv moge czeka na OLEDowy cud z nadzieja, ze moj nastepny, to bedzie jakies 75" UHD/4K w 21:9, ale tylko jezeli nie drozej niz 3000-3500€. Dlaczego 21:9, bo 65", to gorna granica dla 16:9, potem taki panel wyglada strasznie, poza tym jego os/srodek przesuwa sie tak wysoko, ze trzeba by bylo zadzierac glowe, chyba ze postawiony bylby na podlodze ;-) Poza tym aspekt estetyczny, 21:9 moze miec 5m i tak bedzie boski.

UHD, to na stan obecny wyrzucenie szmalu w bloto, bo jeszcze nie mamy wszystkiego na HD, glownie 720p, a producenci wciskaja wyzsze rozdzielczosci, transpordery SAT nie wyrabiaja i widac to po jakosci pseudo HD jak wiec chca to przeskoczyc ??

Sens UHD jest w tym, ze ze wzrostem przekatnej, zwiekszaja sie piksele i ich gestosc powierzchniowa, tzn. jest ich mniej na cm².Jezeli bedzie ich cztery razy wiecej, problem by sie rozwiazal, ba nawet mozna by bylo siedziec z nosem w ekranie nie widzac rozmazow, ale...
...jak z braku laku beda materialy HD skalowane czterokrotnie, to efekt bedzie taki, ze obraz bedzie duzo gorszy niz HD teraz bez skalowania, to po co mam byc krolikiem doswiadczalnym ;-)

Witam,
sporo racji, a już najwięcej o 4K, też zakupiłem PDP z myślą o następnym wielkoformatowym
OLED ale kto wie czy nie trzeba będzie tego zweryfikować, tylko na co ?

Pozdr.
 

El Greco

New member
Kolega wlasnie zanmowil w stanach taiego Mitsubischi, ghdzies kolo 85" za 10000€, otrzyma go dopiero na...jesien.
Nie pamietam jakie byly powody, ze nagle z laserowej techniki zrezygnowano, ja nigdy nie bylem przekonany do niej, do OLED podchodze sceptycznie, a SED bylby najlepszym rozwiazaniem, szkoda.
 
Do góry