Czy zamienić LG PB5600 na LG 50LF652?

patryykw

New member
Witam,

Jak w tytule zastanawiam się nad zamianą plazmy 50pb5600 na leda 50lf652 i pytanie do Was czy miał ktoś z Was porównanie obu tv? ewentualnie czy ktoś może coś napisać o 50lf652? Z plazmy jestem zadowolony, ma jeszcze rok gwarancji + ubezpieczenie od uszkodzeń do 2019 i zastanawiam się czy warto. Jestem z niej zadowolony (jakość obrazu, skalowanie) i jedyny powód przez który zastanawiam się nad zamianą to to że led będzie miał większą jasność co czasami by się przydało i funkcje smart + więcej złącz. Ostatni led z jakim miałem styczność to 48h6400. Nie byłem z niego zadowolony i dlatego kupiłem plazmę. W samsungu przeszkadzał mi występujący wszędzie banding, do tego dochodziły ciemniejsze rogi, trochę cloudingu i wydaje mi się że miał słabsze skalowanie programów SD niż lg. Jeśli nie macie porównania 50pb5600 do 50lf652 to może macie porównanie 50lf652 do 48h6400. Kwota na tv to ok 2500 zł.
 

digitalus

Banned
Witam.
Jesli telewizor plazmowy dziala to nie ma sensu zmieniac na lcd.Lepszej jakosci na pewno nie bedzie lcd.
Skalowanie sd lepsze w plazmie.50pb5600 to dobry telewizor, jedyny maly minusik to poziom czerni.Jesli masz gwarancje do 2019 roku to zaczekalbym az telewizory oled beda w korzystnej cenie tzn okolo 2500 zl.Wtedy mozna bedzie kupic.
Dlatego kupilem trzeci telewizor plazmowy na zapas.Niech sobie bedzie;-)Tylko plazma.
Ten starszy telewizor plazmowy z szerokimi ramami bardziej mi sie podoba.W nowszym x60 czern lepsza.
Starszy wygrzewal sie dwa lata i jakosc obrazu wzorowa. Dzaiala idealnie. Drugi pewnie wymaga podobnego zabiegu ;-) Telewizorki maja tylko rozdzielczosc 1024x768.Widzialem na allegro model c3e w korzystnej cenie.Gdybym musial kupic jeszcze jeden to wybralbym ponownie C3E.Jesli chcesz telewizor z bardzo dobrym poziomem czerni to na allegro widzialem panasonica st60 to model z 2013 roku.Ostatnie modele z 2016 roku latwo rozpoznac maja koncowke 60, poprzednie tzn z 2012 roku koncowke 50. Z 2011 roku koncowka 30.

Na allegro jest tez TX-P50GT30E.Oczywiscie kupno na allegro to pewne ryzyko.Trzeba pamietac aby sprawdzic w obecnosci kuriera czy telewizor jest sprawny

digitalus_neqhwhq.JPG

DSCN0103J_srxqprq.jpg
 
Ostatnia edycja:

patryykw

New member
Dzięki za odpowiedź. Tak jak pisałem jestem zadowolony z plazmy. Co do czerni to zgodzę się że mogłaby być trochę lepsza - w samsungu 48h6400 wydaje mi się że była na wyższym poziomie. W plaźmie mam jeszcze tak jakby zwiększanie/zmniejszanie jasności na jasnych tłach ewentualnie można to chyba nazwać delikatnym migotaniem u Ciebie też to występuje bo czytałem że to normalne? aczkolwiek jest mało zauważalne i zupełnie nie przeszkadza w oglądaniu.
 

digitalus

Banned
Nie dostrzegam migotania.Smsunga bym nie kupowal to lider usterek.Panasonic wytrzyma dluzej.
Przyklady.Powtarzajace sie usterki w telewizorach samsung to awaria zasilacza.

http://www.rtv.miracoli.pl/samsung_usterki.php

Najmniej awaryjny jest panasonic i pioneer. Na allegro jest tez nowy TX-P50X50E .Model z 2012 roku, na gwarancji.Moze stal w magazynie.
Komentarz, dotyczy tx-p50x50e

Witam szanownych Forumowiczów! Kupiłem ten telewizor kilka dni temu i jestem mega zadowolony. Nie mam jeszcze żadnej anteny, ani kablówki, więc jedyne źródło obrazu w moim telewizorze to zewnętrzny HDD, oraz laptop przez HDMI. Muszę przyznać, że nie spodziewałem się takiej jakości za te pieniądze. Nawet zwykłe divixy wyglądają świetnie, nie mówiąc już o bardziej zaawansowanych formatach.




