Czy zbieranie na BD filmów ma sens ?

bluray

Banned
Czy zbieranie na BD filmów ma sens ?
Jako HD Fan mam ogromny problem;
Jak oceniać ludzi, którzy za ogromne "many" tworzą kolekcję BD filmów.

Taka zabawa kosztuje po ok. 75 pln średnio od tytułu.
Powstaje pytanie : PO CO ?

W necie zalew ofert po 19.99 BD ze znakomitymi filmami.
W mojej opinii cena 20 pln jest godna. Właściwa dla archiwizacji.

Osobiście mam na uwadzie, do archiwizacji tylko kilka, nielicznych tytułów w wersji HD.
Na ten przykład:
- "Pół Żartem pół serio" B&W w HD (mam),
- "Krzyżacy".
- TERMINATOR 2, (wyłącznie chodzi mi o kilka minut intro ! )
- AVATAR 3D (mam),
..........

Reszta archiwizacji po ok. 100 pln za tytuł to dla mnie nieporozumienie.

Inna inszość to koncerty MUZYCZNE. Na żywo.
Do nich wracam. Często.

pozdro
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli kogoś stać i interesuje się kinematografią to jest sens ,podobnie można zapytać czy jest sens kilkanaście razy oglądać ten sam film .Są filmy kultowe ,które ogląda się z przyjemnością nawet setny raz - może to o to chodzi w tym całym" zbieractwie"

Osobiście mam kilka płyt nie jestem kinomanem ,zbieram natomiast płyty CD których mam kilkaset ,znajomi też nieraz mnie pytają po co mi tyle płyt - może i trochę mają rację gdyż są płyty które bardzo często słucham ,a są też takie które bardzo rzadko lub nigdy
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jaki jest sens oceniania ludzi w tak blachej sprawie, jak kogos stac to kupuje, oglada, wraca byc moze raz na jakis czas do niego, lub kladzie na polce i cieszy oko. Mysle ze pytanie lepiej by brzmialo jezeli by zapytac - jaki jest sens kupowania filmow na BR po 100zl i kolekcjonowania jezeli nie ma chleb i na zycie codzienne.
Sens dla kazdego zawsze bedzie inny.
Ja osobiscie lubie miec w kolekcji pewne filmy, nawet jak maja byc to jednorazowe seanse, ale sporo filmow wole wypozyczyc i zapomniec.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dokładnie Armanig. Jeżeli kogoś stać, to pewnie że ma sens. Zawsze to lepszy obraz i dźwięk. Jak już pisałem ja mam ponad 1000 filmów na DVD, ale nie było by mnie stać na kupowanie oryginałów. Tak samo jest z filmami BD. Ludzie się logują na różnych torrentach i sami wypalają na BD. To co można powiedzieć o ludziach co kupują oryginalne gry na PS3 czy Xbox za 250zł? To jest jakieś hobby i należy ludzi za to szanować. A My forumowicze co tutaj robimy? Kupujemy sprzęt za kilka lub lilkadziesiąt tysięcy, i ktoś może się spytać "Po co, skoro można mieć plastikowy zestaw za 1000zł?". Jedni inwestują w sprzęt audio, inni w samochody a jeszcze inni przepiją lub na ku...wy wydają. Ja tam wolę mieć jakąś pasję niż jak moi kumple przestać po robocie pod sklepem z piwem. Jak byś tak policzył niektórych codzienne piwa, flaszki i fajki to w ciągu roku-dwóch byś miał niezły sprzęt:)
 

