Czy wszystkie plazmy ~50" pobierają tyle prądu ?

Aerofan

Member
Ponieważ skłaniam się jednak do wyboru plazmy zamiast LCD chciałbym zapytać, czy są na rynku jakieś wyróżniające się plazmy pod względem konsumpcji prądu ? Czytałem test osławionego Panasa ST60 ale nie ma tam pomiarów poboru energii. Wszystkie żłopią tyle samo - 200-300W ?
 

tdx

New member
Bez reklam
Masz komputer stacjonarny w domu?

Spalanie 50ST60
Czuwanie 0.0 W
SD + HD 131 W
3D 210 W
 

Aerofan

Member
Masz komputer stacjonarny w domu?

Spalanie 50ST60
Czuwanie 0.0 W
SD + HD 131 W
3D 210 W

Tak,

wyłączony 1W
uśpiony 5W
normalna praca 90W
gry 200W

i52500K, 16GB Ram

A zapytam jeszcze - ponieważ nie ma już ST60 na rynku, co kupić do 4000 zł do filmów wieczorem i piłki nożnej ?
 

lm648

Banned
Niestety taka jest prawda, każda plazma 50" średnio zużywa ok. 200 W i ze względu na technologię niema tu wersji bardziej lub mniej energooszczędnych
... czyli 0.2 kWh x 0,58 PLN = 0,116 PLN
i nie podaję tu teorii zasłyszanych, wszystko jest obmierzone miernikiem w okresie eksploatacji 1 roku....
Czy ok. 12 gr za godzinę eksploatacji plazmy to jest majątek według Ciebie? Taniej już nie będzie :)
... aby za "bardzo nie bolało" w razie czego ... to LG 50PN6500 lub coś z PB w okolicach 2 k PLN, używam takiej już 2 rok i jest bardziej niż OK :)
... a co najważniejsze nie buczą/bzyczą tak jak jest to u słynnej konkurencji na P, .... i za to należy się pochwała dla tego "budżetowego LG-ka"
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
... aby za "bardzo nie bolało" w razie czego ... to LG 50PN6500 lub coś z PB w okolicach 2 k PLN, używam takiej już 2 rok i jest bardziej niż OK :)
I zobacz ile nam na rachunki energetyczne zostało... w zasadzie można powiedzieć, mamy opłacony prąd za TV na kilka do przodu :D
 

Aerofan

Member
Zdecydowałem się jednak na LCD. Obejrzałem w sklepie dokładnie i czernie w Sony są jak na LCD świetne. A oglądałem też Panasa plazmę 50GT60 czy jakoś tak - kąty widzenia TRAGICZNE, zwłaszcza w pionie.
 

klaus71

New member
Bez reklam
Zdecydowałem się jednak na LCD. Obejrzałem w sklepie dokładnie i czernie w Sony są jak na LCD świetne.
czernie może są dobre ale pewnie porównywałeś w dzień - wieczorem nie jest już świetnie no chyba że kupiłeś jakiś wyższy model soniaka.

A oglądałem też Panasa plazmę 50GT60 czy jakoś tak - kąty widzenia TRAGICZNE, zwłaszcza w pionie.

w lcd są za to słabe kąty poziome
a filtr "pionowy" w panasonicach mimo że wydaje się bez sensu jest po to by ci żyrandol się nie odbijał za mocno w szybie.
 

Aerofan

Member
Tak ale to filtr i to z bardzo ostrego kąta z góry musisz patrzeć żeby obraz się zaciemnił.
Nikt normalny tak nie będzie oglądać TV :D

Nie patrzyłem pionowo z góry, mówię tutaj o kątach +- 30 stopni. Bocznie też nie było najlepiej.


czernie może są dobre ale pewnie porównywałeś w dzień - wieczorem nie jest już świetnie no chyba że kupiłeś jakiś wyższy model soniaka.

Pisałem chyba w innym wątku, że dzięki uprzejmości sprzedawcy w sklepie rtv mogłem porównać panele przy zgaszonym świetle. Zresztą mam już TV w domu i potwierdzam to, co widziałem w sklepie. TV to 50W829.

w lcd są za to słabe kąty poziome
a filtr "pionowy" w panasonicach mimo że wydaje się bez sensu jest po to by ci żyrandol się nie odbijał za mocno w szybie.

