Czy Yamaha DVD-S663 upscaluje do 1080p?

hef_er

New member
Jesli TV jest HD ready to czy warto w DVD ustawiać 1080p

Cześć,

Mam DVD-S663 (przed chwilką doczytałem, że ma up-scaling do 1080p) i mam pytanie.

Czy jest sens ustawiać skalowanie na 1080p jesli TV jest HD ready?

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

hef_er

New member
Dzieki za odpowiedż :)
A możesz napisać jak to jest przeliczane przez TV, że pomimo HD Ready obraz podany przez DVD bedzie wyświetlany w 1080p, ciekawi mnie jak to działa.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Obraz nie będzie wyświetlany w 1080p. Taką rozdziałkę otrzymasz podłączając odtwarzacz Blu-Ray ( lub inny odtwarzacz sieciowy obsługujący taką rozdzielczość) do TV Full HD.
Jednakże warto korzystać ze skalerów do wyższej rozdzielczości - obraz będzie się lepiej prezentował. Oczywiście cudów nie można się spodziewać, zwłaszcza w sprzęcie z niskiego pułapu cenowego.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Czy jest sens ustawiać skalowanie na 1080p jesli TV jest HD ready?
Sam sprawdź. Przełączając wyjście HDMI między 576i a 1080p sam będziesz w stanie ocenić. Oczywiście patrz tylko na treść odtwarzanej płyty, nie na menu ekranowe (OSD, listy dialogowe, itp.) generowane przed elektronikę DVD.

Zazwyczaj elektronika telewizora jest w stanie lepiej wykonać sobie deinterlacing i skalowanie z 576i do rozdzielczości matrycy. Odwrotnie jest tylko w przypadku odtwarzaczy z najwyższej półki, wyposażonych w wysokiej klasy skalery, na przykład tego typu: HQV - Hollywood Quality Video
 

hef_er

New member
dzięki za obie informacje - przełączyłem i to naprawdę przyjemny widok (widać włosy zarostu na twarzy aktora, a bajki dla dziecka np. Sezon na misia to trzeba samemu zobaczyć) tzn. widać że to nie blu-ray, ale to jakość której jeszcze nigdy nie miałem okazji na swoim TV oglądać a to zwykły 42LG3000. Za w stosunku cena-jakość efekt powalający.

Jeszcze mam pytanko czy warto połączyć dzwięk w DVD kablem coaxial zamiast chinch? Czy to faktycznie duża róznica w jakości?
 
Ostatnia edycja:

hef_er

New member
Czy przy moim budżetowym sprzęcie (Yamaha RX-V365+Yamaha NS-50) cena/firma kabla ma znaczenie? Czy kable z Saturna czy MM będą wystarczające? Co mozesz polecić?
 

hef_er

New member
Ostatecznie kupiłem 1m kabel coaxial Techlink Wires CR - nie wiem czy dobry, ale podobno nagrodzony przez jakieś czasopismo i kilka osób na forum polecało :) więc chyba ok.
W odsłuchu całkiem fajnie. Ciekaw jestem czy producenci tacy jak Yamaha, Denon czy Onkio promują jakieś firmy produkujące przewody ...???
 
Do góry