Liter1979

Member
Bez reklam
Zupełnie nie rozumiem pytania w wątku !!! A czy ma sens zbieranie znaczków ? Jaki sens ma zbieranie monet ? Po co ludzie kolekcjonują książki ? Odpowiedź jest prosta - "każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma" i niekoniecznie musi to mieć sens !!! Ja osobiście ubolewam jedynie nad cenami płyt w naszym kraju, bo gdyby były tańsze moja skromna kolekcja byłaby zdecydowanie większa - ale ceny płyt to już zupełnie inna bajka...
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Zupełnie nie rozumiem pytania w wątku !!! A czy ma sens zbieranie znaczków ? Jaki sens ma zbieranie monet ? Po co ludzie kolekcjonują książki ? Odpowiedź jest prosta - "każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma" i niekoniecznie musi to mieć sens !!! Ja osobiście ubolewam jedynie nad cenami płyt w naszym kraju, bo gdyby były tańsze moja skromna kolekcja byłaby zdecydowanie większa - ale ceny płyt to już zupełnie inna bajka...

Jasne. Tylko nikt nie zmusza nas do kupowania oryginałów. Teraz większość kompów ma już nagrywarki BD i można samemu sobie coś ściągnąć i wypalić. Nie propaguję tu piractwa, ale nie jesteśmy dziećmi i wszyscy coś ściągamy z sieci. To nie tylko oryg. BD są drogie. Zobacz również ile kosztują nowości na DVD czy choćby dobre płyty CD, a o grach na PS3 czy Xboxa nie wspomnę. To masakra. Za cenę kilku gier na PS3 można kupić nową konsolę, więc nie rozumiem tej polityki cenowej.
 

Liter1979

Member
Bez reklam
Jasne. Tylko nikt nie zmusza nas do kupowania oryginałów. Teraz większość kompów ma już nagrywarki BD i można samemu sobie coś ściągnąć i wypalić. Nie propaguję tu piractwa, ale nie jesteśmy dziećmi i wszyscy coś ściągamy z sieci. To nie tylko oryg. BD są drogie. Zobacz również ile kosztują nowości na DVD czy choćby dobre płyty CD, a o grach na PS3 czy Xboxa nie wspomnę. To masakra. Za cenę kilku gier na PS3 można kupić nową konsolę, więc nie rozumiem tej polityki cenowej.

Jasne że nikt nas nie zmusza - ale ja jednak wolę mieć oryginał na półce. Kiedyś bawiłem się w przegrywanie, nagrywanie itd. (robiłem nawet sam okładki do filmów), teraz już tylko kupuję. Sama radość kiedy patrzę na moją półeczkę, oryginalne opakowania itd. Na chwilę obecną film ściągniety z sieci to jak "skancerowany znaczek" :smile: Pozdrawiam
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jasne że nikt nas nie zmusza - ale ja jednak wolę mieć oryginał na półce. Kiedyś bawiłem się w przegrywanie, nagrywanie itd. (robiłem nawet sam okładki do filmów), teraz już tylko kupuję. Sama radość kiedy patrzę na moją półeczkę, oryginalne opakowania itd. Na chwilę obecną film ściągniety z sieci to jak "skancerowany znaczek" :smile: Pozdrawiam

