Czy zakup LE52A551 to dobry pomysł?

geo78

New member
Mam możliwość "wymiany" mojego samsunga le32a551 na model 52". Koszt takiej operacji to 2 tys. Wiem, że na dzień dzisiejszy jest to już stary model i od czasu jego wprowadzenia technika poszła do przodu. Jednak z uwagi na to, że jestem bardzo zadowolony z 32" z tej samej serii zastanawiam się czy 52 też byłaby tak udana. TV wykorzystuję jako monitor komputera i słyszałem, że seria A była pod tym względem lepiej dopracowana. Dodatkowo podłączoną mam n-kę.
Wiem, że 52" to za dużo jak na pracę w wordzie ale komputer służy mi bardziej do zabawy niż do pracy :)
Ten model 52" jest "nowy" z pełną gwarancją. Został gdzieś, chyba na wystawie i teraz próbują się go pozbyć oferując cenę 3199 zł. Sprzedawca zapewnia mnie, że TV pracuję dopiero 14 dni na wystawie. Raczej w to nie wierzę no ale może jakoś to udowodni. Sprawdzenie czasu pracy w menu serwisowym wiąże się z utratą gwarancji (tak zostałem poinformowany w Samsungu). Ciekawe jednak co by było, gdybym kupił TV z datą późniejszą niż wejście w tryby serwisowy (nie wiem czy zapisuje się informacja o dacie takiego wejścia).
Myślałem też o wymianie na model le40b530 ale jakoś mało pochlebne opinie są o tym modelu.
Może ktoś się wypowie o słuszności wymiany 32" na większy? :D

Dodam, że wg menu serwisowego 52" TV przepracował 2100 godzin. Czy to dużo czy mało? Myślę, że do zaakceptowania biorąc pod uwagę żywotność panela LCD.
 
Ostatnia edycja:
Do góry