Czy XBOX 360 może zastapic DVD ?

marecki6

New member
Bez reklam
siemka czy myslicie ze xbox moze z powodzeniem zastapic dvd ? mam dylemat poniewaz posiadam stacjonarne dvd jvc n652 z wyjsciem hdmi a ostatnio kupilem xboxa 360 arcade ktory rowniez ma hdmi i odtwarza dvd i dvix ... i zastanawiam sie czy jest sens trzymac oba sprzety... co sadzicie na ten temat ?
 

bebzoon

New member
IMHO może, ale tylko awaryjnie:

- napęd/chłodzenie wyje jak opętane, oglądanie wieczorem to udręka;
- usterkowe dosyć toto, lepiej nie kusić losu ;-)

pozdr

bebzoon

p.s. nie jestem fanboyem sony, mam oba ustrojstwa i wyżej cenię X-a :)
 

marecki6

New member
Bez reklam
czyli jednymi slowy lepiej nie wyzbywac sie zwyklego dvd ... chociaz przyznam szczerze ze ostatnio zapuscilem sobie film na x'ie i nie zauwazylem az takiego pogorszenia obrazu jak w tym tescie z linka
 

grah

New member
marecki6 napisał:
czyli jednymi slowy lepiej nie wyzbywac sie zwyklego dvd ... chociaz przyznam szczerze ze ostatnio zapuscilem sobie film na x'ie i nie zauwazylem az takiego pogorszenia obrazu jak w tym tescie z linka

Test był robiony rok temu. Na samym początku X360 odtwarzał DVD niejako z musu, nie to że wyglądało to źle - to wyglądało FATALNIE. Nie dało się tego oglądać. Jednak przez ten rok konsola dorobiła się paru updatów firmware i dzięki nim potrafi teraz radzić sobie z DVD zanaaaaacznie lepiej. Zyskała też opcję skalowania DVD do 1080p.

Słowem - nie wygląda to tak źle. Jak dla mnie to trochę lepiej niż na stacjonarnym DVD bez skalera.
 

marecki6

New member
Bez reklam
no wlasnie i jak dodamy do tego opcje hdmi to wydaje sie to calkiem niezlym rozwiazaniem ... nie wiem co robic a musze w miare szybko podjac jakas decyzje bo mialbym chetnego na swoje dvd i odzyskalbym prawie cala kase jaka na niego wydalem
 

grah

New member
marecki6 napisał:
no wlasnie i jak dodamy do tego opcje hdmi to wydaje sie to calkiem niezlym rozwiazaniem ... nie wiem co robic a musze w miare szybko podjac jakas decyzje bo mialbym chetnego na swoje dvd i odzyskalbym prawie cala kase jaka na niego wydalem
Mimo wszystko co dedykowany sprzęt to dedykowany. Konsola DVD odtwarza bo ma napęd i jest na tyle mocna, że bez problemy poradzi sobie ze skalowaniem. Jednak dużo przyjemniejsza obsługa jest dedykowanego DVD - pilot, wyświetlacz, etc.
 
Ostatnia edycja:

wololo

New member
Jak ktoś ogląda film cicho to może i Xbox być dla niego za głośny, ale wtedy ja np. wolę założyć słuchawki dzieki czemu film słysze jak powinienem, a o szmerach X'a zapominam.

Ps. Mam jednak wrażenie, że każdy kto pisze o tym jaki jest on głośny bierze pod uwagę jego zachowanie się przy grach. Wtedy przyznaję, wyje całkiem nieźle, kiedy jednak gram w jakieś demo z HDD lub oglądam film DVD na pradę nie zachowuje się głośniej niż zwykły komputer.
 

marecki6

New member
Bez reklam
male odswiezenie tematu .... zdecydowalem ze sprzedam dvd i dokupie za ta kase dysk twardy do xboxa..... pytanko natomiast mam tego typu z racji ze xbox nie ma wyjscia audio jedyna opcja chcac miec podpiete kino domowe jest podlaczyc xboxa kablem dvi z wyjsciem optycznym ... i pytanie tego typu .... czy bedzie jakies zauwazalne pogorszenie jakosci obrazu w stosunku do hdmi ?
 

ayrton_1

New member
marecki6 napisał:
male odswiezenie tematu .... zdecydowalem ze sprzedam dvd i dokupie za ta kase dysk twardy do xboxa..... pytanko natomiast mam tego typu z racji ze xbox nie ma wyjscia audio jedyna opcja chcac miec podpiete kino domowe jest podlaczyc xboxa kablem dvi z wyjsciem optycznym ... i pytanie tego typu .... czy bedzie jakies zauwazalne pogorszenie jakosci obrazu w stosunku do hdmi ?

Można również kupić oficjalny kabel HDMI microsoftu- dołączany jest do niego drugi kabel z który wpinamy do normalnego wyjścia audio/video xboxa (wtyczka jest płaska dzięki czemu można jednocześnie podpiąć ten kabel i HDMI).Na jego końcówce jest wyjście optyczne i analogowe audio. Kabel ten jest też dołączany do zestawu Elite
 

marecki6

New member
Bez reklam
a wiec czy bedzie jakas zauwaalna roznica w jakosci obrazu przy podlaczeniu przez kabel dvi-komponent? bo na przjesciowke od wersji elite raczej nie licze
 
Do góry