Po warunkiem że się ma miejsce. Ja nie wyobrażam sobie ustawienia mojej kolekcji prawie 1100 filmów DVD na półce:) Wiadomo że oryginał to oryginał, nawet trwałość lepsza.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Srednio co roku jest tylko okolo 5 filmow ktore tak naprawde sa kozakami.
Wiec kolekcjonowanie tych najlepszych i oryginalnych wcale nie jest takie drogie.
Z drugiej strony plyty Blu-ray to nie to samo co znaczki lub stare moneny.
Za 10 lat watpie by ktos chcial ogladac te kolekcje na bluray jak wejdzie ultra hd.To tak jakby chcial dzisiaj obejrzec Gladiatora na DVD.Zas dzisiejsze wizualne hity jak np Avatar na pewno wyjda w nowej podrasowanej wersji w 4k lub 8k.
Wiec mysle ze kolekcjonowanie bluray ma sens ale na gora 10 lat.
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Większość ludzi lubi coś zbierać. Coś człowiek ma w swojej naturze z chomika. Lepiej się czujemy otaczając się przedmiotami, które uznajemy za swoje. I co ciekawe, nie robimy tego dla poklasku wśród znajomych, a dla siebie. Czy warto kupować obraz za miliony, aby potem oglądać go w samotności w pokoju sejfie, do którego nikt nie ma wstępu? Jaki jest sens w zbieraniu pudełek od zapałek, podstawek pod kufel z piwem, monet, znaczków, ceramicznych lalek, torebek, 200 par butów, płyt z muzyką czy filmami? To nam poprawia samopoczucie. Tym bardziej poprawia im częściej znajomi stukają się z politowaniem w głowę.
Kiedyś tam rozpocząłem kolekcjonowanie płyt CD. Uzbierałem kolekcję kilkuset tytułów. Żadne tam piraty - wyłącznie oryginały. Niektóre w wersjach kolekcjonerskich, znacznie droższe od zwykłych wydań. Do dziś cieszą moje oko i ucho. Nieco później zaczęło się kolekcjonowanie płytek DVD. Część dla siebie, część dla dzieci. Mam praktycznie całą kolekcję wydanych w Polsce bajek Disneya. Wszystko w oryginałach. Było mnie stać i czułem potrzebę zbierania. Teraz sytuacja finansowa nieco się odmieniła. Już nie jest tak różowo. Potrzeba zbierania jednak pozostała. Kolekcjonuję więc mkv i muzykę w formatach bezstratnych. Jeśli cenię sobie jakiś tytuł, zbieram ciężko zarobione złotówki i kupuję oryginał. Nie wiem jakbym się poczuł, gdybym stracił moją kolekcję. Trochę to dziwne, ale wychodzi na to, że jest to jeden z celów w życiu... zbieranie.
 

muzyk219

New member
Tak sobie chodzę po tym forum, czytam tematy postów i na szczęście jak zwykle jakiś temat zainteresuje mnie. Tak było i tym razem gdy zobaczyłem temat który z miejsca mnie zaintrygował. Byłem bardzo ciekaw jakież to opinie przeczytam?
Nie będę się rozwodził czy warto itd. Jedynie sie podpisze ze każdy coś zbiera i ma przez to pasję. Miałem jakiś czas temu ok 1000 płyt CD, z czego ok 90% oryginały ze sklepów lub Allegro i ponad 200 DVD. Potem przyszedł czas płyt BR. Tu niestety po kilku płytach zwątpiłem... To fakt ceny płyt BR są absurdalne jak na nasze zarobki. Dobre dwa nowe tytuły są warte tyle co najtańszy odtwarzacz BR. To wręcz śmieszne.
Po jakimś czasie poddałem się - kupiłem napęd BR do komputera a dwuletni odtwarzacz BR sprzedałem w sieci. Obecnie nie mam żadnego fizycznego odtwarzacza płyt poza napędem w kompie.
Czy nadal chcę kolekcjonować? Tak. Lecz dzisiaj raczej z umiarem a druga sprawa ze to czego ja szukam trudno nawet kupić za pieniądze w sklepie ale to już inna historia...
Napęd służy mi do zrobienia kopii fizycznego nośnika do postaci obrazu ,pliku który odtwarzam w mojej Wivie. Obecnie wszystkie krążki są nadal dla mnie cenne gdyż robią mi za kopię zapasową na ewentualność awarii dysku lub innego złego losu o czym miałem się nie przyjemność przekonać dwa tyg temu. Niechcący przez nieuwagę sformatowałem 600GB multimediów myśląc że formatuję pendriva wpiętego do drugiego wejścia... Jakże sie cieszyłem ze moja kolekcja nadal fizycznie jest w domu:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wg mnie nie ma sensu, chyba że kolekcjonerska miłość do filmów.
Mam też różne filmy które zbierałem na dvd i nie pamiętam kiedy ostatnio je włączałem.
 
ja ogladam najpierw w necie, albo wypozyczam a jak uznam ze zasluguje na to zeby byc w mojej kolekcji to kupuje.
Mam troche ponad 100 DVD i 30 BD
 
Do góry