Nie mam światła na suficie akurat. Kąty poziome są słabsze niż w plaźmie, ale i plazma nie jest pod tym względem idealna. Za to zakochałem się w OLEDZIE LG 55" - tutaj to są kąty i czernie ! Masakra...
 

mariogsxf

New member
Nic mi się nie pomyliło. A jeśli chodzi o model to był dokładnie ten, który napisałem. No i zauważyłem, że nie trzeba grzejnika włączać jak ten TV jest włączony :)
http://www.hdtv.com.pl/forum/1008057-post2157.html

Miałem te 2 tv stać obok siebie w chacie ( a nie w sklepie). Puszczałem te same filmy w tych samych sekundach. Porównywałem filmy mkv, seriale ze smarta. Ten Sony jest lata świetlne za tą plazmą jeśli chodzi o jakość obrazu. Rachunek ostatni jak przyszedl to 180zł, przedostatni 210 zł. Normalnie zanim miałem tv płaciłem 160zł (najmniej) do 220zł najwięcej. Wadą tej plazmy jest input lag który nie występowal na SONY. Jedyna rzecz jaka mi przeszkadza.
 

seba2310

New member
Witam
"ECO"-ludki narzekają na prądożerność 50" plazm ;_), a mnie interesuje pobór prądu LCD LED 50: na ustawieniach umożliwiających oglądanie czegokolwiek;_) i wywołujących uśmiech na twarzy.
PS. w Saturnie OLED 55 LG już za 15349
 

Aerofan

Member
Witam
"ECO"-ludki narzekają na prądożerność 50" plazm ;_), a mnie interesuje pobór prądu LCD LED 50: na ustawieniach umożliwiających oglądanie czegokolwiek;_) i wywołujących uśmiech na twarzy.
PS. w Saturnie OLED 55 LG już za 15349


Pobór prądu S50W829:

w trybie czuwania (niestety) 8W (w instrukcji piszą, że 0,5 na razie nie doszedłem co jest nie tak, tryb aktualizacji wyłączony)

w trybie 'normalnego' oglądania - 40W

w trybie sport, podświetlenie na max, kontrast na max - 70W

ECO wyłączone zupełnie wszystkie funkcje.
 

Piomakusz

New member
Mam plazmę LG już pól roku, jestem z niej zadowolony (mimo 2 wizyt serwisu). Nic nie buczy, wody nim nie gotuję:) Nigdy nie sugerowałem się przy wyborze tv poborem prądu, ale w miarę dobrym obrazem za kwotę, którą mogę na tv przeznaczyć.
Pobór prądu w 50PN6500 jest niewiele większy niż w moim starym 37" LCD-ku, więc się przyzwyczaiłem:)
Bo coś mi się wydaje, że na chwilę obecną małe zużycie prądu nie idzie w parze z jakością obrazu - ale to tylko moje subiektywne odczucie:)
A tak na marginesie to kto z forumowiczów sprawdza prądożerność innych sprzętów AGD i TV (oprócz oczywiście pralek i lodówek)?:)
 

digitalus

Banned
Witam
Pobor energii przez 50 calowa plazme LG jest niski.W linku nizej 50 calowa plazma LG full-hd
Power consumption for the LG 50PA6500 50" Plasma TV - YouTube
W linku nizej 42 calowa plazma PANASONIC hd-reday
Panasonic TX-P42C3E Plasma Power Consumption - YouTube
Warto przypomniec ze pobor w plazmie jest zmienny,ciemniejsze sceny nizszy pobor energii,jasniejsze wyzszy.Pobor energii zalezy tez od ustawien parametrow obrazu czyli jasnosci i kontrastu.Na pierwszym filmie czyli z prezentacji plazmy LG pobor energii moze byc jeszcze nizszy , parametry jasnosci i kontrastu sa ustawione bardzo wysoko .Jesli jasnosc i kontrast ustawimy nizej to pobor energii bedzie jeszcze nizszy.
Jakosc obrazu z plazmy na bardzo dobrym poziomie.
Przyklad w linku nizej
http://www.hdtv.com.pl/forum/896860-post711.html
Oczywiscie z panasonica hd-ready jakosc obrazu na bardzo dobrym poziomie, szczegolnie bardzo dobra wieczorem.
DSCF3645d_nxnhqhq.jpg


DSCF3627d_nxnhqnp.jpg

digitalus_neqhwhq.JPG
 
Ostatnia edycja:
Do góry