Samsung ue65hu7200
Witam. W zeszłym roku kupiłem w/w model.
Byłem zadowolony przez miesiąc po czym matryca się spaliła, w serwisie wymienili na nową.
OD tego czasu było wszystko ok, aż do dzisiaj.
Telewizor zaczął się resetować co kilka sekund. Przy próbie wyłączenia go,znów się uruchomił.
Wyczytałem, że może to być przez automatyczną aktualizację (dziwne bo bezproblemowo przeszedł kilka/kilkanaście aktualizacji w ciągu roku), faktycznie moja obezna wersja firmware 1040, dostępna 1041. Przy próbie aktualizacji wyskakuje komunikat, że nie znaleziono żadnych aktualizacji, mimo że widzę dostępną. Wyłączyłem automatyczną aktualizację, telewizor wciąż się resetuje, wciąż nie mogę zaktualizować online go. Odłaczyłem go od sieci wifi, telewizor działa, ale czasem pilot przestaje reagować, czasem zamuli menu, nie mogę wejść w manuala, ani nawet przywrócić ustawień fabrycznych. Codziennie uruchamiam z pendrive film, teraz tv go nie wykrywa (od roku korzystam tylko z tego pendrive KINGSTON DT RUBBER 3.0)
Co mogę spróbować zrobić ?
Ostatecznie wyślę na serwis, ale zostanę bez tv przez 2-4tygodni

Swoją drogą ciekaw jestem, dlaczego po roku od premiery owego modelu został wycofany z produkcji? Nigdzie nie mogę znaleźć żadnego info czy ten model był wadliwy, czy to jakiś kaprys tej coraz mniej lubianej przeze mnie firmy.
Tv wzięliśmy na raty, boję się, że jak gwarancja się skończy to znów się coś popsuje... Mój 8letni panasonic wciąż działa bezawaryjnie, a to znów siada...

Z góry dziękuję za jakieś sugestie i pomoc
 
Ostatnia edycja:

bzyq

Member
Ja zmieniłem plazmę panasa 42 cale G10 na tego LG tylko w wersji 55 cali bo stary TV był już zdecydowanie za mały. Co do tego LG to powiem tak: na plus na pewno smart, wielkość, szybkość działania, bardzo dobry obraz przy oglądaniu jasnych scen i do oglądania w dzień. Na minus w stosunku do plazmy: mam wrażenie że czerń świeci (ale mi się tak z każdym lcd co widziałem wydaje) i ostatnio zauważyłem tzw. banding - czyli przy oglądaniu meczy widzę takie szary pasek przez całą wysokość ekranu, no i przy oglądaniu wieczorem bez światła w ciemnych scenach ten tv nie ma żadnych szans do plazmy. Ale generalnie za tą ceną to kawał dobrego TV, bo plazm już niestety nie ma :(
 

bzyq

Member
Tak wiem Kiki, że są lepsze tylko dla mnie sony + android to najgorsze połączenie jakie może istnieć. Miałem w domu trzy telefony xperia jak ten android działa w telewizorach Sony jak w ich telefonach to ja bardzo dziękuję - to była droga przez mękę ich użytkowanie. Myślę, że te ok trzy lata z tym TV wytrzymam i wtedy oledy zejdą na przystępne ceny.
 

bzyq

Member
Mają być w poniedziałek. Oczywiście dam znać. Bo szczerze jakby nie ta paski to byłby to naprawdę bardzo dobry TV.
 

patryykw

New member
Właśnie bandingu chcę uniknąć w tv. Swojego h6400 też zgłaszałem 2 razy do serwisu z tego powodu i niestety nic nie udało się uzyskać a dodam że za każdym razem byli inni serwisanci. Kiki możesz polecić jakiś tv w którym to zjawisko nie występuje? tak jak wspomniałem budżet to ok 2500-2800 zł.
 

Peresik

New member
Mój LG pasów nie ma chmurek też brak, ale brak flasha czy choćby Silvera żeby głupie eleven na player poszło boli bardzo. I ten sport jakoś tak kurde nie przekonuje mnie do końca...
 

bzyq

Member
Oczywiście serwis LG stwierdził, że ten typ tak ma i to jest normalne w technologii LCD szare paski na matrycy. Normalnie ręce opadają... przecież tv nie służy do wyświetlania dynamicznych scen :hihi:
 

bzyq

Member
I nie ma na to żadnego sposobu? Czyli zostaje tylko z nowych tv liczyć na szybki spadek cen oled. Nie mogę tego pojąć jak lcd mogły wygrać z plazmami :cry: . Paranoja :evil:
 
Do góry